Re: Który model wybrać ?

Ech, chłopaki... powiedzcie mi jedno. Jesteście użytkownikami QNAPa, a udzielacie się nadzwyczaj intensywnie na forum konkurencji. O co chodzi? Wolicie Synology, ale wstydzicie się przyznać? Może już czas przesiąść się na produkty, które potrafią odtwarzać filmy jak należy. Męczycie się z Xpenology i jeszcze wmawiacie sobie, że to jest dobre rozwiązanie. To jak windows na komputerach Apple. Ciężko powiedzieć, czy to bardziej żałosne czy smutne.

Re: RE: Re: Który model wybrać ?

psmanek pisze:Ech, chłopaki... powiedzcie mi jedno. Jesteście użytkownikami QNAPa, a udzielacie się nadzwyczaj intensywnie na forum konkurencji. O co chodzi? Wolicie Synology, ale wstydzicie się przyznać? Może już czas przesiąść się na produkty, które potrafią odtwarzać filmy jak należy. Męczycie się z Xpenology i jeszcze wmawiacie sobie, że to jest dobre rozwiązanie. To jak windows na komputerach Apple. Ciężko powiedzieć, czy to bardziej żałosne czy smutne.
Jak zaczniesz serwera używać do czegoś więcej niż dlna, photostation i serwer plików to pogadamy.

Wysłane z mojego Redmi 4 przy użyciu Tapatalka
Serwer wyklęty: HP microserver gen 8 z i5 3470T, 8GB Ram- Xpenology

tak sobie czytam ten wątek i się zastanawiam po co w ogóle w dzisiejszych czasach transkodować muzykę czy też pliki wideo, skoro praktycznie każde urządzenie w dzisiejszych czasach potrafi odtworzyć je bezpośrednio z NAS-a. rozglądam się po mieszkaniu w poszukiwaniu urządzeń, które są w stanie odtwarzać muzykę i filmy i widzę: 3 laptopy, odtwarzacz popcorn hour, 2 komórki, 2 tablety. wszystkie radzą sobie z odtwarzaniem plików iso (obrazy blu-ray i dvd), mp4 (filmy z kamery), ape i flac (muzyka w bezstratnej jakości), nie wspominając o takich oczywistościach jak mp3 czy ogg. po co zatem uzależniać wybór NAS-a od prędkości transkodowania w plex (tak jakby to miał być jakiś wyznacznik w ogóle), skoro tak naprawdę bez transkodowania bez problemu da się odtworzyć wszystkie współczesne formaty audio czy wideo na zwykłych urządzeniach...
Jak zaczniesz serwera używać do czegoś więcej niż dlna, photostation i serwer plików to pogadamy.
to może oświećcie np mnie, do czego, oprócz transkowodania, tak intensywnie używacie swoich NAS-ów w warunkach domowych, że potrzeba wam tam core i7?
RS3617XS+ | RS815+ | RS214 | RX415 | DS1817+ | DS415+ | DS1010+ | DS216j | DS215j | DX213
>> Udzielam pomocy TYLKO I WYŁĄCZNIE na forum <<

a wychodzisz czasem z domu ?
bo jak doskonale wiesz masz możliwość korzystać ze swoich zasobów poza nim.
Nikt nie uzależnia wyboru nasa od transkodowania, ale jak widzę jak ktoś wypisuje takie bzdury polecając sprzęt przyszłemu userowi to ciężko nie zareagować.
Jesteś doświadczonym usererm i jak wiesz możliwości wykorzystania serwera w domu jest dużo.
Wszystko zależy od możliwości użytkownika.
W syno w końcu zrobili świetną VS, ale możliwości CPU vs soft są bardzo ograniczone.
Kiedyś zrezygnowałem z syno na rzecz qnapa właśnie za brak wirtualizacji.
Korzystam z obu producentów, bo żadne rozwiązanie nie jest idealne.
Serwer wyklęty: HP microserver gen 8 z i5 3470T, 8GB Ram- Xpenology

balagaan pisze:Nikt nie uzależnia wyboru nasa od transkodowania, ale jak widzę jak ktoś wypisuje takie bzdury polecając sprzęt przyszłemu userowi to ciężko nie zareagować.
To jest tak piękne, że aż zęby bolą. Nie pomogłeś na tym forum ani jednemu użytkownikowi, a nagle włączyła Ci się wizja zbawienia świata użytkowników stających przed wyborem NASa. To bezcenne, serio. Sam fakt, że posiadam urządzenie Synology, a nie Xpenology sprawia, że moje testy są więcej warte niż Twoje negowanie tego faktu.

