Sprzęt z rynku wtórnego [weryfikacja]

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
BWaliszewski
Stały Bywalec
Posty: 324
Rejestracja: pt gru 18, 2015 2:55 pm
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Sprzęt z rynku wtórnego [weryfikacja]

Post autor: BWaliszewski »

Mam do Was uprzejme pytanie,

Dla mniej zamożnego klienta prywatnego... czyli dla kolegi - kupiłem serwer z rynku wtórnego. Dotarł do mnie z systemem i... danymi firmy w której pracował. Wszystko - bez najmniejszych śladów usuwania...

Może jestem przewrażliwiony - ale czy po numerach seryjnych możemy sprawdzić czy nie jest on czasem w jakiejś bazie "rzeczy zagubionych"? Synology prowadzi coś takiego?
RT6600ax / SRM 1.3.1-9346 Update 8
DS918+ / DSM 7.2.1-69057 Update 3 / 4x WDRed 3TB RAID5 / 8GB
APC Back-UPS ES 700G
maggieod
Amator
Posty: 49
Rejestracja: pt gru 30, 2016 10:35 am
Lokalizacja: Dusseldorf

Re: Sprzęt z rynku wtórnego [weryfikacja]

Post autor: maggieod »

Synology może sprawdzić jedynie do jakiego kraju i którego dystrybutora był oryginalnie sprzedany.
"I'd take a NERF bullet for you.."
Awatar użytkownika
WILU
Uczeń Mistrza
Posty: 732
Rejestracja: śr gru 30, 2015 10:58 pm
Lokalizacja: Tychy

Re: Sprzęt z rynku wtórnego [weryfikacja]

Post autor: WILU »

mi brakuje bazy w której wstukam sobie nr seryjny urządzenia i tam widnieje jaki jest status gwarancji (coś jak ma np Lenovo czy Western Digital).
RS3617XS+ | RS815+ | RS214 | RX415 | DS1817+ | DS415+ | DS1010+ | DS216j | DS215j | DX213
>> Udzielam pomocy TYLKO I WYŁĄCZNIE na forum <<
Przemuss
Godfather
Posty: 1305
Rejestracja: wt gru 15, 2015 12:19 pm
Lokalizacja: Żyrardów

Re: Sprzęt z rynku wtórnego [weryfikacja]

Post autor: Przemuss »

Sprawdź dokładnie zawartość następnie zadzwoń do tej firmy by upewnić się iż produkt pozyskałeś legalnie czy też pochodzi z kradzieży.
Jeśli się okaże iż jest kradziony to sam zdecydujesz co dalej.
Jak masz na ten serwer dowód zakupu (od sprzedającego) to moim zdaniem możesz spać spokojnie.
Administratorzy dzielą się na tych, którzy robią kopie zapasowe i tych, którzy będą je robili.

Serwery NAS:
Synology DS211j, DS1511+, RS2212RP+ DS1513+

"Zasłanianie się dysleksją, to jak chwalenie się małym fiu...."- by Pati
gg 2101676
Awatar użytkownika
BWaliszewski
Stały Bywalec
Posty: 324
Rejestracja: pt gru 18, 2015 2:55 pm
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Sprzęt z rynku wtórnego [weryfikacja]

Post autor: BWaliszewski »

Sprzęt był niekompletny, bez zasilacza... na serwerze sporo dokumentacji... na jej podstawie ustaliłem prawdopodobnego właściciela sprzętu. Po kontakcie okazało się, że nie ma tam osoby, która mogłaby zweryfikować moje pytanie - generalnie byłem zaskoczony ignorancją. Na wszelki wypadek zostawiłem do siebie kontakt, a dyski z serwera zabezpieczyłem na jakiś czas - gdyby ktoś się odezwał w tej sprawie.

Nie mniej - faktycznie trochę brakuje bazy o jakiej wspominacie. Na zasadzie wstukania SN i weryfikacji. Problem w tym, kto miałby coś takiego prowadzić i poważniejszym problemem chyba byłoby weryfikowanie wprowadzanych do bazy danych, no bo jak to zrobić, żeby nie okazało się, że złośliwy sąsiad, wprowadzi np. dane mojego serwera [przy założeniu, że je zna]...
RT6600ax / SRM 1.3.1-9346 Update 8
DS918+ / DSM 7.2.1-69057 Update 3 / 4x WDRed 3TB RAID5 / 8GB
APC Back-UPS ES 700G
ODPOWIEDZ