Kopia zewnętrznych napędów - ale tylko właściwości folderów i plików

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
michau
Wyrocznia
Posty: 1189
Rejestracja: pt gru 18, 2015 12:03 pm
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Kopia zewnętrznych napędów - ale tylko właściwości folderów i plików

Post autor: michau »

Na podstawie własnych doświadczeń przyszedł mi do głowy taki pomysł na nowość która można by wprowadzić do DSM.

Chodzi o możliwość wykonywania kopii struktury folderów i plików z danego napędu zewnętrznego podłączonego do NAS.

Nie mówię tu o kopii tego co jest na tym dysku 1 do 1 tylko żeby program tworzył całą listę plików i folderów z danego napędu.

- Taką kopię można by przeglądać i sprawdzać bez podłączania dysku
- Kopia umożliwiałaby podejrzenie właściwości folderow i plików.
- kopię można by porównać z danymi na NAS (narzędzie wskazywałoby różnice w kopii)
- Dodatkowo taka kopia byłaby indeksowana przez wyszukiwarka w celu łatwiejszego odnalezienia poszukiwanego pliku

A może coś takiego istnieje?
Trochę tych kopii na zewnętrznych dyskach już jest i nie do końca się łapie co mam gdzie zapisane.
NAS:
[ MASTER ] Synology DS1515+ | 16 GB RAM | DSM 7 | 5 x WD Red WD60EFRX Btrfs RAID 5
R70
Uczeń Mistrza
Posty: 661
Rejestracja: pn gru 18, 2017 12:53 am

Re: Kopia zewnętrznych napędów - ale tylko właściwości folderów i plików

Post autor: R70 »

Fajna sprawa.
Mi kiedyś przyszło do głowy coś trochę podobnego - żeby mieć możliwość zaindekoswania dysków zewnętrznych i w razie potrzeby skorzystania z jakiś treści składowanych na takim dysku, żeby system wskazał który napęd podłączyć.
Pozdrawiam,
Paweł
DS1819+, 32GB ECC, 10GbE, DX517 DS916+ 8GB, DX513, DS710+, DX213, DS119j, DS120j
RT2600ac + RT2200ac
Awatar użytkownika
michau
Wyrocznia
Posty: 1189
Rejestracja: pt gru 18, 2015 12:03 pm
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: Kopia zewnętrznych napędów - ale tylko właściwości folderów i plików

Post autor: michau »

Indeksowanie plików i folderów to jedna z możliwości jaka musiałaby się znaleźć w takim narzędziu.
NAS:
[ MASTER ] Synology DS1515+ | 16 GB RAM | DSM 7 | 5 x WD Red WD60EFRX Btrfs RAID 5
Awatar użytkownika
michau
Wyrocznia
Posty: 1189
Rejestracja: pt gru 18, 2015 12:03 pm
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: Kopia zewnętrznych napędów - ale tylko właściwości folderów i plików

Post autor: michau »

Dokładnie o czymś takim myślę. Tylko większe możliwości :)
NAS:
[ MASTER ] Synology DS1515+ | 16 GB RAM | DSM 7 | 5 x WD Red WD60EFRX Btrfs RAID 5
ODPOWIEDZ