DSM 6.1-14871 beta

Instalujesz i testujesz?

Tak
3
27%
Nie
8
73%
 
Liczba głosów: 11

Awatar użytkownika
lepian
Wtajemniczony
Posty: 160
Rejestracja: wt paź 25, 2016 2:46 am
Lokalizacja: W-wa

Re: DSM 6.1-14871 beta

Post autor: lepian »

@miwis

Objawy dokładnie takie same.
Reset nie załatwi sprawy , trzeba wgrać od nowa DSM i po ustawiać wszystko , dobrze mieć kopie konfiguracji.
Jak synek odpali to wkładasz dyski i instalujesz DSM (taki jak był lub nowszy np DSM 6.1-15022 ) i w miarę wszystko wracało do normy wszystkie dane na swoim miejscu. Po przejrzeniu posta z forum EN: może odpalić DSM z jednego dysku (jak się podniesie zrobić kopie konfiguracji) , restart bez dysków , wkładasz dyski i instalujesz DSM ,import konfiguracji.
{Edit}
Jak pisałem wcześniej cofnąłem się do wersji stabilnej i ten problem się już nie pojawił. Zastanawiam się czy to nie mogła być awaria zasilania.
Ale co najmniej raz zdarzyło się że wyłączyłem synka i na drugi dzień już nie wstał.
Awatar użytkownika
miwis
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: czw gru 17, 2015 12:24 am

Re: DSM 6.1-14871 beta

Post autor: miwis »

@lepian - "wgrać od nowa DSM" oznacza https://www.synology.com/pl-pl/knowledg ... nology_NAS punkt 3 czy coś innego? Czy odpalam np. bez dysków, czekam aż wstanie i "pipnie" :) i wkładam w tej samej kolejności na gorąco (ew. coś zmieniam/czekam na reakcję synka)? Dopytuję, bo taka sytuacja jeszcze mi się nie zdarzyła - migały już inne kolory ale nigdy ten przypadek...
Zastanawiam się czy nie odpiąć w ogóle jednostki - ale jest tam kilka udziałów, które powinny być przy starcie...

Kopię konfiguracji mam, a jakże... Tyle, że na jednostce rozszerzającej :( (chyba, że jak wstanie to będzie można zobaczyć zawartość np. przez SMB)
W tej chwili najbardziej zależy mi na danych, nawet bez configu - i tak planuję zakup czegoś większego i nowszego... Może synek coś wyczuł :)

Jak na nieszczęście to restart zrobiłem po większości nowych aktualizacji, ale jeszcze przed wykryciem i informacją o DSM 6.1 RC - może tam to już zostało naprawione...

U mnie nie było to powodem awarii zasilania - podpięty pod UPSa, a jak mówi google to pierwszy restart po aktualizacji działa, a dopiero przy następnym BBLoD...
Awatar użytkownika
lepian
Wtajemniczony
Posty: 160
Rejestracja: wt paź 25, 2016 2:46 am
Lokalizacja: W-wa

Re: DSM 6.1-14871 beta

Post autor: lepian »

Ja zrobiłem tak:

Wyłączam, wypinam dyski , włączam synka ,spokojnie czekam aż się uruchomi , piknie, wyszukuję go za pomocą synology asisstant.
Klikam połącz , wkładam dyski jeden po drugim (myślę że kolejność bez znaczenia) , w przeglądarce miewałem różne komunikaty (np.że dyski pochodzą z innego synology), czy wykonasz update czy instalacje od nowa to i tak zachowa dane. Z update miałem problem i nie chciało działać ale warto spróbować może u ciebie zadziała.
Jak nie to wybierasz instaluj od nowa. Po restarcie jest goły DSM ale są wszystkie dane. Ja nie mam jednostki rozszerzającej na wszelki wypadek bym odłączył na czas podnoszenia DSM. Jak nie będzie configu to i udziały się nie podniosą przy starcie. Aha punkt z wciskaniem resetu można pominąć , u mnie to było zbędne.
Awatar użytkownika
miwis
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: czw gru 17, 2015 12:24 am

Re: DSM 6.1-14871 beta

Post autor: miwis »

Dzięki bardzo lepian za pomoc. Mrugał, mrugał, ale w końcu zaktualizował się na wersji nowszej, czyli RC (DSM 6.1-15022).
Dane już mam :) Plik .dss też... Zaraz spróbuję odtworzyć...
Z tego co pamiętam to jeszcze w jakimś narzędziu robiłem kopie zapasowe konfiguracji (ale nie do pliku .dss). Tylko co to było... ;)

Boję się teraz restartować :) - czy po odtworzeniu configu wymagany jest restart? Czy wtedy też ponownie się zwiesił??
Awatar użytkownika
lepian
Wtajemniczony
Posty: 160
Rejestracja: wt paź 25, 2016 2:46 am
Lokalizacja: W-wa

Re: DSM 6.1-14871 beta

Post autor: lepian »

Nie, po odtworzeniu configu nie trzeba restartować synka. Wyłączy tylko usługi i od razu je podniesie.
Awatar użytkownika
miwis
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: czw gru 17, 2015 12:24 am

Re: DSM 6.1-14871 beta

Post autor: miwis »

Jeszcze jedno pytanie - rozumiem, że aplikacje muszę instalować od nowa? Czy gdzieś znajdę listę wszystkich aplikacji, czy muszę sobie przypominać?
Co gorsza miałem wiele źródeł pakietów 3rd party... Czy to gdzieś siedzi w systemie? Pewnie bez SSH i tak się nie obędzie...
Awatar użytkownika
lepian
Wtajemniczony
Posty: 160
Rejestracja: wt paź 25, 2016 2:46 am
Lokalizacja: W-wa

Re: DSM 6.1-14871 beta

Post autor: lepian »

Ostatnio było sporo nowych wersji wiec na pewno trzeba sporo po aktualizować to prawie jak instalacja ;-), kopia z pliku dss nie przechowuje listy pakietów ani źródeł. Można spróbować wydłubać listę pakietów z logów. Ale to trochę zabawa. Ja nie znam sensownej metody na odzyskanie listy zainstalowanych pakietów.
Awatar użytkownika
miwis
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: czw gru 17, 2015 12:24 am

Re: DSM 6.1-14871 beta

Post autor: miwis »

OK. Dzięki bardzo za pomoc!
ODPOWIEDZ