DS216se- wyłącza się przy braku używania.

jackVGa
Amator
Posty: 11
Rejestracja: śr lis 07, 2018 8:00 pm

Re: DS216se- wyłącza się przy braku używania.

Post autor: jackVGa »

W harmonogramie mam auto update i auto smart test
stanley99
Zawsze On-Line
Posty: 431
Rejestracja: śr mar 30, 2016 7:22 am
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: DS216se- wyłącza się przy braku używania.

Post autor: stanley99 »

jackVGa pisze: śr lis 07, 2018 11:54 pm Po jakimś czasie urządzenie się nie świeci
Nie świeci i co potem? Normalnie załączasz przyciskiem power?
DS214play | DSM 6.2.4-2556 Update 5
RT2600ac
Człowiek nabiera doświadczenia z wiekiem. Szkoda tylko, że jest to wieko od trumny.
jackVGa
Amator
Posty: 11
Rejestracja: śr lis 07, 2018 8:00 pm

Re: DS216se- wyłącza się przy braku używania.

Post autor: jackVGa »

stanley99 pisze: ndz lis 11, 2018 5:48 pm
jackVGa pisze: śr lis 07, 2018 11:54 pm Po jakimś czasie urządzenie się nie świeci
Nie świeci i co potem? Normalnie załączasz przyciskiem power?
Tak inaczej się nie odpala.



Jak je sprawdzić?
stanley99
Zawsze On-Line
Posty: 431
Rejestracja: śr mar 30, 2016 7:22 am
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: DS216se- wyłącza się przy braku używania.

Post autor: stanley99 »

Spróbuj w Panelu sterowania->Sprzęt i zasilanie zaznaczyć opcję Uruchom automatycznie po awarii zasilania. Dzięki temu w przypadku zaniku zasilania (z jakiejkolwiek przyczyny - może coś nie kontaktuje w listwie, może coś z zasilaczem, itp.), po jego powrocie serwer powinien sam się automatycznie włączyć. Przynajmniej będziesz miał dostęp ;)

Logi sprawdzasz w Centrum logów. Jeśli zobaczysz coś w stylu "System booted up from improper shutdown", będzie oznaczało, że w międzyczasie nastąpił niespodziewany zanik zasilania.
DS214play | DSM 6.2.4-2556 Update 5
RT2600ac
Człowiek nabiera doświadczenia z wiekiem. Szkoda tylko, że jest to wieko od trumny.
jackVGa
Amator
Posty: 11
Rejestracja: śr lis 07, 2018 8:00 pm

Re: DS216se- wyłącza się przy braku używania.

Post autor: jackVGa »

Mam taką informację (system booted...) jednak później mam też, że system wstał.
stanley99
Zawsze On-Line
Posty: 431
Rejestracja: śr mar 30, 2016 7:22 am
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: DS216se- wyłącza się przy braku używania.

Post autor: stanley99 »

Skoro masz w logach "System booted up from improper shutdown" to właśnie oznacza, że system wstał, tylko wcześniej został niewłaściwie zamknięty. Samego momentu niewłaściwego zamknięcia, zwykle z powodu zaniku zasilania, system przecież nie zarejestruje - bo już nie ma zasilania ;)

Proponuję na początek dokładnie sprawdzić połączenia elektryczne zasilania: kable, gniazda, listwy, przełączniki, czy są dobrze dociśnięte wszystkie wtyczki, itd. Ewentualnie - ponieważ awarii zasilacza też nie można wykluczyć - można spróbować "podstawić" inny. Jednak tu należy zachować szczególną ostrożność, gdyż musi być na dokładnie takie samo napięcie oraz prąd wyjściowy nie mniejszy niż oryginał. Rzecz jasna wtyczka musi pasować do NAS i mieć tę samą biegunowość.
Można też oczywiście "z buta" reklamować sprzęt, jednak wypadałoby w miarę możliwości ustalić potencjalne źródło problemów.

EDIT: a jak oceniasz temperaturę zasilacza? Letni, ciepły, gorący?
DS214play | DSM 6.2.4-2556 Update 5
RT2600ac
Człowiek nabiera doświadczenia z wiekiem. Szkoda tylko, że jest to wieko od trumny.
Przemuss
Godfather
Posty: 1313
Rejestracja: wt gru 15, 2015 12:19 pm
Lokalizacja: Żyrardów

Re: DS216se- wyłącza się przy braku używania.

Post autor: Przemuss »

Do autora. Skoro zależy ci na ciągłej pracy to dlaczego nie masz UPS-a?

Wysłane z mojego HTC One M8s przy użyciu Tapatalka


Administratorzy dzielą się na tych, którzy robią kopie zapasowe i tych, którzy będą je robili.

Serwery NAS:
Synology DS211j, DS1511+, RS2212RP+ DS1513+

"Zasłanianie się dysleksją, to jak chwalenie się małym fiu...."- by Pati
gg 2101676
stanley99
Zawsze On-Line
Posty: 431
Rejestracja: śr mar 30, 2016 7:22 am
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: DS216se- wyłącza się przy braku używania.

Post autor: stanley99 »

Przemuss pisze: wt lis 13, 2018 9:53 pm Do autora. Skoro zależy ci na ciągłej pracy to dlaczego nie masz UPS-a?
Chciałem tylko zauważyć, że jeśli źródłem problemu jest zasilacz - na przykład przegrzewa się i wyłącza termicznie, albo coś w nim nie kontaktuje, itp. - UPS w takim przypadku nie pomoże.

P.S. Ja z premedytacją nie mam UPS-a, ale nie będę się rozwodził dlaczego, pytanie nie było do mnie ;)
DS214play | DSM 6.2.4-2556 Update 5
RT2600ac
Człowiek nabiera doświadczenia z wiekiem. Szkoda tylko, że jest to wieko od trumny.
Przemuss
Godfather
Posty: 1313
Rejestracja: wt gru 15, 2015 12:19 pm
Lokalizacja: Żyrardów

Re: DS216se- wyłącza się przy braku używania.

Post autor: Przemuss »

Tak jeśli problemem jest zasilacz to żaden UPS nie pomoże.

Wysłane z mojego HTC One M8s przy użyciu Tapatalka

Administratorzy dzielą się na tych, którzy robią kopie zapasowe i tych, którzy będą je robili.

Serwery NAS:
Synology DS211j, DS1511+, RS2212RP+ DS1513+

"Zasłanianie się dysleksją, to jak chwalenie się małym fiu...."- by Pati
gg 2101676
jackVGa
Amator
Posty: 11
Rejestracja: śr lis 07, 2018 8:00 pm

Re: DS216se- wyłącza się przy braku używania.

Post autor: jackVGa »

Zasilacz jest zimny. Przepnę jutro urządzenie w miejsce gdzie będzie tylko on podłączony. UPS nie jest mi potrzebny jeśli jest ciągle prąd w domu (jeśli go nie będzie raz na pół roku to nic mi się nie stanie jednak odpalanie NAS raz na dwa dni jest trochę mijające z celem. Aktualnie od czasu tamtego błędu nie wyłączył mi się. Będę obserwował sytuację jeszcze przez kilka dni i się odezwę. Jeśli problem wystąpi to raczej wyślę urządzenie do sprawdzenia.
ODPOWIEDZ