Konkurs Świąteczny 2017

Na który z pozostałych filmów głosujesz w drugiej turze w Konkursie Świątecznym 2017?

Czas głosowania minął pt gru 29, 2017 10:37 am

1. Zoltar - https://youtu.be/6-oKQs2-g28
2
20%
2. silveradoo - https://youtu.be/yn_rTfUDJH0
0
Brak głosów
3. legwan - https://youtu.be/ppeZYLXU9BQ
0
Brak głosów
4. piotruuch - https://youtu.be/7BSgw6BLetc
2
20%
5. piotruuch - https://youtu.be/noTqEEeXn7I
6
60%

Liczba głosów: 10

Awatar użytkownika
Zoltar
Wtajemniczony
Kontaktowanie:

Re: Konkurs Świąteczny 2017

Post autor: Zoltar » pt gru 22, 2017 11:16 am

balagaan pisze:Niestety poziom filmów jest dramatyczny.
Organizator się postarał o super nagrody w konkursie a forum się odwdzięczyło .....
Nie byłbym tak ostry w ocenie ale niewątpliwie poziom większości filmów nie był najwyższy (mój również nie zasłużył na Oscara:)). Zwróć jednak uwagę na inną stronę medalu - oczywiście Organizator się postarał ale najwyraźniej użytkownicy nie garnęli się do robienia filmów. Mogło się to skończyć tym, że nikt by w konkursie nie uczestniczył i kolejnych konkursów mogłoby już nie być więc pytanie co gorsze - zero uczestników czy raczej uczestnicy ale z nienajlepszymi pracami konkursowymi? Ja myślę, że jednak to drugie i mimo niskiej jakości to jednak należy docenić tych, co wzięli na swoje barki to jak widać trudne zadanie i zrobili chociaż to co potrafili. Rozumiem, że Ty uznałeś że nie potrafisz zrobić dobrego filmu i to Twoja decyzja. Myślę jednak, że tak ostre krytykowanie tych co podjęli wyzwanie jest trochę nie na miejscu - przynajmniej mieli odwagę (pomijam tych co otwarcie pisali że zależy im tylko na nagrodzie albo rejestrowali się na ostatnią chwilę tylko po to aby w konkursie wziąć udział a później ślad po nich zaginął). Osobiście uważam, że niektórzy mieli ciekawy pomysł ale rzeczywiście konkurs był dosyć trudny bądź też źle zrozumiany przez uczestników. Patrząc na swoje dzieło uważam, że jednak dużo lepiej idzie mi w pisaniu niż w kręceniu filmów :)
A tak na marginesie to mam nadzieję, że w kolejnym konkursie wreszcie weźmiesz udział i wtedy my pokrytykujemy Twoje prace :)

psmanek
Zawsze On-Line

Post autor: psmanek » pt gru 22, 2017 11:41 am

Panowie, są dwie tury. Nawet jeśli nie uda się wygrać w pierwszej, to jest szansa w drugiej. piotruuch, dramatyzujesz. Dzieli Cie jeden głos od nagrody, także nie wylewaj żali, bo brzmi to troszkę, jakbyś chciał wziąć ludzi na litość. JEDEN GŁOS, wszystko może się zdarzyć. W lotto też wylewasz żale, że się nie udało? Polecę tekstem z lotto - Żeby wygrać, trzeba grać.

Awatar użytkownika
piotruuch
Amator

Post autor: piotruuch » pt gru 22, 2017 12:23 pm

Kolego - naprawdę porównujesz lotto do tego konkursu?! Lotto to loteria a to konkurs... W loterii wszystko może się zdarzyć i nie masz możliwości wpłynąć na wyniki. Chyba, że się mylę i będzie losowanie nagrody?

Wylewam żale bo uważam, że to kolejny konkurs Synology w którym jest zgrzyt... Nie dzieli mnie jeden głos tylko minimum 2 więc nie naginaj rzeczywistości. :/ Jeżeli uważasz, że biorę Cię na litość to proponuję zakończyć konkurs i rozdać nagrody - masz już dwóch uczciwych zwycięzców. :-) ja nie będę się "żalił"!

Obecny konkurs pokazał, że jest niedopracowany i będzie druga tura z takimi samymi zasadami. Który to z kolei konkurs Synology z zgrzytami?! Bardzo zachęciłeś mnie do wzięcia udziału ;-) Nagrody z poprzednich konkursów wylądowały na Allegro więc uwierz mi, że też dobrze poznałem ten mechanizm i mam prawo być wkurzony! Oczywiście nie mam nic do użytkowników xurc i kroma25, którzy walczą uczciwie. Po prostu nikt nie wyciąga wniosków z tego co się dzieje! To jest wkurzające! Ale faktycznie lepiej się nie odzywać i udawać, że wszystko jest ok. W dzisiejszych czasach nie można wypowiedzieć się, że uważam to za zły pomysł oraz swoistą niesprawiedliwość - bo od razu hejt, litość i inne uwagi.

