Oto moja "pochwałka" sprzętem

Awatar użytkownika
BWaliszewski
Stały Bywalec
Posty: 319
Rejestracja: pt gru 18, 2015 2:55 pm
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Oto moja

Post autor: BWaliszewski »

Przemuss pisze: Wentylator ze stałymi obrotami czy z termikiem dzięki któremu wzrosną obroty jak temperatura wzrośnie?
Wentylator był bez regulatora - ale ponieważ to była NOCTUA [nie pamiętam modelu - ale kupiłem jakiś droższy model w Komputronie], to wszystko było OK. Noctua miała dwie podstawowe zalety dla mojej instalacji:
1. W zasadzie z odległości 1m była niesłyszalna
2. Wywoływała taki wicher, że musiałem dodać ogranicznik napięcia od Zalmanów, bo wiatr był słyszalny przez szczelinki drzwiczek ;-)

Wszystko to pracowało przeszło 1,5 roku bez żadnych modyfikacji.

Oczywiście wszystko musiało wyglądać cacy - tak z przodu, jak i z tyłu. Żadnych wystających kabli, zasilaczy... upakowanie tego wszystkiego było majstersztykiem.

Wada? Odłączanie szafki... no ale to w końcu Szafa IT - tego się nie rozłącza co 3 dni ;-)
Zaleta? Nawet niewiasta była zadowolona - a sami wiecie, że to nie jest łatwe...
RT6600ax / SRM 1.3.1-9346 Update 8
DS918+ / DSM 7.2.1-69057 Update 3 / 4x WDRed 3TB RAID5 / 8GB
APC Back-UPS ES 700G
j0seph
Trochę Wie
Posty: 126
Rejestracja: czw mar 31, 2016 1:45 pm
Lokalizacja: Gdańsk/Lublin

Re: Oto moja "pochwałka" sprzętem

Post autor: j0seph »

BWaliszewski pisze:Sprzątaj, sprzątaj - bo jestem ciekaw :-)
2 zdjęcia zrobione na szybko telefonem,

bardziej "rack", niż Rack, ale zawsze ;)
Nadal partyzantka, co widać na zdjęciach, ale do zastanej wnęki pasuje idealnie a i porządek jest względny.
Od strony przewodów nie pokażę, zresztą nikt tam na co dzień nie zagląda, zresztą nawet na pierwszym planie widać nadmiar światłowodu...

no i Ikea w pełni, 2 stoliki Lack, 25PLN od sztuki ;)

Obrazek
Obrazek
DS1621xs+ | DS918+ | DS720+ | DS120j | DS119j | 22x DS115j
Awatar użytkownika
WILU
Uczeń Mistrza
Posty: 732
Rejestracja: śr gru 30, 2015 10:58 pm
Lokalizacja: Tychy

Re: Oto moja "pochwałka" sprzętem

Post autor: WILU »

ta obudowa na samej górze to co to jest? komp stacjonarny?
RS3617XS+ | RS815+ | RS214 | RX415 | DS1817+ | DS415+ | DS1010+ | DS216j | DS215j | DX213
>> Udzielam pomocy TYLKO I WYŁĄCZNIE na forum <<
Awatar użytkownika
BWaliszewski
Stały Bywalec
Posty: 319
Rejestracja: pt gru 18, 2015 2:55 pm
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Oto moja "pochwałka" sprzętem

Post autor: BWaliszewski »

Super, że pokazałeś swój sprzęt... dużo tego. Jest porządek, wszystko jest zadbane, poukładane... choć z mojego punktu widzenia... mam jedno małe, malutkie, takie tyci-tyci - zastrzeżenie. Wiesz co - pierwsze co mi przyszło do głowy [a świetnie to zobrazuje moje zastrzeżenie], jak zobaczyłem Twoje zdjęcia - to klient, któremu kiedyś urządzałem Salę Konferencyjną. Klient był estetą [co mi odpowiadało, bo wiedziałem, że doceni moje starania ;-)]. W sali konferencyjnej chciał mieć szafę rack, a w niej wzmacniacz nagłośnienia minimum 5.1, serwer wideo-telefonu, no i miejsce na dalszą rozbudowę... Pierwsze co mi przyszło do głowy, to fakt, że sala konferencyjna, a więc miejsce reprezentacyjne - z założenia wyklucza szafę IT. Trochę poszukałem i znalazłem kompromis. Bardzo ładną szafę IT, dobrze wygłuszoną, która świetnie wygląda w pomieszczeniach reprezentacyjnych. Mam jakieś nieodparte wrażenie, że świetnie by wyglądała u Ciebie :-)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
RT6600ax / SRM 1.3.1-9346 Update 8
DS918+ / DSM 7.2.1-69057 Update 3 / 4x WDRed 3TB RAID5 / 8GB
APC Back-UPS ES 700G
Awatar użytkownika
BWaliszewski
Stały Bywalec
Posty: 319
Rejestracja: pt gru 18, 2015 2:55 pm
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Oto moja "pochwałka" sprzętem

