Windows -Przekierowane zasoby na Synology - pliki TMP

ODPOWIEDZ
Przemuss
Godfather
Posty: 1305
Rejestracja: wt gru 15, 2015 12:19 pm
Lokalizacja: Żyrardów

Windows -Przekierowane zasoby na Synology - pliki TMP

Post autor: Przemuss »

W pracy od lat korzystam z domeny MS do tego przekierowane pulpity i dokumenty na serwer.
Do niedawna głównym serwerem na który zostały przekierowane pulpity i dokumenty był Netgear2100. Ale że model nie jest już wspierany i wydajność nie powala na kolana zdecydowałem się migrować na Synka. Może nie jest to model wysokich lotów ale za to ma jeszcze wsparcie: RS2212RP+ z najnowszym DSM 6.2-23739 Update 2 (nowszych DSM nie dostanę ale łatki tak).

Ale do meritum sprawy.
Mam problem z plikami Word/excel. Tworzą się pliki tmp które muszą być gdyż MS tak właśnie zamyślił zapis dokumentów: Plik.doc->plik tymczasowy tmp -> usuwanie pliku głównego doc-> zmiana nazwy pliku tmp do doc.
Niestety z jakiegoś powodu zdarza się nagminnie gdzie to plik po zapisie ginie a zostaje .tmp
Może macie na to jakieś magiczne rozwiązanie.

Foldery przekierowane to Pulpit i Dokumenty + synchronizacja Offline.

Na chwilę obecną dodałem już do polis restrykcję która to by nie buforowała plików tmp. Ale niestety to nie daje żadnej poprawy. Jedyne rozwiązanie które mi przychodzi do głowy to całkowite wyłączenie synchronizacji plików. Kiedyś już tak było, ale z powodów znikania dokumentów z pulpitu po utracie dostępu do serwera zostało to włączone. Samo znikanie po utracie to akurat nie problem. Gorzej że wszystko zostało sortowane do lewej co już znacznie utrudnia pracę


EDIT:
Na chwilę obecną włączyłem tryb "plików offline". Tych zagubionych plików doc/xls było dziś zdecydowanie za dużo.
Administratorzy dzielą się na tych, którzy robią kopie zapasowe i tych, którzy będą je robili.

Serwery NAS:
Synology DS211j, DS1511+, RS2212RP+ DS1513+

"Zasłanianie się dysleksją, to jak chwalenie się małym fiu...."- by Pati
gg 2101676
ODPOWIEDZ