Wyłączenie parkowania głowic w Synology

ODPOWIEDZ
m8kbv
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: pn lip 22, 2019 11:56 pm

Wyłączenie parkowania głowic w Synology

Post autor: m8kbv »

Witam. Do Swojego DS718+ wpakowałem 2x 8TB White Label WD80EZAZ wyjęte z WD mybook. (Swoją drogą dyski te opisywane są jako prawie REDy). Z tego co jednak wyczytałem również w RED'ach parkowanie głowic jest zredukowane do minimum/wyłączone.
Zainteresował mnie problem zużywania się dysków poprzez parkowanie głowic które podobno w dyskach konsumenckich przewidywane są na około 300 000 parkowań. Zaniepokojony informacjami na forach oraz moim wynikiem 587 godzin i 197 cykle start/stop, zacząłem się zastanawiać:
Czy jest możliwość wyłączenia parkowania głowic w Synology w celu przedłużenia życia dysków na przeszłość? Nas stoi w bezpiecznym miejscu, nie grożą mu wstrząsy w trakcie działania :)
Pozdrawiam wszystkich forumowiczów i zachęcam do odpowiedzi :)
look12
Zawsze On-Line
Posty: 515
Rejestracja: ndz sty 24, 2016 10:46 am

Wyłączenie parkowania głowic w Synology

Post autor: look12 »

W przeszłości w jakimś WD (o ile dobrze pamiętam to w green lub black) był problem z cyklem parkowania głowic. WD wypuścił programik wdidle, którym można było zmienić cykl. Programik mógł być dedykowany konkretnemu modelowi lub serii. Jeżeli nie znajdziesz dedykowanego do modelu dysku, a zdecydujesz się na użycie wdidle to robisz to na własne ryzyko.
DS916+ /7.1-42661/
DS112+ /6.2.4-25556/
RT2600ac /SRM 1.3-9193/
ODPOWIEDZ