Re: Menedżer haseł

Podoba mi się ten pomysł i wszystko mielibyśmy "u siebie".
DS3018xs
DSM 6.2.2-24922
16GB RAM DDR4 2400 CL17 ECC
6x WD Red 6TB RAID 5 btrfs
2x Samsung SM961 512GB M.2 read/write SSD cache @ M2D18
2x SilverStone FW91 fan mod
APC Back USP ES 700G
RT2600ac + MR2200ac
SRM 1.2.2-7915

Technicznie można się pobawić KeePassem i bazę umieścić na Syncu. Ale dalej nie jest to apka dedykowana. Pomysł przedni. Panowie z Synology (lub zrzeszeni programiści)- do dzieła ;)
DS116 (1 x WD Red 2 TB, Ext 4, 1 GB RAM)
DS718+ (2 x WD Red Pro 2 TB, Btrfs, Raid 1, 6 GB RAM)
DS1517+ (5 x WD Red 4 TB, Btrfs, Raid 5, 8GB RAM)

adjustin pisze:
czw lut 07, 2019 5:40 am
Technicznie można się pobawić KeePassem i bazę umieścić na Syncu. Ale dalej nie jest to apka dedykowana.
Właśnie, gdyby apka była zgodna z KeePassem (otwierała bazy KeePassa) też byłbym zainteresowany. Jeśli niezgodna - zainteresowany już nie bardzo.
DS214play | DSM 6.2-23739 Update 2
Człowiek nabiera doświadczenia z wiekiem. Szkoda tylko, że jest to wieko od trumny.

Moim zdaniem appka nie może i nie powinna być zgodna z KeePassem (poza importem haseł z wielu znanych appek, np. KeePass, 1Password, LastPass itp.) Powinna być autorskim podejściem do tematu. Rozwój polega na tworzeniu rozwiązań, a nie na adaptacji już istniejących ;)

Oczywiście to kwestia badania rynku i potrzeb ludzi. Jeśli ludzie potrzebują adaptacji KeePass to należy to zrobić, tak jak w przypadku Office. Choć patrząc na Synology przez ostatnie kilka lat, prędzej zrobią swoje podejście do tematu niż wykorzystają już istniejące.

No to nie jestem zainteresowany używaniem kolejnego, niezgodnego z niczym "bytu". Oczywiście to moje zdanie, pod moje potrzeby ;-)

P.S. A'propos KeePass - przez chwilę bawiłem się wynalazkiem p.t. KeeWeb ( https://github.com/keeweb/keeweb ) - aplikacja przeglądarkowa działająca na bazach KeePass. Myślałem, że uda mi się uruchamiać wersję "Self-hosting" (link na w.w. stronie) udostępniając przez serwer web na Synku - i mieć w ten sposób łatwy "zdalny" dostęp, praktycznie skądkolwiek (np. przez VPN). Niestety w Chrome to w ogóle nie działa (choć w FF tak), i na kompie, i w komórce
(Error loading app, Your browser doesn't support some important features we're using. KdbxError: Error NotImplemented: AES-CBC not implemented)
Aczkolwiek gdy otwieram aplikację (plik index.html) z udostępnianego na Synku zasobu sieciowego, wtedy aplikacja działa w obu przeglądarkach poprawnie. Ale za cienki jestem w te klocki, żeby dalej drążyć.
Człowiek nabiera doświadczenia z wiekiem. Szkoda tylko, że jest to wieko od trumny.

Tak, byłem, nawet kilka razy ;-) Nie znalazłem nic podobnego poza KeeWeb. Ale być może słabo szukałem, albo byłem mało spostrzegawczy ;-)
Powiem może tak: używam (oryginalnego) KeePassa na 2 kompach, plus jedna ze zgodnych apek na smartfonie. Dane synchronizuję przez jedną z chmur. Na moje potrzeby wystarczy. Choć nigdy nie mówię nigdy - gdyby Synology wydało własną aplikację faktycznie w jakiś sposób zgodną z najpopularniejszymi (np. chociaż poprzez import danych), kto wie - może bym się przesiadł.

Też używam KeePassa na komórkach i kompach. Gdyby Synology stworzyło własną apkę ale z możliwością importu bazy z KP byłoby super. Jest sporo narzędzi typu ERP, GLPI które na codzień używam, ale apki do haseł niestety nie ma.
DS116 (1 x WD Red 2 TB, Ext 4, 1 GB RAM)
DS718+ (2 x WD Red Pro 2 TB, Btrfs, Raid 1, 6 GB RAM)
DS1517+ (5 x WD Red 4 TB, Btrfs, Raid 5, 8GB RAM)