Nowy Synology (4-5 zatok) - alternatywa dla najnowszych QNAPów

Szanowni,

Posiadam dwa kilkuletnie NASy Synology (seria DS212*) - chciałby je zamienić na urządzenia z większą ilością zatok oraz lepszymi interfejsami sieciowymi.
To raczej zakup na dobre kolejnych lat, więc myślę o czymś na przyszłość.

Myślałem o kolejnych Synology ale przyglądając się portfolio produktów konkurencji (QNAP) mam spore wątpliwości.

Myślę, że w przyszłości to interfejsy sieciowe będą wąskim gardłem dla takich rozwiązań.

QNAP daje już interfejsy 2 x 2,5GbE plus jeszcze możliwość dołożenia karty PCIe, która dodaje kolejne możliwości rozbudowy w przyszłości (np. dodatkowy interfejs 10GbE). Synology (np. DS920+) posiada conajwyżej 2x 1GbE bez możliwości rozbudowy.

Zatem 2x 1GbE limitują prędkość do 225 Mb/s (i nawet szybkie ssd/nvme tutaj nie pomogą).

Pytanie jest takie: czy jest jakaś realna alternatywa Synology w podobnej klasie cenowej (myślę tu o alternatywie do rozwiązań QNAP o których pisałem wyżej tj. TS-453D) ??

Pozdr, M

Re: Nowy Synology (4-5 zatok) - alternatywa dla najnowszych QNAPów

Jeśli chcesz mieć opcje szybszego LAN-u to DS1618+
Wiele razy spotkałem się z tym porównaniem więc pozwolę sobie je przytoczyć: Synology jest jak Apple, Qnap jak PC. Synology ma za podobną kasę słabszy hardware ale lepiej dopracowany i optymalizowany soft (swój) a Qnap ma bogatsze konfiguracje ale zauważalnie słabiej optymalizowany i podobno mniej stabilny (sporo softu od firm zewnętrznych).
Ciekawe jakie mają zdanie spece z naszego forum którzy używają obu?
Pozdrawiam,
Paweł
DS1819+, 32GB ECC, 10GbE, DX517 DS916+ 8GB, DX513, DS710+, DX213, DS119j, DS120j
RT2600ac + RT2200ac

Re: Nowy Synology (4-5 zatok) - alternatywa dla najnowszych QNAPów

Jeśli będziesz porównywał Synology do Qnapa tylko pod kątem ceny, to Qnap wygra ponieważ na papierze Qnap ma lepsze parametry przy tej samej cenie. Dopiero podczas użytkowania wychodzi, że oszczędności poczynione przy zakupie niekoniecznie mają uzasadnienie w użytkowaniu.

Jeśli zależy Ci na łączu szybszym niż 1 Gbit to szukaj modelu do którego można włożyć kartę rozszerzeń. Wtedy dokupisz szybszą kartą lub kartę combo 10 Gbit + SSD Cache. Np. DS1618+ lub DS1819+

Natomiast jeśli 1 Gbit wystarczy, wtedy możesz wybierać spośród DS420+, DS920+, DS1520+ lub starszych x18 jeśli nie zależy Ci na nowościach. Obecnie x18 na pewno będą tańsze po wyjściu modeli x20.