@balagaan, tak pięknie negujesz wydajność procesorów Atom. Cztery rdzenie potrafią bardzo wiele. Nie jesteś w stanie tego zrozumieć, tak samo jak każdy użytkownik QNAPa. Tak jak napisał @WILU, na co dzień wydajność i3,i5 czy i7 nie jest potrzebna w urządzeniu typu NAS. Wyśmiewasz biednego Atoma, a transkodować filmy potrafi bardzo dobrze. Wrzuciłeś tu screen gdzie Plex przy jednym filmie zużywa prawie 100% procesora... gdybyś się zagłębił w temat to wiedziałbyś, że Plex zawsze zużywa 100% zasobów, bez względu na to czy jest to jeden, dwa czy trzy filmy.

Także jeśli użytkownik Synology pisze, że ten 3-4 letni Atom radzi sobie z 2-3 filmami, to powinieneś uwierzyć na słowo, jeśli sam nie jesteś w stanie przeprowadzić wiarygodnych testów.

Twoje gadanie nie ma żadnego znaczenia, ponieważ wolisz negować fakty i szukasz problemów, zamiast rozwiązań.

Są i dobre strony tej dyskusji. Użytkownik @pdz być może wyda odrobine więcej i zdecyduje się na model DS918+ i będzie zadowolony jak nikt z Was, krzykaczy, którzy męczą się z QNAPami.

Dziękuje Wam za to.

Najważniejsze to zadowolenie użytkowników tego, polskiego, oficjalnego forum Synology.

Dobra, sprawdziłem na DS916+ 8GB. Dwa laptopy z transkodowaniem w VS i telefon VS, gdzie nie mogłem znaleźć transkodowania i leciało w oryginale. Na zdjęciu procesor...
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

To że ktoś obecnie nie używa synology nie znaczy ze wcześniej go nie miał. Pochwał się jakie serwery używałeś, a sory to twoja prywatność. Ja miałem zyxel synology synology i qnap wiec znam te marki a dlaczego zrezygnowałem z synology bo nie dało się go rozbudować dla moich potrzeb i nie wyrabiał i tak zrobiło bardzo wiele osób, dlatego też syno straciło dużo klientów i sprzedaż spadła . To był ich wybór ale mam nadzieje i nie tylko ja że tą politykę zmienia i odzyskają rynek Sam chętnie wrócę do syno i nie tylko ja. Jest to bardzo dobry sprzęt i jeśli bym mniej potrzebował to pewnie bym go używał do dziś. A użytkownik @pdz jak nie ma dużych wymagań to na pewno będzie zadowolony

Natapatalkane z IP7
Obrazek

!!! MOJE RECENZJE PRODUKTÓW !!!

Jak zawsze bywa, startowałem od modeli za ok. 1000 pln, 2-dyskowe, podstawowe, szybko się wyleczyłem na rzecz 4-dyskowych w okolicy 2000 pln.
Cały czas się zastanawiam, nie ukrywam, że biorę pod uwagę Qnap i Synology, z Synology 418 play i 918+, Qnap bodajże 451, 453.
Z suchych danych 918+ daje mi nie dwu ale czerordzeniowy procesor, 4 zamiast 2 GB, 8 max zamias 6 max GB, wirtualizację, czy to wykorzystam ... nie wiem, jednak przy 918+ jest info o 3-letniej gwarancji, za co chętnie zapłaciłbym te 250 pln więcej ale wszędzie widzę w sklepach info o 2-letniej gwarancji, stąd nie wiem czy jest to pomyłka na stronie Synology.
Tak sobie ustawiłem maksymalną kwotę 2500, do tego dyski, pewnie zamknę się w 3500-4000 pln, zastanawiam się jeszcze, czy na start 2 dyski czy 3, 5900 czy 7200 rpm.
DS118 + 6TB WD Gold + APC Back 700VA + stacja dokująca z 4TB Seagate SkyHawk

A tutaj Qnap z procesorem i7!!! i też 8GB ram, też super qpa. Nie potrafi odtworzyć dźwięku w większości filmów,czego w Synology nie zaobserwowałem, a procesor... poniżej zdjęcia.
...pdz, chętnie Ci sprzedam tego mojego Qnapa, i7-3770K, 8GB RAM... TS-670 Pro
Zrzut ekranu 2018-01-02 o 21.09.11.png
Zrzut ekranu 2018-01-02 o 21.05.22.png
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

jacek1008 , dla mnie nie ma wielkiego znaczenia transkodowanie , wystarczy , że poda mi plik do urządzenia , ponieważ filmy będę oglądał na tv lub laptopie , wybrałem ze 4 modele w moim zasięgu cenowym i jeszcze się zastanawiam.
Pooglądam filmy, jeszcze raz obejrzę dema systemów i pewnie zdecyduję.
DS118 + 6TB WD Gold + APC Back 700VA + stacja dokująca z 4TB Seagate SkyHawk