Witam - użytkownik 218j

ODPOWIEDZ
HenrykKwinto
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: śr mar 14, 2018 6:08 pm

Witam - użytkownik 218j

Post autor: HenrykKwinto »

Witam,
nigdy nie używałem serwera w zastosowaniach domowych i w pracy. Raczej w tej kwestii jestem lajkonikiem ;) . Dotychczas dane gromadziłem na nośnikach zewnętrznych (w latach 90' płyty CD), od kilku lat gromadzę na dyskach zewnętrznych 2x500GB, Samsung 1x2TB (z zasilaczem zewnętrznym, zapełniony w 50%). Jestem przekonany, że dane się powielają na tych dyskach. Często żongluję dyskami żeby znaleźć szukaną rzecz. Postanowiłem nabyć Synology 218j i do tego dokupiłem na początek 1 dysk WD 4TB red. Pomyślałem żeby wrzucić 2 dyski (ten 4TB i na początek ten Samsunga 2TB jako kopię tego 1-go). Z drugiej strony nie wiem czy przy ciągłej pracy go nie trafi !%&? Chciałbym korzystać tylko lokalnie z zasobów. Może lepiej przekopiować dane na Synology, a na pozostałych dyskach mieć jako archiwum na wszelki wypadek? Zacząłem czytać opinie żeby się poduczyć, co wybrać i jak to skonfigurować. Pozdrawiam
Henryk Kwinto
Awatar użytkownika
WILU
Uczeń Mistrza
Posty: 732
Rejestracja: śr gru 30, 2015 10:58 pm
Lokalizacja: Tychy

Re: Witam - użytkownik 218j

Post autor: WILU »

witaj na forum :)
co do pytań - tu się tylko witamy ;) a konkretne pytania - w odpowiednich działach. tak dla zachowania porządku ;)
RS3617XS+ | RS815+ | RS214 | RX415 | DS1817+ | DS415+ | DS1010+ | DS216j | DS215j | DX213
>> Udzielam pomocy TYLKO I WYŁĄCZNIE na forum <<
Awatar użytkownika
SnejX
Uczeń Mistrza
Posty: 611
Rejestracja: czw mar 23, 2017 9:12 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Witam - użytkownik 218j

Post autor: SnejX »

witaj
ODPOWIEDZ