Powiadomienia SMS

Szkoda, że nie ma polskiego rozwiązania do zastosowania powiadomień SMS. Chociażby opartych na płatnych bramkach naszych operatorów.
A może ktoś używa innego rozwiązania , które zapewnia poprawne przesyłanie komunikatów na telefony polskich operatorów ?

Re: Powiadomienia SMS

Powiadomienia e-mail to powiadomienia e-mail. Można (i tak stosuję) nimi ogarnąć ogólny monitoring pracy systemu.
SMS jest najlepszym kanałem do komunikatów o awarii krytycznej.
Przerzucanie całości komunikatów na kanał e-mail znacząco zwiększa ilość wszystkich powiadomień co za tym idzie zmniejsza naszą czujność.

MPL pisze:Powiadomienia e-mail to powiadomienia e-mail. Można (i tak stosuję) nimi ogarnąć ogólny monitoring pracy systemu.
SMS jest najlepszym kanałem do komunikatów o awarii krytycznej.
Przerzucanie całości komunikatów na kanał e-mail znacząco zwiększa ilość wszystkich powiadomień co za tym idzie zmniejsza naszą czujność.
WOW, przywaliłeś z grubej rury. Pytanie było o przesyłanie wiadomości SMS, a nie o przekierowanie całej komunikacji na dany kanał :) Ja zamiast SMSów korzystam z powiadomień na komunikator Teleport. Sporo lepsze i równie niezawodne co SMSy.

psmanek pisze:WOW, przywaliłeś z grubej rury.
Może i tak. :roll:
Jednak chodziło mi o to aby można byłoby wykorzystać kanał powiadomień SMS tak aby na telefon przychodziły SMSy.
Stosowanie rozwiązań opartych na aplikacji korzystających z internetu jest mimo wszystko "gorszą" protezą w/w funkcjonalności.
Generalnie szybciej (ze względu na zasięg) otrzymasz SMSa niż jakąkolwiek wiadomość opartą na komunikacji internetowej. :|

Pochwal się jak.
DS3018xs
DSM 6.2.2-24922
16GB RAM DDR4 2400 CL17 ECC
6x WD Red 6TB RAID 5 btrfs
2x Samsung SM961 512GB M.2 read/write SSD cache @ M2D18
2x SilverStone FW91 fan mod
APC Back USP ES 700G
RT2600ac + MR2200ac
SRM 1.2.2-7915

Można znaleźć skrypty do wysyłania sms z bezpłatnych bramek. Kiedyś T-Mobile udostępniał api do wysyłania SMS.
QNAP TVS-471 / 6.1.3-15152-6 / 2x Segate 2TB RAID1 btrfs / 4GB RAM
DS918+ / DSM 6.2 / Segate 2TBx3/ SSD120GB / 8 GB RAM mod
DS710+ / DSM 4.2 / Segate 2TB / 2GB RAM mod