Witam

ODPOWIEDZ
Szubi
Trochę Wie
Posty: 109
Rejestracja: sob lut 06, 2021 10:38 am

Witam

Post autor: Szubi »

Hej, jestem Sebastian lat 36, bez większych nałogów :)

Wchodzę w świat serwerów NAS z Synology DS220+ w którym znajduje się 2x 6GB WD Red Pro. Chcę uwolnić się od chmury i zdjęć Googla.

Zapewne znajdę tu wiele odpowiedzi na nurtujące mnie pytania.

Pozdrawiam wszystkich
Awatar użytkownika
michau
Wyrocznia
Posty: 1172
Rejestracja: pt gru 18, 2015 12:03 pm
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: Witam

Post autor: michau »

Cześć.
Pytaj i będziemy pomagać.
NAS:
[ MASTER ] Synology DS1515+ | 16 GB RAM | DSM 7 | 5 x WD Red WD60EFRX Btrfs RAID 5
Awatar użytkownika
SnejX
Uczeń Mistrza
Posty: 605
Rejestracja: czw mar 23, 2017 9:12 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Witam

Post autor: SnejX »

Cześć :)
Szubi pisze: sob lut 06, 2021 10:52 am Zapewne znajdę tu wiele odpowiedzi na nurtujące mnie pytania.
no pewnie że znajdziesz
Jarol
Amator
Posty: 56
Rejestracja: czw kwie 06, 2017 6:36 pm
Lokalizacja: Opole

Re: Witam

Post autor: Jarol »

Szubi pisze: sob lut 06, 2021 10:52 am Chcę uwolnić się od chmury i zdjęć Googla.
No, no, ja do tej pory nie mogę się zdobyć na taką odwagę :-) Wprawdzie pożaru, wybuchu czy włamania obawiam się jakoś mniej, ale już dłuższego braku prądu, zawisu systemu NAS-a czy routera, awarii ISP prędzej. Chmura to chmura, na takie okoliczności musi mieć zabezpieczenie. Poza tym jak gdzieś nieostrożnie rzuciłem link z udostępniający zdjęcia na NAS-ie, to przez dobrych kilka tygodni waliły na mnie takie ataki, że szybko zmieniałem nazwę, wyłączałem zbędne konta, zmieniałem hasła na losowe, i włączyłem logowanie dwuetapowe :-)

Tak, zgadza się, UPS niewiele kosztuje, ale w małym mieszkaniu razem z NAS-em, zamówionym właśnie oczyszczaczem powietrza to już jakiś konkretny hałas :-( A 2-3 godziny czuwania routera i NAS-a przy 8-godzinnym remontowym wyłączeniu prądu to jednak za mało.
Szubi
Trochę Wie
Posty: 109
Rejestracja: sob lut 06, 2021 10:38 am

Re: Witam

Post autor: Szubi »

Jarol pisze: śr lut 10, 2021 11:58 am
Szubi pisze: sob lut 06, 2021 10:52 am Chcę uwolnić się od chmury i zdjęć Googla.
No, no, ja do tej pory nie mogę się zdobyć na taką odwagę :-) Wprawdzie pożaru, wybuchu czy włamania obawiam się jakoś mniej, ale już dłuższego braku prądu, zawisu systemu NAS-a czy routera, awarii ISP prędzej. Chmura to chmura, na takie okoliczności musi mieć zabezpieczenie. Poza tym jak gdzieś nieostrożnie rzuciłem link z udostępniający zdjęcia na NAS-ie, to przez dobrych kilka tygodni waliły na mnie takie ataki, że szybko zmieniałem nazwę, wyłączałem zbędne konta, zmieniałem hasła na losowe, i włączyłem logowanie dwuetapowe :-)

Tak, zgadza się, UPS niewiele kosztuje, ale w małym mieszkaniu razem z NAS-em, zamówionym właśnie oczyszczaczem powietrza to już jakiś konkretny hałas :-( A 2-3 godziny czuwania routera i NAS-a przy 8-godzinnym remontowym wyłączeniu prądu to jednak za mało.
Zabijasz moją idee... Wpakowałem w to już z 3500zł. I obym tego niebawem nie wystawiał na OLX.
Jarol
Amator
Posty: 56
Rejestracja: czw kwie 06, 2017 6:36 pm
Lokalizacja: Opole

Re: Witam

Post autor: Jarol »

Tyle że utrzymanie nie za wielkiego NAS-a i routera przez 2-3 godziny to nie problem, jeśli o to chodzi, a w mojej odpowiedzi nie o sam cel stosowania UPS-a chodziło, co o możliwość wykorzystania go przy dłuższej przerwie w dostawie energii, jeśli ktoś chce trzymać własną chmurę. Domową, dodam, bez stawiania serwerowni w mieszkaniu.
Jarol
Amator
Posty: 56
Rejestracja: czw kwie 06, 2017 6:36 pm
Lokalizacja: Opole

Re: Witam

Post autor: Jarol »

Zabijasz moją idee... Wpakowałem w to już z 3500zł. I obym tego niebawem nie wystawiał na OLX.
Przykro mi, pisałem - nawet jeśli tego nie było wyraźnie - z podziwem dla odwagi, bo miałem nadzieję, że taki scenariusz wziąłeś pod uwagę. Gugiel Gugielem, ale może inna chmura na ściśle niezbędne podczas tego rodzaju awarii w dużo mniejszej ilości, niż sam NAS, będzie wyjściem?
ODPOWIEDZ