Re: Który model wybrać ?

balagaan pisze:Bardzo chciałbym to zobaczyć, bo wg mnie nie da rady. Może z jednym ale słabo.
Rozumiem, stosujesz zasadę "nie znam się, ale się wypowiem" spoko... Mam 4 synki pod ręką. Dość stare, ale na intelu i wszystkie ciągną 2-3 filmy transkodowane z plexa. Oczywiście wszystko zależy od jakości i bitrateu (trzech filmów 4k raczej nie dałby rady). Sprawdzane, testowe, używane. Tutaj mamy wszystkie modele czterordzeniowe, dwa na nowszym intelu. Nie widzę powodu dlaczego miałoby to nie działać lepiej niż modele sprzed 3-4 lat.

W takim razie poproszę udostępnij mi film na plexie taki pow 10 GB z FHD i z chęcią sprawdzę na apce plexa jak się sprawuje. Bo ostatnio to testowałem i nie udało mi się płynnie odtworzyć 2 strumieni z transkodowaniem. Dlatego wątpię, że sobie da radę. ( gmyanek@gmail.com - plex)
Serwer wyklęty: HP microserver gen 8 z i5 3470T, 8GB Ram- Xpenology

Hej

@psmanek , @mikhnal , wiem , że firm jest wiele , odrzuciłem inne, zostawiłem dwie jak się wydaje wiodące.
Z doświadczenia wiem, że najgorszy zakup to taki, który na starcie nie będzie pasował, widziałem wątek osoby, która kupiła NAS i od razu okazało się, że za słaby.

Wracając do NAS.
Cenowo wypadają podobnie, funkcje jak się mi wydaje także.
Każdy z producentów daje w standardzie 2 licencje na kamery w wybranych wstępnie modelach.
Wszedłem na demo obu systemów, nic mi się nie rzuciło w oczy, co przeważyłoby szalę na jedną ze stron, może demo Synology bardziej funkcjonalne, Qnap ma chyba więcej opcji nie działających w demo.
Zakup planuję w styczniu/lutym, jeszcze szukam ...

Jedyne co wiem, to :
- na 100% 4-dyskowy, ponieważ w 4-dyskowym kupię 2x4 GB w mirrorze i wystarczy na jakiś czas 4GB a cenowo będzie ok, jak zabraknie to dorzucam 4GB i mam 8GB, kolejne 4GB i mam 12 GB dla siebie a w 2-dyskowym .... od razu kupię 2x8 GB co na starcie nie będzie tanie , w mirrorze da 8GB i to musi mi już wystarczyć albo później zmieniać dyski na większe droższe a 8-ki używane sprzedać za grosze, lub od razu kupić większe 2x10 lub 2x12 a to spory wydatek ;
- licencje na 2 kamery mi wystarczą na 99.99% a jakbym ewentualnie musiał dokupić 1 to nie są to kosmiczne kwoty, choć myślałem, że gdybym miał docelowo mieć ze 4 kamery to czy nie kupić wyższego modelu, który ma w standardzie 4 licencje ;
DS118 + 6TB WD Gold + APC Back 700VA + stacja dokująca z 4TB Seagate SkyHawk

Rozważania 2- czy 4-zatokowy są słuszne, idź w cztery zatoki. Chęć dołożenia dysku przyjdzie szybciej niż się wydaje.

Jeśli chodzi o licencje do kamer, to z tego co mi wiadomo wszystkie NASy Synology mają tylko dwie darmowe licencje. NVRy mają 4 darmowe licencje.

balagaan pisze:W takim razie poproszę udostępnij mi film na plexie taki pow 10 GB z FHD i z chęcią sprawdzę na apce plexa jak się sprawuje. Bo ostatnio to testowałem i nie udało mi się płynnie odtworzyć 2 strumieni z transkodowaniem. Dlatego wątpię, że sobie da radę. ( gmyanek@gmail.com - plex)
Przetestowałem z plikiem 11.72GB. Dwa idą bez problemu równolegle. Trzeci idzie, ale co jakieś 3-5 min. jedno z urządzeń wypada, kręci kółeczkiem, aby dokonwertować i wraca po ok 30 sekundach.

Także dwa na pewno, trzy przy tej jakości już nie bardzo. Oczywiście mówimy tutaj o transkodowaniu wszystkimi urządzeniami. Jeśli przynajmniej jedno z nich byłoby w sieci lokalnej na pewno mogłoby odtwarzać film bez transkodowania z pełna jakością, wtedy ilość urządzeń wzrośnie.

* Testy przeprowadzone na urządzeniu z Intel Atom C2538 Quad Core 2,4 GHz + 2GB ramu. Procesor oczywiście na 98%, ram wypełniony po brzegi. Gdyby ramu było więcej pewnie byłoby lepiej.

Wszystkie urządzania odtwarzały filmy poprzez aplikację.

W sumie odpaliłem 5 urządzeń na raz. Na wszystkich ustawiłem inną jakość, aby wymusić transkodowanie. Należy pamiętać jeszcze o tym, że Plex zachowuje transkodowane wersje, także jeśli trafią się urządzenia korzystające z tej samej jakości, wtedy wideo jest tylko przesyłane na urządzenie (bez transkodowania).

psmanek pisze: Przetestowałem z plikiem 11.72GB. Dwa idą bez problemu równolegle. Trzeci idzie, ale co jakieś 3-5 min. jedno z urządzeń wypada, kręci kółeczkiem, aby dokonwertować i wraca po ok 30 sekundach.

Także dwa na pewno, trzy przy tej jakości już nie bardzo. Oczywiście mówimy tutaj o transkodowaniu wszystkimi urządzeniami. Jeśli przynajmniej jedno z nich byłoby w sieci lokalnej na pewno mogłoby odtwarzać film bez transkodowania z pełna jakością, wtedy ilość urządzeń wzrośnie.
Czemu nie udostępnisz mu na plex? Dasz mu na 2godz i potem wywalasz ze znajomych a udowodnisz że działa i rozwiejesz Balagana wątpliwości. Chyba że to co piszesz to tylko teoria i dla tego nie chcesz tego zrobić

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro
Obrazek

!!! MOJE RECENZJE PRODUKTÓW !!!