Cóż... wracam do pracy - mimo wszystko życzę Ci Wesołych Świąt oraz żebyś zrozumiał źródło problemu!
Home: DS115j + 1x 1TB Seagate
Work: DS916+ + 3x 1TB WD + 1x 128GB SSD Sandisk

psmanek
Zawsze On-Line

Post autor: psmanek » pt gru 22, 2017 12:30 pm

Tak, będę porównywał do lotto ponieważ nie o losowość tu chodzi, tylko o brak pewności w wygraną. Nie wygrywasz, a jednak potem grasz ponownie.

Twój ton sprawia, że odnoszę wrażenie, iż jesteś bliski oszukiwania, bo czuję desperację w Twoich słowach. Zastanów się nas sobą i tym co piszesz. Głośno wylewasz swoje żale, bo nie wygrywasz. Każdy uważa, że jego film jest najlepszy. Powinieneś się cieszyć, że się załapałeś do czterech wybranych. Następnym razem nawet tyle szczęścia możesz nie mieć.

Źródłem problemu jest autor postu z żalem, bo nie udaje mu się wygrać, choć bierze udział.

Widzisz, ja jeszcze nie zagłosowałem i już wiem, że nie zagłosuje na Ciebie. Kultura, cierpliwość i wyrozumiałość to cechy, które są tu na forum cenione. Film, filmem, konkurs, konkursem... ale przede wszystkim użytkownicy to wartość, którą warto nagradzać.

Masz rację, konkursów w tej formie więcej nie będzie, bo nie należą się nagrody za sam udział w konkursie. Piszesz, że się napracowałeś, żeby wziąć w nim udział. Sądzisz, że inni się nie napracowali?

Uważam, że Twój film jest ciekawy, ale dopraszanie się o nagrody jest słabe, mega słabe. Proponuję zamiast kompotu z suszu na święta łyk pokory, a potem kolejny, żeby smak został na dłużej.

Awatar użytkownika
Zoltar
Wtajemniczony
Kontaktowanie:

Post autor: Zoltar » pt gru 22, 2017 12:51 pm

piotruuch pisze:Nagrody z poprzednich konkursów wylądowały na Allegro więc uwierz mi, że też dobrze poznałem ten mechanizm i mam prawo być wkurzony
Bardzo stanowczo oponuję - nic co do tej pory mam od Synology (nagrody, gadgety jak i kupione produkty) nigdy nie wylądowały na Allegro. Mam je do dzisiaj, używam i jestem z nich bardzo zadowolony. Więc proszę bez takiego generalizowania!

Awatar użytkownika
piotruuch
Amator

Post autor: piotruuch » pt gru 22, 2017 1:06 pm

Moim zdaniem potrafisz tylko mnie obrażać. Zarzucasz mi rzeczy którym nigdy bym nie zrobił i nie zrobiłem. W Twoich oczach jestem obecnie najgorszy - czarna owca tego forum bo wyraziłem głośno swój sprzeciw.
Każdy uważa, że jego film jest najlepszy.
Ja tak nie uważam. Uważam, że najlepszy film wykonał xurc.
Powinieneś się cieszyć, że się załapałeś do czterech wybranych. Następnym razem nawet tyle szczęścia możesz nie mieć.
Zgodnie z regulaminem konkursu jury wybiera filmy a Ty zachowujesz się jakbym miał być Ci wdzięczny. To Twoje słowa brzmią jak brak obiektywizmu.
Źródłem problemu jest autor postu z żalem, bo nie udaje mu się wygrać, choć bierze udział.
Źródłem problemu jest brak jasnych zasad i brak wyciągania wniosków z tego co się dzieje. Nie mam do Ciebie ani do nikogo pretensji, że nie wygram w tej edycji konkursu. To jest normalne - raz się wygrywa, raz przegrywa - często wiele razy przegrywa. Zgadzam się z Tobą w pełni - "Zrób film na odpowiednim poziomie, wtedy będziesz miał pewną wygraną.". Tym razem był za słaby - widzę to dlatego stwierdziłem, że nie dam rady wygrać.

Nie chce się z Tobą kłócić ani być uważany za czarną owcę. Są Święta i jako osoba wierząca nie chce ich spędzić złoszcząc się na Ciebie. Nie chcę się wdawać również dalej w tą dyskusję. Przepraszam, jeżeli ktoś odebrał moje posty jako branie na litość - nie miałem takiego celu. Tak jak napisałem - masz już dwóch uczciwych zwycięzców - wykonali oni bardzo dobre filmy. Możesz wycofać mój film z konkursu :) nie będę miał żalu ani pretensji. Proszę tylko abyś nie miał do mnie żalu i nie traktował mnie jak "desperata". Nie takie było moje założenie.

