Synoloader (FF) nie działa... jak żyć?

stanley99
Trochę Wie

Re: Synoloader (FF) nie działa... jak żyć?

Post autor: stanley99 » ndz gru 17, 2017 11:58 am

Witam
ad.1 - dostęp przez internet - do swojej sieci LAN łączę się ZAWSZE przez VPN. Zatem problem ewentualnego podsłuchania haseł nie istnieje, a przynajmniej jest baaardzo utrudniony. No chyba, że nie tak rozumiem ideę (szyfrowanego) tunelu VPN. Jestem tylko użytkownikiem-hobbystą domowego serwera NAS :)
ad.2 - faktycznie w plikach Firefoxa znalazłem niezaszyfrowane loginy i hasała do NAS, i mi się to też nie podoba ;) Na szczęście rzadko wynoszę swojego laptopa poza dom ;)
ad.3 - wewnątrz swojej (domowej - podkreślam) sieci LAN nie widzę potrzeby łączenia się z Synkiem przez https. Powiem może tak: robiłem kiedyś próby, ale coś mi nie wychodziło.

I jeszcze jedno: kolega @xurc pisze o dodatku pt. "Synology Download Manager" (link TUTAJ), natomiast ja założyłem wątek o "Synoloader" [link TUTAJ]. Jak widać są to różne dodatki. Jest jeszcze "Synology Download Station" dla Chrome, choć być może problem bezpieczeństwa dla wszystkich jest taki sam. Jednak Synoloader jako jedyny pozwala pobierać z hostów (aczkolwiek także nie ze wszystkich...), gdzie trzeba przejść weryfikację CAPTCHA. Innego sposobu/dodatku, itp. nie znam. Jeśli ktoś zna bezpieczniejszy, łatwiejszy, etc, - z chęcią takową wiedzę przyjmę :)
Pozdrawiam.
DS214play | 6.1.4-15217 Update 1
Człowiek nabiera doświadczenia z wiekiem. Szkoda tylko, że jest to wieko od trumny.

ODPOWIEDZ