DS918+ nowe pomysły

jacek1008
Stały Bywalec
Posty: 259
Rejestracja: sob mar 05, 2016 3:18 pm

DS918+ nowe pomysły

Post autor: jacek1008 »

Mam pytanie, gdzie można zgłosić pomysł innowacyjny? Widząc coraz bardziej okrojone serwery Synology, na przykład DS918+, wymyśliłem by w ogóle nie wyposażać w gniazda USB ani Sata. Muszę jeszcze przemyśleć, czy nie było by dobrze także zgłosić jako pomysł innowacyjny całkowite wycofanie gniazd sieciowych RJ45. Kur..... tragedia. Czy tam w Synology decyzje podejmuje gość z chorobą Downa?
Awatar użytkownika
WILU
Uczeń Mistrza
Posty: 732
Rejestracja: śr gru 30, 2015 10:58 pm
Lokalizacja: Tychy

Re: DS918+ nowe pomysły

Post autor: WILU »

to może napisz nam konkretnie czego brak Cię tak zezłościł? Chodzi Ci o liczbę portów USB? tych jest 2, o 1 za dużo :mrgreen: (jeden się przydaje do podłączenia UPS-a)
PS. ludzie z zespołem Downa i ich rodziny mogą się poczuć urażeni :roll:
RS3617XS+ | RS815+ | RS214 | RX415 | DS1817+ | DS415+ | DS1010+ | DS216j | DS215j | DX213
>> Udzielam pomocy TYLKO I WYŁĄCZNIE na forum <<
jacek1008
Stały Bywalec
Posty: 259
Rejestracja: sob mar 05, 2016 3:18 pm

Re: DS918+ nowe pomysły

Post autor: jacek1008 »

Wilu, jedno USB jest do UPS-a, a gdzie USB do dysku zewnętrznego, a gdzie USB do wyjścia audioSynology, do amplitunera... Ale to nie jest rozwiązanie szukać odpowiedzi i usprawiedliwień Synology, to Oni powinni robić wszystko, by przyciągnąć klientów i ułatwić im współpracę ze swoim serwerem. Nie wspomnę już o możliwości wymiany procesora w takim Qnapie, czego w Synology chyba nigdy juz nie będzie. Ale reasumując, to chyba ekipa Synology robi badania, jak długo można robić ze swoich klientów idiotów.
Jeśli chodzi o Downa... Choroba nie wybiera, natomiast wybrać dyrektora Synology odpowiedzialnego za produkcję, który zachowuje się jak chory na tą chorobę to już jest celowe działanie mające doprowadzić do upadku firmy. Gdybym ja miał pakiet większościowy takiego Synology to już dawno zostałby taki gość zwolniony przeze mnie.
pdz
Zawsze On-Line
Posty: 443
Rejestracja: śr gru 27, 2017 2:34 pm

Re: DS918+ nowe pomysły

Post autor: pdz »

To, że ktoś wg. ciebie zachowuje się nie tak jakbyś oczekiwał, nie oznacza, że możesz sobie ot tak szafować słowami, które mogą kogoś urazić.
1 x DS220+ , 6GB RAM, 1x14TB WD Gold , USB Copy 4TB Seagate SkyHawk , router RT6600ax
1 x RS4017XS+ , 64GB RAM , 16x14TB WD Gold , 1 x M2D20 + 2 x SNV3500-400G read/write
3 x RS4021XS+ , 64GB RAM , 5x12TB Synology , 4 x 1.92TB Synology
2 x RS4021XS+ , 64GB RAM , 5x12TB Synology
1 x RS2418RP+ , 64GB RAM , 8x14TB WD Gold
Awatar użytkownika
WILU
Uczeń Mistrza
Posty: 732
Rejestracja: śr gru 30, 2015 10:58 pm
Lokalizacja: Tychy

