Oficjalne DSM 6.0

Kiedy zainstalujesz DSM 6.0?

natychmiast, jestem głodny nowości!
14
44%
poczekam na pierwsze opisy
2
6%
zastanowię się, pewnie jest pełne błędów
13
41%
mój Synek nie obsługuje już DSM 6.0
3
9%
 
Liczba głosów: 32

BishopKG
Amator
Posty: 11
Rejestracja: czw mar 24, 2016 4:00 pm
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Oficjalne DSM 6.0

Post autor: BishopKG »

nic to nie daje
Przemuss
Godfather
Posty: 1318
Rejestracja: wt gru 15, 2015 12:19 pm
Lokalizacja: Żyrardów

Re: Oficjalne DSM 6.0

Post autor: Przemuss »

Z tego co widzę to wypuścili znów betę niczym jak to było z DSM 5.0
Administratorzy dzielą się na tych, którzy robią kopie zapasowe i tych, którzy będą je robili.

Serwery NAS:
Synology DS211j, DS1511+, RS2212RP+ DS1513+

"Zasłanianie się dysleksją, to jak chwalenie się małym fiu...."- by Pati
gg 2101676
BishopKG
Amator
Posty: 11
Rejestracja: czw mar 24, 2016 4:00 pm
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Oficjalne DSM 6.0

Post autor: BishopKG »

System 10.11.4 Safari 9.1
Dokładnie to jest system beta i to wczesna beta. Naprawdę na tą chwile wystrzegać się aktualizacji do 6 no chyba że ktoś synki ma do zabawy.
mannix5
Amator
Posty: 31
Rejestracja: czw mar 24, 2016 2:32 pm

Re: Oficjalne DSM 6.0

Post autor: mannix5 »

Władowałem DSM6.0 dosłownie godzinę jak wypuścili i póki co śmiga jak żyleta.
DS716+|8GB RAM|2x6TB RAID-1 ext4|FW: DSM 6.1.2-15132|
BishopKG
Amator
Posty: 11
Rejestracja: czw mar 24, 2016 4:00 pm
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Oficjalne DSM 6.0

Post autor: BishopKG »

w jednym z synków zrobiłem czystą instalacje 6 i jest lepiej ale co np z takim 1813+ nie będę się bawił w robienie wszystkiego od zera
Zbig
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: pt gru 18, 2015 12:06 pm

Re: Oficjalne DSM 6.0

Post autor: Zbig »

Zaktualizowałem na moim DS213+ system do szóstki i mam kilka niepochlebnych uwag:
1. Konto root zostało wyłączone - u mnie jest to o tyle problematyczne, że w harmonogramie zadań mam kilka skryptów, które uruchamiają montowanie folderów itd. i wymagają konta root.
2. Jakieś wewnętrzne ustawienia kart sieciowych zostały zaktualizowane. Mam np. skrypt, który automatycznie przywracał połączenie VPN na urządzeniu o nazwie "ppp0" - teraz to urządzenie nazywa się "ppp200". Jest więcej takich kwiatków. Może to niewiele, ale godzinę - dwie trzeba spędzić nad takimi problemami.
3. I tu jest najlepsze: z jakiegoś powodu dostęp do MySQL z PHP działa tylko przez stronę www. Jeśli odpalam skrypt z harmonogramu zdań to nie działa. Odpalam go przez SSH - nieważne czy jako admin (sudo) czy nie - sygnalizuje mi brak bibliotek mysqli. Sprawdziłem to dla pewności na phpMyAdmin i ta biblioteka jest załadowana.

Z problemem nr 1 może bym sobie poradził, chociaż nie lubię takiego grzebania w uprawnieniach. 2 to jest problem dość łatwy do rozwiązania. Ale co zrobić z 3? Po wielu godzinach walki - z racji że to jest powiedzmy mały serwer produkcyjny - przywróciłem poprzedni firmware. Ręce opadają...
Awatar użytkownika
Marucins
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: wt gru 15, 2015 6:18 pm

Re: Oficjalne DSM 6.0

Post autor: Marucins »

Aj ten wspaniały DSM 6.0...

Da się na stałe włączyć root aby normalnie logować się bezpośrednio na to konto?
ASUS RT-AC87U -> Netgear GS110EMX -> Synology DS713+ (2 GB RAM; 2x 8TB Toshiba N300 [RAID1]) + WD My Book Studio II 2x 2TB [RAID1] /UTP kat 6e
Awatar użytkownika
krissos
Stały Bywalec
Posty: 370
Rejestracja: pt gru 11, 2015 2:24 pm
Lokalizacja: Zagłębie

Re: Oficjalne DSM 6.0

Post autor: krissos »

Jak byś przeczytał wcześniejsze wypowiedzi to byś znał odpowiedź :)
Awatar użytkownika
hisashi1150
Trochę Wie
Posty: 71
Rejestracja: wt gru 15, 2015 4:46 pm
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Re: Oficjalne DSM 6.0

Post autor: hisashi1150 »

cóż update poszedł bez problemu ale stare problemy zostały nadal.. może reinstalacja na czysto pomoże ale nie mam kiedy go zrobić..

cóż dalej filtry na wykwesie syslopg widzą hosty których w sieci nie ma od około roku a i od beta 6.0 audio station źle widzi muzykę na serwerze.. - tyle zauważyłem do tej pory..
mabesto
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: śr mar 30, 2016 5:04 pm

Re: Oficjalne DSM 6.0

Post autor: mabesto »

Dzień Dobry. Mam pytanie. Mam model DS413J. Po aktualizacji do 6.0 softu zauważyłem jedną dziwną rzecz. O ile poprzednio serwer gdy nic sie nie działo, przechodził w stan uśpienia, o tyle teraz cały czas coś mieli. Kontrolki od dysków cały czas mrugają. Procesor ma średnie obciązenie 70 - 80%. Przypomina to stan nowego urządzenia, które jakiś czas robiło sobie miniaturki zdjęc w katalogu foto itd. Czy po aktualizacji system coś od nowa sobie konfiguruje? Indeksuje? Status jest jako poprawny całego systemu, temp dysków jest w normie, więc trochę nie wiem o co chodzi. Podpowie z Was coś? Nie jestem zaawansowanym userem, więc przepraszam za lemerskość pytań.
Zajrzałem do monitora zadań. Proces postgres zabiera najwięcej procesorowi. Czy to tak ma być po aktualizacji? Dodam, że na serwerze mam głównie pliki audio, może musi je przeindeksować? Można gdzieś podejrzeć co konkretnie robi serwer?
Ostatnio zmieniony śr mar 30, 2016 5:24 pm przez mabesto, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