Bardzo stanowczo oponuję - nic co do tej pory mam od Synology (nagrody, gadgety jak i kupione produkty) nigdy nie wylądowały na Allegro. Mam je do dzisiaj, używam i jestem z nich bardzo zadowolony. Więc proszę bez takiego generalizowania!
Zoltar - Przepraszam, że Cię uraziłem. Nie wszystkie nagrody ale duża część z Nich wylądowała - śledziłem Allegro w czasie kiedy były konkursy bo chciałem kupić akurat Synology i na wielu aukcjach był dopisek, że wygrana w konkursie Synology lub jak dopytywałem prywatnie to dostawałem taką odpowiedź.

psmanek
Zawsze On-Line

Post autor: psmanek » pt gru 22, 2017 1:21 pm

Nikt Cię nie porównuje do czarnej owcy i nie obraza, to Twoja nadinterpretacja. Piszesz o braku jawnych zasad i braku wyciągania wniosków. Doprecyzuj proszę te słowa, to ważne co jest dla Ciebie niejasne.

Tak to jury wybiera filmy. Twój został wybrany do czwórki poddanej pod głosowanie. Pewnie gdyby nie został wybrany narzekałbyś, że jest lepszy od tych wybranych.

Piszę o tym, ponieważ głosowanie się nie zakończyło, a Ty wylewasz już żale. Desperacja lekka nie sądzisz? Mówię tylko, że sam doprowadzasz do swojej przegranej.

Ja nie biorę udziału w konkursie, także staram się obiektywnie patrzeć na to wszystko co sie dzieje. Myśl co chcesz, ale źle to wygląda. Zależy mi na odpowiednim poziomie polskiego forum Synology stąd tak aktywnie komentuje takie przypadki.

Powtórzę to na napisałem wcześniej. Jeśli coś Cię nie pasuje, coś jest niejasne... pisz. Mikhnal na pewno weźmie to pod uwagę.

Awatar użytkownika
piotruuch
Amator

Post autor: piotruuch » pt gru 22, 2017 1:27 pm

psmanek nie wiem czy zaktualizowałeś posta ale wcześniej nie widziałem tego - być może niedoczytałem:
Widzisz, ja jeszcze nie zagłosowałem i już wiem, że nie zagłosuje na Ciebie. Kultura, cierpliwość i wyrozumiałość to cechy, które są tu na forum cenione. Film, filmem, konkurs, konkursem... ale przede wszystkim użytkownicy to wartość, którą warto nagradzać.

Masz rację, konkursów w tej formie więcej nie będzie, bo nie należą się nagrody za sam udział w konkursie. Piszesz, że się napracowałeś, żeby wziąć w nim udział. Sądzisz, że inni się nie napracowali?

Uważam, że Twój film jest ciekawy, ale dopraszanie się o nagrody jest słabe, mega słabe. Proponuję zamiast kompotu z suszu na święta łyk pokory, a potem kolejny, żeby smak został na dłużej.
Tak jak pisałem - nie oczekuję na nikogo głos. Moje posty zostały przez Ciebie i innych odebrane jako próba brania na litość - przepraszam nie taki był mój cel. Nie uważam również, że inni się nie napracowali - chodzi mi o to, że inni się napracowali (w tym ja) a ktoś postanowił zakładać konta aby oszukiwać - mnie osoby która ma mało czasu bardzo to zdenerwowało bo stało się to co wcześniej.

Jestem na tym forum prawie tak samo długo jak Ty. Nie jestem zaawansowanym użytkownikiem aby udzielać odpowiedzi i wspierać - wynika to też z braku mojego czasu. Postaram się bardziej zaangażować i jeszcze raz bardzo wszystkich przepraszam.

psmanek
Zawsze On-Line

Post autor: psmanek » pt gru 22, 2017 1:34 pm

Tak to jury wybiera filmy. Twój został wybrany do czwórki poddanej pod głosowanie. Pewnie gdyby nie został wybrany narzekałbyś, że jest lepszy od tych wybranych.

Piszę o tym, ponieważ głosowanie się nie zakończyło, a Ty wylewasz już żale. Desperacja lekka nie sądzisz? Mówię tylko, że sam doprowadzasz do swojej przegranej.

Ja nie biorę udziału w konkursie, także staram się obiektywnie patrzeć na to wszystko co sie dzieje. Myśl co chcesz, ale źle to wygląda. Zależy mi na odpowiednim poziomie polskiego forum Synology stąd tak aktywnie komentuje takie przypadki.

Powtórzę to co napisałem wcześniej. Jeśli coś Ci nie pasuje, coś jest niejasne... pisz. Mikhnal na pewno weźmie to pod uwagę.

wlodekh
Amator

Post autor: wlodekh » pt gru 22, 2017 1:36 pm

piotruuch pisze:śledziłem Allegro w czasie kiedy były konkursy bo chciałem kupić akurat Synology i na wielu aukcjach był dopisek, że wygrana w konkursie Synology lub jak dopytywałem prywatnie to dostawałem taką odpowiedź.
Mam takie pytanie: czy należy potępić osobę, która wygrała sprzęt w konkursie Synology, potem go sprzedała na Allegro, a za uzyskane pieniądze i po dołożeniu pewnej kwoty kupiła wyższy model Synology?
DS716+II

ODPOWIEDZ