Co ma Qnap a nie ma Synology??

Unr3al2
Wtajemniczony
Posty: 212
Rejestracja: pt gru 11, 2015 11:01 am

Re: Co ma Qnap a nie ma Synology??

Post autor: Unr3al2 »

yabba235 pisze: A co do Atomow, to przegrywaj wydajnosciowo z nowymi intelami i dlatego bardziej oplaca sie kupic qnapa niz synka, niestety ;)
Daj przykład takiego qnapa :)
QNAP TVS-471 / 6.1.3-15152-6 / 2x Segate 2TB RAID1 btrfs / 4GB RAM
DS918+ / DSM 6.2 / Segate 2TBx3/ SSD120GB / 8 GB RAM mod
DS710+ / DSM 4.2 / Segate 2TB / 2GB RAM mod
yabba235
Amator
Posty: 13
Rejestracja: śr sty 27, 2016 3:58 pm

Re: Co ma Qnap a nie ma Synology??

Post autor: yabba235 »

Dobrze wiesz, ze nowe qnapy sa wydajniejsze od synkow w tej samej klasie cenowej ( AMD, Celerony ver. Atomy)
Jasne, ze Atomy daja rade ale pojawiaja sie caly czas nowsze procesory i tu niestety syno troche odstaje.
A konczac temat obecnosci lub nie hdmi to jak mam wydac 2k zl na nasa to wybiore tego, ktory oferuje wiecej w tej samem cenie.
Taki jest rynek.
Tylko szkoda DSM-u, u Synka soft mocny, a HW slaby :)
Net fiber 6,25/12,50MB/s, modem Zyxel 660, wifi WNDR3700V2 + Gargoyle 1.9.x, nas Qnap TS-453mini + 3x3TB RED raid5, ups apc-350
Awatar użytkownika
mikhnal
Darth Vader
Posty: 2728
Rejestracja: pt gru 11, 2015 8:55 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: Co ma Qnap a nie ma Synology??

Post autor: mikhnal »

A moim zdaniem Synology powinno mieć chociaż jeden model z HDMI, taki poligon doświadczalny, np. model play od dawna powinien mieć to złącze.
DS3018xs
DSM 7.2.1-69057 Update 4
32GB RAM 2x KSM24SED8/16ME DDR4 2400 CL17 ECC mod
6x 10TB WD Red WD100EFAX RAID5 btrfs
2x SNV3500-400G read/write SSD cache @ E10M20-T1 + 10GbE LAN
2x Noctua NF-A9 fan mod
RT6600ax + WRX560
SRM 1.3.1-9346 Update 9
Awatar użytkownika
krissos
Stały Bywalec
Posty: 370
Rejestracja: pt gru 11, 2015 2:24 pm
Lokalizacja: Zagłębie

Re: Co ma Qnap a nie ma Synology??

Post autor: krissos »

Synology trochę nie idzie z postępem. HDMI powinno być przynajmniej w tych wyższych modelach dla zasady, dla podniesienia jakości sprzętu i zachęcenia większego grona użytkowników. Co prawda mi to nie potrzebne bo serwer stoi tak daleko od tv że nie ma tak długiego kabla.
Awatar użytkownika
cezbar
Amator
Posty: 23
Rejestracja: pt sty 22, 2016 9:06 pm

Re: Co ma Qnap a nie ma Synology??

Post autor: cezbar »

Postęp można rozumieć dwojako. Nie każdemu potrzebne wodotryski. Sprzęt ma być stabilny i niezawodny. Przynajmniej takie są moje oczekiwania.
A co do ścieżki rozwoju to jestem za tym by wyodrębnić 2 klasy sprzętu i w tym kierunku je rozwijać.
1. Multimedialne - z naciskiem na wodotryski. Estetyczny wygląd jako pudełko salonowe.
2. Serwerowe - z naciskiem na stabilność i niezawodność. Wygląd mało istotny, byle był funkcjonalny.

Jest jedna rzecz, której mi brakuje, a nawet bardzo brakuje. To mały wyświetlacz LCD na obudowie, który mógłby wyświetlać podstawowe parametry pracy NAS'a, które można by wybierać z menu. Np temperaturę dysku, stan sieci itp. Nie zawsze jest czas by zaglądać do DSM'a. A na wyświetlacz każdy przynajmniej raz dziennie zerknie. Rozwiązanie tanie ale bardzo potrzebne. tym gadżetem Synology może wyjść na niekwestionowanego lidera NASów na długi czas. Takie rozwiązania stosują już od dawna producenci tanich domowych UPSów. Jeden rzut oka na wyświetlacz i wszystko jasne...
DS 214 + pakiet ochronny Colt Walker cal .44 i inne strzeladła
Awatar użytkownika
WILU
Uczeń Mistrza
Posty: 732
Rejestracja: śr gru 30, 2015 10:58 pm
Lokalizacja: Tychy

Re: Co ma Qnap a nie ma Synology??