Post autor: BWaliszewski »

Jedyne z czym mam problem - to oszacowanie ilości "U" w Twoim projekcie - no nie mogę się doliczyć ;-) ...ale to może kwestia wypitego Heinekena ;-)
RT6600ax / SRM 1.3.1-9346 Update 8
DS918+ / DSM 7.2.1-69057 Update 3 / 4x WDRed 3TB RAID5 / 8GB
APC Back-UPS ES 700G
Przemuss
Godfather
Posty: 1303
Rejestracja: wt gru 15, 2015 12:19 pm
Lokalizacja: Żyrardów

Re: Oto moja "pochwałka" sprzętem

Post autor: Przemuss »

Kod: Zaznacz cały

ilości "U" w Twoim projekcie - no nie mogę się doliczyć
mi to wygląda na ok 18U. Ok 80cm w środku.
Od samej góry: 5+1, 3, 2+1, 5-6.

Wysłane z mojego LG-H440n przy użyciu Tapatalka
Administratorzy dzielą się na tych, którzy robią kopie zapasowe i tych, którzy będą je robili.

Serwery NAS:
Synology DS211j, DS1511+, RS2212RP+ DS1513+

"Zasłanianie się dysleksją, to jak chwalenie się małym fiu...."- by Pati
gg 2101676
Pinki
Trochę Wie
Posty: 101
Rejestracja: sob sty 02, 2016 2:06 am
Lokalizacja: Jelcz-Laskowice

Re: RE: Re: Oto moja "pochwałka" sprzętem

Post autor: Pinki »

BWaliszewski pisze:Super, że pokazałeś swój sprzęt... dużo tego. Jest porządek, wszystko jest zadbane, poukładane... choć z mojego punktu widzenia... mam jedno małe, malutkie, takie tyci-tyci - zastrzeżenie. Wiesz co - pierwsze co mi przyszło do głowy [a świetnie to zobrazuje moje zastrzeżenie], jak zobaczyłem Twoje zdjęcia - to klient, któremu kiedyś urządzałem Salę Konferencyjną. Klient był estetą [co mi odpowiadało, bo wiedziałem, że doceni moje starania ;-)]. W sali konferencyjnej chciał mieć szafę rack, a w niej wzmacniacz nagłośnienia minimum 5.1, serwer wideo-telefonu, no i miejsce na dalszą rozbudowę... Pierwsze co mi przyszło do głowy, to fakt, że sala konferencyjna, a więc miejsce reprezentacyjne - z założenia wyklucza szafę IT. Trochę poszukałem i znalazłem kompromis. Bardzo ładną szafę IT, dobrze wygłuszoną, która świetnie wygląda w pomieszczeniach reprezentacyjnych. Mam jakieś nieodparte wrażenie, że świetnie by wyglądała u Ciebie :-)
Widze w tej szafie denona. Mam cos takiego i balbym sie to w szafie zamykac. Grzeje sie to strasznie. U ktoregos dystrybutora widzialem takie szafy. Fajna sprawa.
j0seph
Trochę Wie
Posty: 126
Rejestracja: czw mar 31, 2016 1:45 pm
Lokalizacja: Gdańsk/Lublin

Re: Oto moja "pochwałka" sprzętem

Post autor: j0seph »

