Internet LTE a NAS Synology - monitoring.

MPL
Amator
Posty: 48
Rejestracja: pt sty 15, 2016 4:03 pm

Re: Internet LTE a NAS Synology - monitoring.

Post autor: MPL »

Zastanawiają mnie dwie rzeczy :
Jaki masz adres IP od dostawcy internetu (publiczny czy prywatny) ?
Czy przypadkiem nie ma konieczności otworzenia jakiegoś portu związanego z streaming'iem obrazu z kamery.
Sprawdź także czy jak pojedziesz na budowę i podłączysz się telefonem przez WiFi do swojej sieci lokalnej dalej nie będziesz widział podglądu na żywo ( konfiguracja aplikacji nie poprzez Synology ID tylko po lokalnym adresie IP serwera !!! )
rosi
Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: sob lut 17, 2018 6:54 pm

Re: Internet LTE a NAS Synology - monitoring.

Post autor: rosi »

ALE NUMER ...prawdziwy grek Zorba ze mnie :0(
Wszystko działa , no tylko że wolniej ale generalnie jest OK.
A jaki to numer wywinołem, ano taki.
W routerze zamieniłem kartę sim T-MOBILE na kartę sim PLAY i... WSZYSTKO ZACZEŁO DZIAŁAĆ !
Co jest grane , myślę sobie że to T-MOBILE mi ustawił lejek ale tak miało nie być. :0( teraz znowu zamieniłem kartę na T-MOBILE i totalna lipa , czyli lejek. Myślę,myślę,myśle i wymyśliłem - wszedłem na ustawienia routera , dokładnie wszystkie ustawienia sprawdzałem , patrze a tu w routerze jest (fabrycznie albo z T-MOBILA ) ustawiony limit danych na 17 GB :0( i ja akurat to już wykorzystałem :0( SZOK.!!!. Przestawiłem na 1000 GB i wszystko zaczeło działać, tyle że wyraźnie wolniej. Nie znam się na tych sprawach więc to wcześniej przeoczyłem, pan z pomocy technicznej nawet chyba o tym nie pomyślał bo mówiłem mu że to internet bez ograniczeń .
Z tym wolniejszym działaniem to musze jeszcze sprawdzić "czy przypadkiem nie ma konieczności otworzenia jakiegoś portu związanego z streaming'iem obrazu z kamery " - tak jak mi kolega MPL powyżej radzi, tylko nie wiem jak to zrobić .
Natomiast wcześniej kiedy nic nie działało to jak byłem na działce i sprawdzałem przez wifi (telefon-router) , to wszystko działało.
Czy ten limit 17 GB ustawiony w routerze to był cały problem ,czy jednak coś innego ?
Szkolny błąd a tyle nerwów.
Pozdrawiam
rosi
:0)
ODPOWIEDZ