Synology vs Konkurencja

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
SnejX
Uczeń Mistrza
Posty: 605
Rejestracja: czw mar 23, 2017 9:12 pm
Lokalizacja: Łódź

Synology vs Konkurencja

Post autor: SnejX »

Tak mi wpadł dzisiaj przez przypadek filmik z porównania Synology DS720+ do Asustor Lockerstor 2

Jak tak popatrzeć obiektywnie, różnica w cenie pomijalna, ale Asustor ma przewagę w RAM (dwa gniazda oraz oficjalna obsługiwana wielkość), gniazdo HDMI oraz lepsze karty sieciowe.
https://www.youtube.com/watch?v=Uo48lMfDwx4

Do tego jak się popatrzy na software:
https://www.youtube.com/watch?v=b8P6DYjn9Z8
to też aż tak źle to nie wygląda.
Zaraz się okaże, że DSM 7.0 będzie wyglądał jak skopiowany z konkurencji.

Wniosek - konkurencja nie śpi.
Przemuss
Godfather
Posty: 1303
Rejestracja: wt gru 15, 2015 12:19 pm
Lokalizacja: Żyrardów

Re: Synology vs Konkurencja

Post autor: Przemuss »

Czymś trzeba potencjalnego klienta przyciągnąć. Niektórzy jak np ja kupuje jedynie synology gdyż to system bardzo stabilny, problemy od święta. Po każdej aktualizacji system dalej działa tak jak ustawiłem a nie tak jak producent by chciał. Jeszcze mi się nie zdarzyło bym utracił dane po aktualizacji mniejszej czy większej.
No i mam już kilka serwerów od synology więc ewentualny nowy zakup musi współpracować z tym co już mam i odwrotnie.

Co do ostatniego zdania autora tematu. Albo to konkurencja zerżnęłam z dsm.

Wysłane z mojego MAR-LX1A przy użyciu Tapatalka


Ostatnio zmieniony śr sty 06, 2021 4:48 pm przez Przemuss, łącznie zmieniany 1 raz.
Administratorzy dzielą się na tych, którzy robią kopie zapasowe i tych, którzy będą je robili.

Serwery NAS:
Synology DS211j, DS1511+, RS2212RP+ DS1513+

"Zasłanianie się dysleksją, to jak chwalenie się małym fiu...."- by Pati
gg 2101676
Awatar użytkownika
mikhnal
Darth Vader
Posty: 2728
Rejestracja: pt gru 11, 2015 8:55 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: Synology vs Konkurencja

Post autor: mikhnal »

Nie no, zaraz, przecież koncepcja oprogramowania Asustora to rozwinięcie QTS'a Qnapa a nie rżnięcie z DSM.
DS3018xs
DSM 7.2.1-69057 Update 4
32GB RAM 2x KSM24SED8/16ME DDR4 2400 CL17 ECC mod
6x 10TB WD Red WD100EFAX RAID5 btrfs
2x SNV3500-400G read/write SSD cache @ E10M20-T1 + 10GbE LAN
2x Noctua NF-A9 fan mod
RT6600ax + WRX560
SRM 1.3.1-9346 Update 9
Awatar użytkownika
SnejX
Uczeń Mistrza
Posty: 605
Rejestracja: czw mar 23, 2017 9:12 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Synology vs Konkurencja

Post autor: SnejX »

Przemuss pisze: śr sty 06, 2021 4:48 pm Albo to konkurencja zerżnęłam z dsm.

możliwe, ale DSM 7.0 zapowiedziany był już dawno i nadal go nie ma a konkurencja raz dwa... i ma. Co chwila coś świeżego.
Pewnie więcej błędów i mniej przetestowany ale już na rynku.





zdecydowanie :)

Żeby nie było, nikogo nie krytykuje, ot tak, luźne myśli. Cisza taka była to możemy podyskutować :)
pdz
Zawsze On-Line
Posty: 443
Rejestracja: śr gru 27, 2017 2:34 pm

Re: Synology vs Konkurencja

Post autor: pdz »

