Re: Brak dostępu do Internetu

11
Nie bawiłem się zaporą, nie mam takiej technicznej możliwości.
Mam bardzo ograniczone możliwości konfiguracji i wglądu do tego rutera. To urządzenie Vectry.
Zresztą dotąd nadałem Synkowi dwa randomowe numery z tym samym efektem, a reszta urządzeń w podsieci działa bezproblemowo. Jak tu ruter mógłby coś psuć?

Poza tym nikt z was chyba dotąd nie potwierdził, że to problem z brakiem Internetu na Synku:-)

12
Jeżeli masz np. laptopa/komputer na którym działa net to odłącz go, daj ten adres Synkowi i jak ping nie będzie działał, czyli access denied to masz coś z fw na Synku
Ewentualnie coś w ustawieniach sieci , trasy statyczne , routing , cokolwiek.
dom : DS220+ , 6GB RAM, 1x12TB WD Gold , APC Back 700VA , siec 2x1 Gbit , stacja dokująca z 4TB Seagate SkyHawk
praca : RS4017XS+ , 32GB RAM , 11x14TB WD Gold , siec 10 Gbit
praca : RS2418RP+ , 64GB RAM , 8x14TB WD Gold

14
kradam pisze: śr gru 30, 2020 10:08 pm IP bramy i maska podsieci jest widoczna na załączonym obrazku, tu błędu nie ma. Jest tak samo jak na urządzeniach z IP z DHCP.
BTW nie wiem czemu tak słabo widać ten obrazek, na podglądzie dawało się go powiększyć.

Czy z tych komunikatów wynika, że Synek nie ma dostępu do sieci?
Hej
widzę co jest widoczne / ustawione na Synology ALE zapytałem czy to co widać na obrazku jest właściwe dla sieci w której obecnie jesteś. Tzn czy adresy dla urządzeń są z tego samego zakresu.
Prosiłem, żebyś sprawdził na jakimś komputerze podłączonym do tej sieci - jaki adres dostanie z routera (z dhcp).
Porównaj to z tym co jest ustawione na Synology.

Być może jest tak jak pisze psmanek:
psmanek pisze: czw gru 31, 2020 9:22 am Masz ręcznie ustawione parametry sieci. Czy brama 192.168.0.1 jest na pewno dobra? Pisałeś, że się przeprowadziłeś, może w nowym miejscu brama to 192.168.1.1?

16
Skoro przez dns routera nie działało tzn ze coś z routerem nie halo. Pytanie jaki to i od kogo.
Swego czasu routery od orange livebox 1 i 2 mialy problemy z DNS. Ale czy to w końcu naprawili to niewiem.

Wysłane z mojego MAR-LX1A przy użyciu Tapatalka

Administratorzy dzielą się na tych, którzy robią kopie zapasowe i tych, którzy będą je robili.

Serwery NAS:
Synology DS211j, DS1511+, RS2212RP+ DS1513+

"Zasłanianie się dysleksją, to jak chwalenie się małym fiu...."- by Pati
gg 2101676

18
Osobiście te wynalazki od operatorów traktuję jaki modemy. Tam gdzie to możliwe staram się stawiać między nimi s siecią router który wiele zniesie.

Wysłane z mojego MAR-LX1A przy użyciu Tapatalka

Administratorzy dzielą się na tych, którzy robią kopie zapasowe i tych, którzy będą je robili.

Serwery NAS:
Synology DS211j, DS1511+, RS2212RP+ DS1513+

"Zasłanianie się dysleksją, to jak chwalenie się małym fiu...."- by Pati
gg 2101676