Prośba o pomoc

Moim zdaniem wystarczy kabel od Vecrty podłączyć do portu switchowego (są cztery) w tp-linku. Nie podłączaj go do portu opisanego jako WAN lub Internet (nie wiem jak jest na tym routerze, powinien być w innym kolorze)
Teraz to co po kablu już ci będzie działało. Ważne jest aby na routerze tp-linka wyłączyć serwer dhcp. Adresy będzie rozdawał modem/router od Vectry.
Wszystko powinno działać. Ja tak właśnie mam ale na linksysach.
Ostatnio zmieniony pt sie 17, 2018 5:46 pm przez SnejX, łącznie zmieniany 2 razy.

Re: Prośba o pomoc

prosze bardzo :)
czy modem/router od Vecrty i ten tp-link mają porty gigabitowe?
Te tp-linki chyba są dwa modele, starszy (sam kiedeeedyś miałem, taki bialy) i taki nowszy, "fortepianowy"
Ostatnio zmieniony sob sie 18, 2018 9:20 am przez SnejX, łącznie zmieniany 1 raz.

nie wiem ile portów ma ta Vectra, ale z ciekawości możesz sobie zrobić test.
Jeden laptop podłączony kablem do Vectry, drugi laptop podłączony kablem do tp-linka. Kopiuj coś z jednego na drugi i zobaczysz jaką masz wydajność tego rozwiązania.

Pierwsza wersja tp-linka 1043 (biała) miała gigabitowy jedynie lan, bez wan. W kolejnych wersjach to poprawili.

W tym przypadku nie ma to znaczenia, ale gdybyś podpinał jakiś szybki internet do niego to byłby ograniczony.

Re: Prośba o pomoc w prawidłowej konfiguracji

jacokolwiek pisze:
pt sie 17, 2018 11:36 am
p.s Vectre mam ustawioną w tryb routera
Tylko chciałem zauważyć, że mając urządzenie Vectry ustawione w tryb routera (bardzo wykastrowanego jeśli chodzi o możliwości konfiguracji), będziesz miał praktycznie zablokowany dostęp do swojej sieci "z zewnątrz". Np. nie dostaniesz się przez VPN, jeśli Ci przyjdzie Ci kiedyś ochota to uruchomić. Pozostanie tylko Quick Connect, a i to tylko jako dostęp do pewnych usług Synka.
DS214play | DSM 6.2-23739 Update 2
Człowiek nabiera doświadczenia z wiekiem. Szkoda tylko, że jest to wieko od trumny.

Re: Prośba o pomoc w prawidłowej konfiguracji

Kilka lat temu po zmianie internetu na szybszy wyniki testów nie bardzo pokrywały się z parametrami łącza. Napisałem do supportu i dostałem taką odpowiedz.
Maksymalna przepustowość portu WAN w routerze TL-WR1043ND w wersji V1 to 120 Mb/s, posiada on natomiast gigabitowe porty modułu Switch-a. Przepustowość portu WAN została poprawiona w następnych wersjach sprzętowych tj.: V2 i V3.