C2000 - wadliwa seria procesorów Intela?

ODPOWIEDZ
Przemuss
Godfather
Posty: 1305
Rejestracja: wt gru 15, 2015 12:19 pm
Lokalizacja: Żyrardów

Re: C2000 - wadliwa seria procesorów Intela?

Post autor: Przemuss »

Sprawdź ram i dopiero podejmij dalsze kroki np rezystor.
I tak masz uwalone urządzenie więc w razie co wlutowane rezystora to żadne ryzyko.

Wysłane z mojego NEM-L21 przy użyciu Tapatalka



Administratorzy dzielą się na tych, którzy robią kopie zapasowe i tych, którzy będą je robili.

Serwery NAS:
Synology DS211j, DS1511+, RS2212RP+ DS1513+

"Zasłanianie się dysleksją, to jak chwalenie się małym fiu...."- by Pati
gg 2101676
stanley99
Zawsze On-Line
Posty: 430
Rejestracja: śr mar 30, 2016 7:22 am
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: C2000 - wadliwa seria procesorów Intela?

Post autor: stanley99 »

danmar pisze: ndz sie 04, 2019 2:03 am
Przemuss pisze: sob sie 03, 2019 8:30 pmNikomu poza tobą nie poleciało wszystko co podłączone do UPS.
<...>Po wyłączeniu/włączeniu UPSa wszystkie z wyjątkiem NASa uruchomiły się normalnie i pracują do teraz.<...>

Tak tylko ścieka-w-ości: zasilacz od NAS-a sprawny?
DS214play | DSM 6.2.4-2556 Update 5
RT2600ac
Człowiek nabiera doświadczenia z wiekiem. Szkoda tylko, że jest to wieko od trumny.
stanley99
Zawsze On-Line
Posty: 430
Rejestracja: śr mar 30, 2016 7:22 am
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: C2000 - wadliwa seria procesorów Intela?

Post autor: stanley99 »

Ano faktycznie, nie zauważyłem. Dobrze jest w takim przypadku dać info (@danmar), że meritum było/jest dyskutowane w innym topicu.
DS214play | DSM 6.2.4-2556 Update 5
RT2600ac
Człowiek nabiera doświadczenia z wiekiem. Szkoda tylko, że jest to wieko od trumny.
danmar
Amator
Posty: 37
Rejestracja: wt lip 23, 2019 11:25 am

Re: C2000 - wadliwa seria procesorów Intela?

Post autor: danmar »

Przemuss pisze:Sprawdź ram i dopiero podejmij dalsze kroki np rezystor.

Taki mam zamiar. Póki co czekam na odpowiedź dotyczącą konkretnego modelu. Żeby wykluczyć lub potwierdzić problem z pamięcią chcę, żeby zamontowane kości pasowały w 100%. Wtedy, jeśli serwer nadal nie wstanie będę wiedział że to na pewno nie RAM (inaczej mogłaby pojawić się niepewność, czy może przypadkiem kupiłem niekompatybilną pamięć i dlatego jej wymiana nic nie dała).

stanley99 pisze:Tak tylko ścieka-w-ości: zasilacz od NAS-a sprawny?

Takie było moje pierwsze podejrzenie - spalił się zasilacz, spięcie wyłączyło pozostałe urządzenia w UPSie, dlatego po restarcie tylko NAS nie wstaje. Po wymianie zasilacza na nowy objawy są niestety te same. Nie pomyślałem, żeby dać wzmiankę o innym temacie. Tu jest link:
viewtopic.php?f=24&t=2041
danmar
Amator
Posty: 37
Rejestracja: wt lip 23, 2019 11:25 am

Re: C2000 - wadliwa seria procesorów Intela?

Post autor: danmar »

Udało się odratować Synka. Więcej szczegółów jest w temacie z linka umieszczonego post wyżej. RAM i zasilacz były sprawne. Pomogło wlutowanie rezystora oraz wyjęcie i ponowne włożenie pamięci RAM oraz baterii na płycie głównej.
ODPOWIEDZ