Rynek NAS się powiększa, coraz więcej osób kupuje je do domów, więc każdy chce dla siebie kawałek z tego torcika ;-)
1 x DS220+ , 6GB RAM, 1x14TB WD Gold , USB Copy 4TB Seagate SkyHawk , router RT6600ax
1 x RS4017XS+ , 64GB RAM , 16x14TB WD Gold , 1 x M2D20 + 2 x SNV3500-400G read/write
3 x RS4021XS+ , 64GB RAM , 5x12TB Synology , 4 x 1.92TB Synology
2 x RS4021XS+ , 64GB RAM , 5x12TB Synology
1 x RS2418RP+ , 64GB RAM , 8x14TB WD Gold
stanley99
Zawsze On-Line
Posty: 429
Rejestracja: śr mar 30, 2016 7:22 am
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Synology vs Konkurencja

Post autor: stanley99 »

pdz pisze: śr sty 06, 2021 5:45 pm Rynek NAS się powiększa, coraz więcej osób kupuje je do domów, więc każdy chce dla siebie kawałek z tego torcika ;-)
Hm, ciekawe czy rzeczywiście aż tak bardzo "coraz więcej kupuje do domów"... Rozumiem jeszcze trochę interesujących się technikami IT amatorów-hobbystów, do których i siebie zaliczam. Albo nabywających NAS jako element "inteligentnego domu", monitoringu, itp., przy czym niekoniecznie muszą się cokolwiek znać, tylko zlecają konfigurację i konserwację "obeznanym" w temacie.
Jednak tzw. zwykłemu Kowalskiemu do całej "łączności" ze światem, internetem, bankowości, multimediów, itd. często teraz wystarczy już tylko smartfon. Ewentualnie smart-telewizor do oglądania na "dużym" ekranie Netflixa czy YT, tudzież podłączenia konsoli do gier... Po co jakiś lokalny magazyn multimediów, skoro wszystko streamuje się z netu? Zaś backup danych - o ile w ogóle wie i myśli o czymś takim - gdzieś w chmurze, głównie fotki czy filmiki ze smartfona...

Natomiast taki NAS, nawet z systemem tak przyjaznym jak Synology wymaga już pewnej wiedzy do podłączenia, skonfigurowania, itd. A także "opieki" - przynajmniej od czasu do czasu wypada zalogować się do DSM, sprawdzić kondycję systemu, dysków, przejrzeć logi, itd. No i koszt, powiedzmy sobie szczerze, także niemały z punktu widzenia takiego Kowalskiego, który sobie teraz wszystko streamuje z/do netu.
Może się mylę - nie robiłem w tym względzie żadnego rozeznania. Jednak mam wrażenie, że zainteresowanie NAS-ami juzerów "domowych" było większe kilka lat temu. Kiedy łącza dostępne dla zwykłych zjadaczy chleba były wolniejsze, serwisy streamingowe nie były tak popularne, a termin "chmura" kojarzył się bardziej z deszczem. Oraz się ściągało więcej plików multimedialnych i nie tylko ;-) Chociaż być może teraz przybywa świadomych (albo uświadomionych) użytkowników, którzy chcą się uniezależnić od chmur i trzymać dane (przynajmniej po części) na swoim własnym, niezależnym domowym serwerze...

A może jest inaczej niż myślę i domowi użytkownicy rozchwytują NAS-y jak świeże bułeczki? Są jakieś dane, statystyki w tym temacie?
DS214play | DSM 6.2.4-2556 Update 5
RT2600ac
Człowiek nabiera doświadczenia z wiekiem. Szkoda tylko, że jest to wieko od trumny.
maggieod
Amator
Posty: 49
Rejestracja: pt gru 30, 2016 10:35 am
Lokalizacja: Dusseldorf

Re: Synology vs Konkurencja

Post autor: maggieod »

Zdecydowany wzrost w urządzeniach dla "użytkowników domowych", więc prawda - "coraz więcej kupuje do domów", bo rośnie tez świadomość konsumentów.
"I'd take a NERF bullet for you.."
ODPOWIEDZ