DD-WRT

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
michau
Wyrocznia
Posty: 1188
Rejestracja: pt gru 18, 2015 12:03 pm
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

DD-WRT

Post autor: michau »

Czy ktoś z Forum ma na swoim Routerze DD-WRT albo kiedyś użytkował?
Ma ktoś jakąś wyrobioną opinię na temat DD-WRT ?
NAS:
[ MASTER ] Synology DS1515+ | 16 GB RAM | DSM 7 | 5 x WD Red WD60EFRX Btrfs RAID 5
Awatar użytkownika
SnejX
Uczeń Mistrza
Posty: 614
Rejestracja: czw mar 23, 2017 9:12 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: DD-WRT

Post autor: SnejX »

a co chcesz wiedzieć?
miałem, korzystałem - bylem/jestem zadowolony, ale teraz mam rtr, na który nie jest prosto wgrać dd-wrt a jeszcze trudniej powrócić do stocka, a że gdzieś tam chodzi mi po głowie jego sprzedaż to nie kombinuje.
Ale mój kolega kupuje tylko takie modele, na które da się wgrać dd-wrt. Na wszystkich jego rtrach/ap-kach jest dd-wrt, choć za główny rtr domowy robi robi PC+pfSense :)
mpeliszko
Amator
Posty: 19
Rejestracja: pn lis 21, 2016 10:23 am

Re: DD-WRT

Post autor: mpeliszko »

Używałem DD-WRT w swoim starym linksys, ogólnie robił robotę przy małej sieci kiedy miałem małe wymagania. (router , serwer jako magazyn i kilka urządzeń na WIFI) odkąd zacząłem używać urzadzeń UNIFi i ich controllera nigdy bym nie wrócił do DDWRT. Teraz przy kamerach, parentall control, VPN , dzieisątkach urządzeń, serwerze na ktorym użytkownicy korzystają z kilkunastu usług nie wyobrażam sobie pracy z DD-WRT. Krótko mowiąc wg. mnie zależy "co komu " i jakie ktoś ma wymagania. Na pewno lepszy soft niż w większości tanich routerów z jakimi się spotkałem.
DS918+ 2x3TB,2x6TB cache 2x256GB SamsungEvo 8gb RAM
Awatar użytkownika
michau
Wyrocznia
Posty: 1188
Rejestracja: pt gru 18, 2015 12:03 pm
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: DD-WRT

Post autor: michau »

Posiadam Nighthawk X8 R8500 zainstalowałem alternatywny soft ale Wi-Fi nie mogłem ustawić do pełnej prędkości jaką mam na oryginalnym oprogramowaniu. Aktualnie wróciłem na soft od Netgear ale jeszcze mnie korci żeby instalować DD-WRT. Tym bardziej, że aktualizacji od producenta już nie ma.
NAS:
[ MASTER ] Synology DS1515+ | 16 GB RAM | DSM 7 | 5 x WD Red WD60EFRX Btrfs RAID 5
ODPOWIEDZ