Re: DS918+ nowe pomysły

Post autor: WILU »

jacek1008 pisze:Wilu, jedno USB jest do UPS-a, a gdzie USB do dysku zewnętrznego, a gdzie USB do wyjścia audioSynology, do amplitunera...
DS1517+ ma 4 USB 3.0 ;) trzeba było go kupić ;) nigdy nie będzie tak, że każdy będzie szczęśliwy. Ty akurat podłączasz wiele do swojego NAS-a, ale prawda jest taka, że większości ludzi nie przyszło by do głowy (w tym mi) by podłączać tam amplituner. i tak naprawdę większości ludzi więcej niż 2 porty usb nie są potrzebne (1 na UPS a 2 na zewnętrzny dysk). fakt, 1 port zapasu byłby wskazany.
jacek1008 pisze: Nie wspomnę już o możliwości wymiany procesora w takim Qnapie, czego w Synology chyba nigdy juz nie będzie.
bo tak naprawdę wielu userów i tak by go nigdy nie wymieniła. myslisz ideę NAS-a z PC-tem. albo inaczej, patrzysz na NAS-a z punktu widzenia "PC-towca". NAS to gotowe rozwiązanie, kupujesz konfigurację z zapasem spełniającą Twoje oczekiwania i użytkujesz. jak zapas się skończy - wymieniasz urządzenie na dostosowane bardziej do Twoich nowych potrzeb. a jak potrzebujesz rozbudowywać w nieskończoność to kupujesz serwer albo składasz sobie swojego NAS-a używając PC-towych komponentów i odpalając na tym coś w stylu OpenMediaVault czy FreeNAS.
jacek1008 pisze: Ale reasumując, to chyba ekipa Synology robi badania, jak długo można robić ze swoich klientów idiotów.
Jeśli chodzi o Downa... Choroba nie wybiera, natomiast wybrać dyrektora Synology odpowiedzialnego za produkcję, który zachowuje się jak chory na tą chorobę to już jest celowe działanie mające doprowadzić do upadku firmy. Gdybym ja miał pakiet większościowy takiego Synology to już dawno zostałby taki gość zwolniony przeze mnie.
no cóż, to Twoje zdanie. Synology ma się jednak bardzo dobrze i cały czas zdobywa nowych klientów utrzymując przy tym stałych, wiernych marce. oczywiście zdarzają się przejścia userów do konkurencji, zarówno u jednych i drugich, takie prawa rynku.
RS3617XS+ | RS815+ | RS214 | RX415 | DS1817+ | DS415+ | DS1010+ | DS216j | DS215j | DX213
>> Udzielam pomocy TYLKO I WYŁĄCZNIE na forum <<
jacek1008
Stały Bywalec
Posty: 259
Rejestracja: sob mar 05, 2016 3:18 pm

Re: DS918+ nowe pomysły

Post autor: jacek1008 »

Taaa....
Awatar użytkownika
piotrl
Amator
Posty: 29
Rejestracja: sob gru 30, 2017 1:51 pm
Lokalizacja: UK/PL

Re: DS918+ nowe pomysły

Post autor: piotrl »

Czyli kolega kupil NAS nie sprawdzajac w specyfikcji ile jego serwer Synology na USB ? Kupil z dwoma potrzebowal 4 ?
DS118
DSM 6.2.2-24922 Update 2
1 x 4TB WD Red WD40EFRX-68N32N0
TP-Link Archer C8
Switch PoE TP-Link TL-SG1008P + Reolink RLC-410 5mp
Kopie na WD My Passport Portable 25E2 - 4TB WDBYFT0040BBK-WESN
Awatar użytkownika
krissos
Stały Bywalec
Posty: 370
Rejestracja: pt gru 11, 2015 2:24 pm
Lokalizacja: Zagłębie

Re: DS918+ nowe pomysły

Post autor: krissos »

jacek1008 pisze:Mam pytanie, gdzie można zgłosić pomysł innowacyjny? Widząc coraz bardziej okrojone serwery?
Na forum masz odpowiedni dział. Kiedyś tego nawet nikt nie czytał z synoloczy (o potrzebach), obecnie chyba się troszkę zmieniło.

jacek1008 pisze:Wilu, jedno USB jest do UPS-a, a gdzie USB do dysku zewnętrznego, a gdzie USB do wyjścia audioSynology, do amplitunera... Ale to nie jest rozwiązanie szukać odpowiedzi i usprawiedliwień Synology, to Oni powinni robić wszystko, by przyciągnąć klientów i ułatwić im współpracę ze swoim serwerem. Nie wspomnę już o możliwości wymiany procesora w takim Qnapie, czego w Synology chyba nigdy juz nie będzie. Ale reasumując, to chyba ekipa Synology robi badania.
Tu ma qnap przewagę nad synology co widać po ilości sprzedanego sprzętu. Jak syno kiedyś do tego dojrzeje lub będzie odpowiednia osoba na odpowiednim miejscu i wprowadzi te zmiany to zamiecie konkurencje pod dywan.



