Jak przenieść dane na NAS z drugiego HDD?

ODPOWIEDZ
nonamed
Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: pt gru 22, 2017 9:29 am

Jak przenieść dane na NAS z drugiego HDD?

Post autor: nonamed »

Witam, stałem się posiadaczem serwera NAS DS218play. Póki co z jednym dyskiem WDRed.

Chce na niego przenieść dane z mojego obecnego dysku 3.5" SATA którego wyjąłem z komputera stacjonarnego. Dysk jest sformatowany jako NTFS i jest podzielony na 3 partycje.
Problem jest taki, że nie mam komputera stacjonarnego/obudowy na dysk żeby przenieść dane po sieci do serwera NAS z komputera PC/Laptopa.

Czy mój dysk z kompa stacjonarnego mogę włożyć do serwera NAS jako drugi i wtedy przekopiować dane?

Dziękuję za wskazówki.
nonamed
Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: pt gru 22, 2017 9:29 am

Re: Jak przenieść dane na NAS z drugiego HDD?

Post autor: nonamed »

Dziękuję za odpowiedź.
MPL
Amator
Posty: 48
Rejestracja: pt sty 15, 2016 4:03 pm

Re: Jak przenieść dane na NAS z drugiego HDD?

Post autor: MPL »

Jest w sklepie aplikacja (do kupienia) , która ma za zadanie odczytywania NTFS, ale nie mam pojęcia jak to działa i czy spełni Twoje oczekiwania.
Jeśli bym mógł Ci doradzić to na Twoim miejscu kupiłbym jakąś kieszeń np. na eSATA - zawsze się przyda :)
Awatar użytkownika
Krzys
Trochę Wie
Posty: 96
Rejestracja: sob gru 16, 2017 8:26 pm

Re: Jak przenieść dane na NAS z drugiego HDD?

Post autor: Krzys »

Ja do swojego DS214play podpinam dyski USB (max 1,5TB) z partycjami NTFS i bez problemu je widzi.
Najlepszym wyjście będzie kieszeń lub adapter, przykład http://allegro.pl/adapter-usb-ide-3-5-2 ... 16055.html
Tylko zasilacze w tych zestawach są marnej jakości.
DS214Play + 2x Toshiba E300 3TB
DS916+ (8GB) + 4x WD RED 4TB
Awatar użytkownika
WILU
Uczeń Mistrza
Posty: 732
Rejestracja: śr gru 30, 2015 10:58 pm
Lokalizacja: Tychy

Re: Jak przenieść dane na NAS z drugiego HDD?

Post autor: WILU »

ten adapter jest na usb 2.0 co przy większej ilości danych do skopiowania może doprowadzić człowieka do szału ;)
no ale cena czyni cuda. trzeba by się tylko dowiedzieć jak z obsługą większych dysków przez te tanie wynalazki, bo czasem czytają dyski 500GB lub 1TB, ale z tymi 8TB już sobie nie radzą.
RS3617XS+ | RS815+ | RS214 | RX415 | DS1817+ | DS415+ | DS1010+ | DS216j | DS215j | DX213
>> Udzielam pomocy TYLKO I WYŁĄCZNIE na forum <<
MPL
Amator
Posty: 48
Rejestracja: pt sty 15, 2016 4:03 pm

Re: Jak przenieść dane na NAS z drugiego HDD?

Post autor: MPL »

psmanek pisze:@MPL zweryfikowałeś to co piszesz? (...)
Bądźmy pewni tego co piszemy lub sprawdzajmy przed publikacją, aby nie wprowadzać innych w błąd.
Przecież napisałem:
MPL pisze:"(...)ale nie mam pojęcia jak to działa i czy spełni Twoje oczekiwania."
więc nie wiem czemu się mnie czepiasz :lol:
Byłem natomiast pewien, ze jest taka aplikacja i może warto się jej przyjrzeć... :roll:
ODPOWIEDZ