Autologowanie na root z KiTTY? (przesiadka z DSM 5.x)

ODPOWIEDZ
stanley99
Zawsze On-Line
Posty: 432
Rejestracja: śr mar 30, 2016 7:22 am
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Autologowanie na root z KiTTY? (przesiadka z DSM 5.x)

Post autor: stanley99 »

Witam

Latem szkoda mi było pogody na ślęczenie nad kompami, zwłaszcza skoro Synek z DSM 5.2 sobie po prostu działa. Nadeszły jednak długie chłodne wieczory i coraz częściej myślę o przesiadce na DSM 6.x.
Przedtem chciałbym rozwiązać następującą sprawę:
Mianowicie łączę się z Synkiem przez tunel via SSH z wykorzystaniem konta root. Do połączenia używam KiTTY, który umożliwia automatyczne wysyłanie loginu i hasła (w przeciwieństwie do PuTTY). Po prostu klikam - następuje zalogowanie i już. Jak wiadomo w DSM 6.x logowanie na root trzeba przeprowadzać dwuetapowo: najpierw zalogować się na admina, potem sudo -i, potem jeszcze raz wprowadzić hasło admina.
Jak to automatycznie wykonać w KiTTY? Jakiś skrypt? Próbowałem szukać przykładów, ale na stronie KiTTY coś ubogo, albo nie umiałem znaleźć... Może ktoś już zgłębiał temat?
DS214play | DSM 6.2.4-2556 Update 5
RT2600ac
Człowiek nabiera doświadczenia z wiekiem. Szkoda tylko, że jest to wieko od trumny.
stanley99
Zawsze On-Line
Posty: 432
Rejestracja: śr mar 30, 2016 7:22 am
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Autologowanie na root z KiTTY? (przesiadka z DSM 5.x)

Post autor: stanley99 »

Odpowiadam sam sobie ;)
Wygląda na to, że w DSM 6.x tunelowanie przez SSH działa na koncie admina. Zatem nie będę musiał kombinować z (automatycznym) przelogowaniem na roota.
DS214play | DSM 6.2.4-2556 Update 5
RT2600ac
Człowiek nabiera doświadczenia z wiekiem. Szkoda tylko, że jest to wieko od trumny.
ODPOWIEDZ