Natapatalkane z IP7
jacek1008
Stały Bywalec
Posty: 259
Rejestracja: sob mar 05, 2016 3:18 pm

Re: DS918+ nowe pomysły

Post autor: jacek1008 »

WILU, miałem już Ci nie odpowiadać, bo widzę, że zamiast ciągnąć w stronę polepszenia produktów synology, Ty ich usprawiedliwiasz... za darmo :-) Piszesz, że nie przyszło by Ci do głowy by podłączać tam amplituner, a jednak firmie Synology przyszło to do głowy i wyprodukowali "Synology Audio Dock, USB-Audio-Converter für DiskStation" i jak widzisz zajmuje jedno USB, i jak widzisz firma Synology też każe podłączać UPS, bo stracimy dane jak zabraknie prądu, a więc następne USB jest potrzebne. Jak też widzisz firma Synology napisała program USB Copy, i też jest do tego potrzebny port USB... trzeci. To nie jest punkt widzenia PCtowca, ale użytkownika Synology serwera, który to samo chce podłączyć na co zezwalają producenci tego sprzętu a zarazem ograniczają te możliwości.

piotrl, no proszę CIę, mam nadzieję, że żartujesz :-)

krissos, oni chyba poprostu jaja sobie robią, nikt tam do tego nie dojrzeje
Awatar użytkownika
WILU
Uczeń Mistrza
Posty: 732
Rejestracja: śr gru 30, 2015 10:58 pm
Lokalizacja: Tychy

Re: DS918+ nowe pomysły

Post autor: WILU »

jacek1008 pisze:WILU, miałem już Ci nie odpowiadać, bo widzę, że zamiast ciągnąć w stronę polepszenia produktów synology, Ty ich usprawiedliwiasz... za darmo :-)
nie usprawiedliwiam, lecz opisuję jak to widzi przeciętny Kowalski. napisałem też, że rzeczywiście 3 port byłby wskazany ;)
jacek1008 pisze: Piszesz, że nie przyszło by Ci do głowy by podłączać tam amplituner, a jednak firmie Synology przyszło to do głowy i wyprodukowali "Synology Audio Dock, USB-Audio-Converter für DiskStation" i jak widzisz zajmuje jedno USB,
no było kiedyś takie cudo produkowane i oferowane przez Synology, z tego co widzę to oferty z tym są z jakiś zapasów magazynowych, bo na stronie tego nie widzę. ale mniejsza o to, nieważne czy to jeszcze produkują czy nie. to że jest coś takiego nie oznacza, że od razu większość Kowalskich będzie go kupować i okupować wolny port USB. to typowy niszowy produkt. niemniej jeszcze raz powtórzę, 3 port USB na pewno by się przydał.

poza tym jest jeszcze jedna kwestia techniczna, o której co niektórzy zapominają lub nie zwracają uwagi: liczba dostępnych linii PCI Express:
https://ark.intel.com/pl/products/95594 ... to-2_3-GHz
powyżej link do specyfikacji procesora w DS918+.
jak widać jest tam max 6 linii, a procesor nie ma zintegrowanej sieciówki. stąd pewnie ograniczenia w liczbie portów USB. zauważ, że modele 2-kieszeniowe mają 3 porty USB.

odchodząc trochę od tematu, to też pewnie powód dla którego Synology dalej oferuje modele z Atomem - ten mimo iż wiekowy, ma aż 16 linii PCI Express!
RS3617XS+ | RS815+ | RS214 | RX415 | DS1817+ | DS415+ | DS1010+ | DS216j | DS215j | DX213
>> Udzielam pomocy TYLKO I WYŁĄCZNIE na forum <<
ODPOWIEDZ