Problem z 1. konfiguracją Cloud Station Backup

ODPOWIEDZ
RicoSky
Amator
Posty: 15
Rejestracja: pt mar 18, 2016 3:53 pm

Problem z 1. konfiguracją Cloud Station Backup

Post autor: RicoSky »

Witam!
Po raz pierwszy kupiłem urządzenie Synology (model 216j) i nie mam jeszcze żadnych doświadczeń z konfiguracją. NAS został podpięty po LAN do sieci domowej i ma stanowić centralny backup i składnicę foto/wideo z udostępnianiem zasobów multimedialnych przez AppleTV.

Używam komputera MacBook Pro i z niego wykonuję wszelkie konfiguracje. Zainstalowałem DSM (w tym najnowsza aktualizacja DSM 6.0-7321 Update 6). W panelu sterowania DSM zdefiniowałem nowego użytkownika z hasłem. Zostawiłem też konto admina z nowym hasłem. Zainstalowałem na kompie Cloud Station oraz Cloud Station Backup. Problem zaczyna się wtedy, kiedy chcę te aplikacje desktopowe skonfigurować. Wchodzę np. w Cloud Station, klikam w "lupkę". System wyszukuje mojego sieciowego NASa i podaje jego IP -> 192.168.2.179(nazwa). Następnie wypełniam pola "Nazwa użytkownika" i "Hasło".

W przypadku Cloud Station dostaję komunikat "Połączeni nie powiodło się. Sprawdź ustawienia sieci i ponów próbę" - opcja SSL nie ma wpływu na efekt.
W przypadku Cloud Station Backup dostaję komunikat "Informacje o połączeniu są nieprawdziwe. Sprawdź swój adres IP, nazwę użytkownika i hasło..."

Ten sam efekt mam, kiedy próbuję sie logować na konto nowego usera, jak też na konto admina.

Czy macie jakiś pomysł, gdzie może leżeć problem?

Z góry wielkie dzięki za wszelką pomoc!
RicoSky
Amator
Posty: 15
Rejestracja: pt mar 18, 2016 3:53 pm

Re: Problem z 1. konfiguracją Cloud Station Backup

Post autor: RicoSky »

Może jeszcze jedno uzupełnienie - z poziomu Findera na swym kompie bez problemu łączę się z zasobem zdalnym (moim NAS-em) po LAN i mogę na niego wgrywać pliki. Nie mam też problemów z synchronizacją NASa z przestrzenią dyskową wykupioną w Amazon Cloud Drive. Za pomocą Cloud Sync ustawiłem listę zadań i właśnie widzę, jak mi się pięknie foldery kopiują z NASa na Amazona. Na Amazonie będę mia pełną kopię zawartości NASa.
oisac
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: pt kwie 15, 2016 2:18 pm

Re: Problem z 1. konfiguracją Cloud Station Backup

Post autor: oisac »

Może masz zablokowany dostęp przez firewall do tej usługi?
RicoSky
Amator
Posty: 15
Rejestracja: pt mar 18, 2016 3:53 pm

Re: Problem z 1. konfiguracją Cloud Station Backup

Post autor: RicoSky »

No właśnie chyba nie. Firewall systemowy jest wyłączony, a oprogramowanie antywir, którego używam (ESET Cyber Security) nie ma w ogóle w sobie firewalla. Być może jest jakaś blokada na routerze? NIe zna się na tym.
RicoSky
Amator
Posty: 15
Rejestracja: pt mar 18, 2016 3:53 pm

Re: Problem z 1. konfiguracją Cloud Station Backup

Post autor: RicoSky »

Już wiem, gdzie był problem.

Otóż po wyszukaniu NAS przez automat (lupka), system pokazywał "192.168.2.179(nazwa)"
Wystarczyło skasować wszystko, poza adresem IP i zostawić "192.168.2.179"

Działa.
ODPOWIEDZ