Zabawy z danymi, konfiguracją... przy piwie oczywiście, bo na trzeźwo tego nie ogarniesz :)

ODPOWIEDZ
FreeAsABird
Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: sob paź 31, 2020 5:04 am

Zabawy z danymi, konfiguracją... przy piwie oczywiście, bo na trzeźwo tego nie ogarniesz :)

Post autor: FreeAsABird »

Cześć,
Mam wstępnie skonfigurowany NAS (seria z plusem) z jakimiś tam mało istotnymi danymi. Chcę przetestować nową konfigurację dla wszystkich dysków - czyli wykasować wszystko do zera i zainstalować od nowa - przywrócić dane i kilka wybranych aplikacji.

No i teraz pytanie, czy to ma szansę zadziałać:
1. Panel Sterowania -> Aktualizacja i przywracanie -> [Kopia zapasowa konfiguracji]
(żeby móc wrócić do tego co jest w tej chwili, w razie gdyby wersja po zmianach nie sprawdziła się)
2. HyperBackup danych i ustawień aplikacji na dysk podłączony przez USB
3. Zaoranie dysków i konfiguracja wszystkiego od nowa (zmiana RAID i systemu plików).
4. Import danych i wybranych aplikacji z dysku USB z pkt 2 (z poprzedniego systemu).

Dzięki za podpowiedzi.
Awatar użytkownika
michau
Wyrocznia
Posty: 1172
Rejestracja: pt gru 18, 2015 12:03 pm
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: Zabawy z danymi, konfiguracją... przy piwie oczywiście, bo na trzeźwo tego nie ogarniesz :)

Post autor: michau »

Dane kopiowałem na dyski zewnętrze bez HB.

Osobiście robiłem podobną operację przy RAID5 i zmianie systemu plików na Btrfs.
NAS:
[ MASTER ] Synology DS1515+ | 16 GB RAM | DSM 7 | 5 x WD Red WD60EFRX Btrfs RAID 5
ODPOWIEDZ