Przeniesienie dysków do nowej macierzy

Witam serdecznie Wszystkich!

Poprzednio miałem macierz DS413, teraz zakupiłem DS218+. Wymontowałem dysk z 413 przełożyłem do 218, pojawił się komunikat o migracji i wszystko poszło OK. Oczywiście komunikat o Degradacji. Włożyłem nowy dysk, funkcja Reperuj, komunikat o skasowaniu danych z nowego dysku..... i szcześliwie dysk dodany do Wolumenu 1. Rozpoczęty proces naprawy i pojawił się kłopot a właściwie 2 kłopoty:
1 - postęp sprawdzenia parzystości idzie w tempie że do przyszłej niedzieli chyba nie skończy - 1% to parę godzin,
2 - maleje mi dostępna przestrzeń - 1% to około 300GB zmniejszonej przestrzeni - no nie mam mocnych nie starczy.

Prośba o pomoc, co robie źle.

Dzięki i Pozdrawiam
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Re: Przeniesienie dysków do nowej macierzy

Miejsce nie powinno maleć podczas tego procesu. Pytanie jakie usługi ci działają w tle. Co do procesu parzystości dysków to przy 2 dyskach to nie powinno zając dłużej niż 2 dni. Wiele tu zależy od aktualnego obciążenia serwera jak i działających usług w tle.
Czym więcej takich które mielą deskami tym wolniej to idzie.

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka

Administratorzy dzielą się na tych, którzy robią kopie zapasowe i tych, którzy będą je robili.

Serwery NAS:
Synology DS211j, DS1511+, RS2212RP+ DS1513+

"Zasłanianie się dysleksją, to jak chwalenie się małym fiu...."- by Pati
gg 2101676

Poprawcie mnie jeśli się mylę, ale wg mnie gdyby od razu przełożyć oba dyski do nowego i przeprowadzić migrację, to nie trzeba by robić żadnych dodatkowych akcji (chyba, że na starym serwerze była inna macierz niż SHR). Ja tak zrobiłem w przypadku przejścia z 215j do 718+ i cała migracja trwała 20min.
https://search.synopackage.com
https://www.facebook.com/synopackage/
Sprzęt:
DS718+ (apollolake): 2x2TB (WD RED) SHR ,2GB RAM
Poprzedni:
DS215j

Niestety to był mój błąd, że przenosiłem je kolejno - trochę się bałem o dane przy migracji. Na szczęście wszystko ok i cała operacja juz się zakończyła.
ale... mam "wyszarzoną" funkcję "Zarządzanie" w Zarządzanie przechowywaniem - Wolumen co uniemożliwia mi operacje na Wolumenie.
Znacie może powód i receptę na przywrócenie funkcjonalności?

Zależy to też od poziomu RAID.
Przy R10 opcja nie dostępna (dopiero przy zdegradowanym). Natomiast przy R5 zawsze ze względu na potrzebę okresowej weryfikacji sum kontrolnych (efekt URE). Przy R6 nie pamiętam a mam ten poziom na 2 serwerach.
Przy SHR nie wiem.

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka

Administratorzy dzielą się na tych, którzy robią kopie zapasowe i tych, którzy będą je robili.

Serwery NAS:
Synology DS211j, DS1511+, RS2212RP+ DS1513+

"Zasłanianie się dysleksją, to jak chwalenie się małym fiu...."- by Pati
gg 2101676