WILU pisze:ta obudowa na samej górze to co to jest? komp stacjonarny?
Tak, w obudowie Fractal Design R3 - po odkręceniu nóżek mieści się w rozmiarze 19", nowsze modele są już nieco wyższe.
Obudowę niedawno zmieniłem z SilentiumPC Brutus Q30 (kompaktowej, ale mieszczącej micro-ATX z ~21cm GPU i zasilacz ATX),
DS415Play stał na tej półce razem z komputerem. Po zmianie obudowy NASa trzeba było przemieścić. Ponadto widać że półka nie jest kompatybilna z tą obudową - co widać na zdjęciach (jest 2-3mm za wąska i za krótka)
BWaliszewski pisze:Bardzo ładną szafę IT, dobrze wygłuszoną, która świetnie wygląda w pomieszczeniach reprezentacyjnych. Mam jakieś nieodparte wrażenie, że świetnie by wyglądała u Ciebie :-)
Wygląda na ZPAS albo coś podobnego ;)
Ofertę tej wielkości szaf kojarzę, nawet wymyśliłem coś lepiej mi pasującego.
Opcja jest jednak 'tymczasowa', jak i moje lokum, zatem rozwiązanie Ikea za <100PLN więzło górę nad opcjami za 1200-1500PLN :)
BWaliszewski pisze:Jedyne z czym mam problem - to oszacowanie ilości "U" w Twoim projekcie - no nie mogę się doliczyć ;-) ...ale to może kwestia wypitego Heinekena ;-)
Przemuss pisze:mi to wygląda na ok 18U. Ok 80cm w środku.
Od samej góry: 5+1, 3, 2+1, 5-6.
Bardzo dobre oko ;)

Mnie kłują niedociągnięcia estetyczne tego rozwiązania, pomimo że i tak wydaje mi się ok.
Szafka jednak stoi w małej wnęce, w 2/3 przysłonięta kolumną głośnikową. Sięgam do niej podpinając do NASa nośnik USB do backupu lub korzystając z CD (pomimo że wszystkie płyty mam zarchiwizowane w mp3 i FLAC). No i ścierając kurze, czasem ;)
DS1621xs+ | DS918+ | DS720+ | DS120j | DS119j | 22x DS115j
Przemuss
Godfather
Posty: 1303
Rejestracja: wt gru 15, 2015 12:19 pm
Lokalizacja: Żyrardów

Re: Oto moja "pochwałka" sprzętem

Post autor: Przemuss »

@j0seph jedno co mi się rzuca w oczy to trochę zarwana półka na komputer w tylnej części. Brakuje tu jedynie obudowy ale to jakiej byś nie dał to będzie wystawać poza ranty blatu (poza blachą, ale ona z kolei podniesie poziom hałasu). Tak to szafeczka wizualnie super.
Administratorzy dzielą się na tych, którzy robią kopie zapasowe i tych, którzy będą je robili.

Serwery NAS:
Synology DS211j, DS1511+, RS2212RP+ DS1513+

"Zasłanianie się dysleksją, to jak chwalenie się małym fiu...."- by Pati
gg 2101676
Awatar użytkownika
BWaliszewski
Stały Bywalec
Posty: 319
Rejestracja: pt gru 18, 2015 2:55 pm
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: RE: Re: Oto moja

Post autor: BWaliszewski »

BWaliszewski pisze:Widze w tej szafie denona. Mam cos takiego i balbym sie to w szafie zamykac. Grzeje sie to strasznie. U ktoregos dystrybutora widzialem takie szafy. Fajna sprawa.
Tak - to DENON. Wzmacniacz faktycznie się grzał i w związku z tym od spodu szafy [trochę nietypowo], zamontowałem dwa wentylatory o dużej średnicy - które wymuszają ruch powietrza. Jakiej marki wentylatory - nie pamiętam. Jednak jak znam życie - to pewnie są to NOCTUY ;-)
j0seph pisze:Wygląda na ZPAS albo coś podobnego ;) Ofertę tej wielkości szaf kojarzę, nawet wymyśliłem coś lepiej mi pasującego. Opcja jest jednak 'tymczasowa', jak i moje lokum, zatem rozwiązanie Ikea za <100PLN więzło górę nad opcjami za 1200-1500PLN :)
Gratuluje dobrego oka - to rzeczywiście ZPAS. Choć nie jedyni na rynku, to ich szafy są dobrze wykonane i pasują do tego typu wnętrz.Co do Twojej konstrukcji, to mogę tylko dodać, że potrzeba i ekonomia - matką wynalazków. Naprawdę nieźle Ci wyszło.

Co do reszty niedociągnięć o których napisałeś... to Ty tego używasz, to zapewne zrobiłeś najlepsze co się dało. Rozwiązanie jest nietypowe ale widać w nim wiele inwencji własnej i sporo w tym wszystkim Twojej pracy... Adam Słodowy to jakaś Twoja rodzina? ;-)
RT6600ax / SRM 1.3.1-9346 Update 8
DS918+ / DSM 7.2.1-69057 Update 3 / 4x WDRed 3TB RAID5 / 8GB
APC Back-UPS ES 700G
ODPOWIEDZ