Sposób logowania w aplikacjach mobilnych

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
michau
Wyrocznia
Posty: 1174
Rejestracja: pt gru 18, 2015 12:03 pm
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Sposób logowania w aplikacjach mobilnych

Post autor: michau »

Proponuję aby w aplikacjach mobilnych pojawiło się rozwiązanie, które by wykrywało czy jesteśmy w swojej domowej sieci Wi-Fi i łączymy się po adresie lokalnym z naszym serwerem. W przypadku gdy nie łączymy się przez swoją sieć Wi-Fi to aplikacja to wykrywa i proponuje łączenie się przez VPN a następnie po adresie lokalnym serwera albo adresie zewnętrznym IP gdy nieużywany VPN.

Proponuję dodanie:
- wybór sieci domowej Wi-Fi
- sposób logowania w oknie głównym aplikacji z opcją VPN
NAS:
[ MASTER ] Synology DS1515+ | 16 GB RAM | DSM 7 | 5 x WD Red WD60EFRX Btrfs RAID 5
stanley99
Zawsze On-Line
Posty: 430
Rejestracja: śr mar 30, 2016 7:22 am
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Sposób logowania w aplikacjach mobilnych

Post autor: stanley99 »

Pytanie, czy aż takie zautomatyzowanie procesu połączenia jest możliwe. Przykładowo jeśli łącze się z Synkiem z "zewnątrz" przez VPN, robię to w aplikacji mobilnej dokładnie w taki sam sposób jak w przypadku łączenia się w sieci lokalnej. Ten sam adres IP, tylko muszę przedtem właśnie zestawić połączenie przez VPN (nawiasem VPN-ów jest kilka rodzajów - korzystam z OpenVPN, który musiałem na urządzeniu mobilnym doinstalować; pytanie, czy aplikacja od Synology potrafiłaby to automatycznie obsłużyć, no ale powiedzmy to problem programistów ;) )

Ponadto przy połączeniach z "zewnątrz" przez VPN lub bez używania tunelowania jest jeszcze Quickconnect. Zatem opcji jest sporo i sądzę, użytkownik musi trochę wiedzieć, co ma w danym przypadku robić.
Żeby było jasne: nie neguję idei, tylko głośno się zastanawiam na ile byłaby możliwa i praktyczna.
DS214play | DSM 6.2.4-2556 Update 5
RT2600ac
Człowiek nabiera doświadczenia z wiekiem. Szkoda tylko, że jest to wieko od trumny.
Awatar użytkownika
michau
Wyrocznia
Posty: 1174
Rejestracja: pt gru 18, 2015 12:03 pm
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: Sposób logowania w aplikacjach mobilnych

Post autor: michau »

Też mnie zastanawia czy jest możliwe takie logowanie. Osobiście Quickconnecta nie używam. Nie ufam temu rozwiązaniu.
NAS:
[ MASTER ] Synology DS1515+ | 16 GB RAM | DSM 7 | 5 x WD Red WD60EFRX Btrfs RAID 5
stanley99
Zawsze On-Line
Posty: 430
Rejestracja: śr mar 30, 2016 7:22 am
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Sposób logowania w aplikacjach mobilnych

Post autor: stanley99 »

michau pisze:Osobiście Quickconnecta nie używam.
Też praktycznie nie używam, chociaż mam skonfigurowany, jako "awaryjne dojście" do Synka. W razie gdyby coś się działo z VPN, itp. Lecz ogólnie chodziło mi, że taka opcja połączenia z serwerem jest, ktoś może z niej korzystać, i aplikacja w kontekście tego co napisałeś w pierwszym poście musiałaby się odpowiednio zachować.
Nie ufam temu rozwiązaniu.
Z kolei nie korzystam z dojścia do Synka bez tunelowania, nie ufam takiemu rozwiązaniu ;) A poważniej: ponieważ nie wystawiam na zewnątrz żadnych stron, usług, itp. właściwie jedynym portem przekierowanym na routerze jest u mnie port VPN.
Pozdrawiam.
DS214play | DSM 6.2.4-2556 Update 5
RT2600ac
Człowiek nabiera doświadczenia z wiekiem. Szkoda tylko, że jest to wieko od trumny.
ODPOWIEDZ