Post autor: WILU »

yabba235 pisze:Dobrze wiesz, ze nowe qnapy sa wydajniejsze od synkow w tej samej klasie cenowej ( AMD, Celerony ver. Atomy)
Jasne, ze Atomy daja rade ale pojawiaja sie caly czas nowsze procesory i tu niestety syno troche odstaje.
tylko że tu są 2 ważne kwestie:
1.po co komu taki bardziej prądożerny Celeron w serwerze, skoro taki Atom jest wykorzystywany w niewielkim stopniu w czasie normalnej pracy serwera?
2.to że NAS Synology ma Atoma a nie Celerona wcale nie świadczy że końcowa wydajność serwera z Celeronem będzie lepsza. chodzi tu głównie o optymalizacje w wykorzystaniu procesora ze strony systemu operacyjnego DSM - na blogu Synology jest wpis temu poświęcony.
RS3617XS+ | RS815+ | RS214 | RX415 | DS1817+ | DS415+ | DS1010+ | DS216j | DS215j | DX213
>> Udzielam pomocy TYLKO I WYŁĄCZNIE na forum <<
yabba235
Amator
Posty: 13
Rejestracja: śr sty 27, 2016 3:58 pm

Re: Co ma Qnap a nie ma Synology??

Post autor: yabba235 »

WILU pisze:
yabba235 pisze:Dobrze wiesz, ze nowe qnapy sa wydajniejsze od synkow w tej samej klasie cenowej ( AMD, Celerony ver. Atomy)
Jasne, ze Atomy daja rade ale pojawiaja sie caly czas nowsze procesory i tu niestety syno troche odstaje.
tylko że tu są 2 ważne kwestie:
1.po co komu taki bardziej prądożerny Celeron w serwerze, skoro taki Atom jest wykorzystywany w niewielkim stopniu w czasie normalnej pracy serwera?
2.to że NAS Synology ma Atoma a nie Celerona wcale nie świadczy że końcowa wydajność serwera z Celeronem będzie lepsza. chodzi tu głównie o optymalizacje w wykorzystaniu procesora ze strony systemu operacyjnego DSM - na blogu Synology jest wpis temu poświęcony.
Nie chciałem nic pisać ale:

-porównaj sobie pobór mocy modeli z Atomem i z Celeronem i zmierz pobór przy transkodowaniu w locie - tak, masz rację cpu w nasie przeważnie nic nie robi ;)
-akurat to nie jest trafne porównanie, bo DSM w przeciwieństwie do QTS-a ma dużo mniej do roboty ( brak HD Station, Virtualizacji itp), więc jeżeli nawet z tym DSM daje radę, to chyba nie jest tak źle.
Zresztą skończmy ten lekki offtop :D
Net fiber 6,25/12,50MB/s, modem Zyxel 660, wifi WNDR3700V2 + Gargoyle 1.9.x, nas Qnap TS-453mini + 3x3TB RED raid5, ups apc-350
Awatar użytkownika
WILU
Uczeń Mistrza
Posty: 732
Rejestracja: śr gru 30, 2015 10:58 pm
Lokalizacja: Tychy

Re: Co ma Qnap a nie ma Synology??

Post autor: WILU »

yabba235 pisze: -porównaj sobie pobór mocy modeli z Atomem i z Celeronem i zmierz pobór przy transkodowaniu w locie - tak, masz rację cpu w nasie przeważnie nic nie robi ;)
tyle że transkodowanie filmów to nie jest wg mnie zajęcie którym powinien zajmować się NAS - desktopowy procesor zrobi to szybciej. NAS ma służyć jako bezpieczny magazyn danych i serwować te dane użytkownikom z możliwie najwyższą prędkością (bliską max szybkości łącza LAN). tylko teraz trwa wg mnie jakaś taka głupia moda wymyślalnia coraz to nowszych "fjuczerów" które ma wykonywać NAS. a NAS ma po prostu dane bezpiecznie przechowywać, wykonywać ich kopię zapasową i umożliwiać sprawne dodawanie danych na serwer. czyli wg mnie: serwer plików, backup, chmura, stacja pobierania, serwer www, ftp - OK, ale rzeczy typu Video Station, Audio Station, Plex i inne tego typu wynalazki są zupełnie w serwerze zbędne.
RS3617XS+ | RS815+ | RS214 | RX415 | DS1817+ | DS415+ | DS1010+ | DS216j | DS215j | DX213
>> Udzielam pomocy TYLKO I WYŁĄCZNIE na forum <<
Unr3al2
Wtajemniczony
Posty: 212
Rejestracja: pt gru 11, 2015 11:01 am

Re: Co ma Qnap a nie ma Synology??

Post autor: Unr3al2 »

Jestem tego samego zdania :D

Wysłane z mojego GT-I9305 przy użyciu Tapatalka
QNAP TVS-471 / 6.1.3-15152-6 / 2x Segate 2TB RAID1 btrfs / 4GB RAM
DS918+ / DSM 6.2 / Segate 2TBx3/ SSD120GB / 8 GB RAM mod
DS710+ / DSM 4.2 / Segate 2TB / 2GB RAM mod
Awatar użytkownika
krissos
Stały Bywalec
Posty: 370
Rejestracja: pt gru 11, 2015 2:24 pm
Lokalizacja: Zagłębie

Re: Co ma Qnap a nie ma Synology??

Post autor: krissos »

Wiadomo od dawna że jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego ;)
ODPOWIEDZ