FTP w katalogu

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
adjustin
Wtajemniczony
Posty: 207
Rejestracja: pn lip 11, 2016 5:21 pm
Lokalizacja: Żory/Rybnik/Katowice

FTP w katalogu

Post autor: adjustin »

Cześć wszystkim,
nie potrzebowałem tego wcześniej i teraz kwiczę :) Potrzebuję wykonywać skany do Synka. Przez FTP i do podkatalogu "Skany" w folderze współdzielonym "Ogólne". Jak wskazać ścieżkę do tego podkatalogu?
DS120j (1 x WD Red 4 TB, Ext 4, 512 MB RAM)
DS718+ (2 x WD Red Pro 2 TB, Btrfs, Raid 1, 6 GB RAM)
Awatar użytkownika
mikhnal
Darth Vader
Posty: 2728
Rejestracja: pt gru 11, 2015 8:55 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: FTP w katalogu

Post autor: mikhnal »

Jeśli logujesz się na konto admina to w programie klienta FTP wpisz ścieżkę docelową /OGOLNE/SKANY
DS3018xs
DSM 7.2.1-69057 Update 4
32GB RAM 2x KSM24SED8/16ME DDR4 2400 CL17 ECC mod
6x 10TB WD Red WD100EFAX RAID5 btrfs
2x SNV3500-400G read/write SSD cache @ E10M20-T1 + 10GbE LAN
2x Noctua NF-A9 fan mod
RT6600ax + WRX560
SRM 1.3.1-9346 Update 9
Awatar użytkownika
adjustin
Wtajemniczony
Posty: 207
Rejestracja: pn lip 11, 2016 5:21 pm
Lokalizacja: Żory/Rybnik/Katowice

Re: FTP w katalogu

Post autor: adjustin »

Ale czy w tym przypadku nie będzie tak, że dostęp będzie do "Ogólne" oraz "Skany"? Bo chciałbym tylko i wyłącznie do "Skany"?

To podawanie katalogu próbowałeś zrobić na urządzeniach wielofunkcyjnych? Np. Kyocera? Bo dokładnie z tym mam problem.
Szukam, w jaki sposób mogę dedykować konkretny katalog w Synology pod konkretnego użytkownika bez dostępu do innych katalogów. Oczywiście, folder współdzielony musi być przydzielony pod tego użytkownika.
Widzę, że w "Panelu sterowania\Usługi plików\FTP\Ustawienia zaawansowane\Wybierz użytkownika" nie za wiele zdziałam, bo tam można przydzielać ale całe foldery współdzielone.
Zrzut ekranu 2021-05-12 204405.png
A ja potrzebuję dostęp tylko do konkretnego podkatalogu w folderze współdzielonym. Natomiast w edycji uprawnień użytkownika nie widzę rozwiązań, które by mi pozwalały na edycję ustawień związanych z tym przypadkiem.

Finalnie nie widzi mi się, aby na urządzeniu, które stoi sobie na korytarzu ustawiać dostępy na "adminie". Natomiast z "userem" będzie problem?

Może bardziej szczegółowo opisze sytuację:
Jest sobie folder współdzielony "Ogólne". Ma do niego dostęp wielu użytkowników (mapowanie pod Windowsem). Między innymi w tym folderze jest podkatalog "Skany" do którego też wszyscy mają dostęp. Do tego katalogu mają być skanowane dokumenty. Na tę potrzebę jest konto usera na Synku. Oczywiście konto to ma uprawnienia do folderu współdzielonego "Ogólne", ale skany muszą trafiać do podkatalogu "Skany". I tu jest problem...... :(

PS: Doskonale wiem, że można to zrobić inaczej, a właściwie powinno się poustawiać na urządzeniu indywidualne konta i każdy skanuje sobie do własnego indywidualnego folderu i mamy poufność... ble ble ble.... :) Ale akurat w tym przypadku musiałaby zaistnieć taka konfiguracja.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
DS120j (1 x WD Red 4 TB, Ext 4, 512 MB RAM)
DS718+ (2 x WD Red Pro 2 TB, Btrfs, Raid 1, 6 GB RAM)
Awatar użytkownika
mikhnal
Darth Vader
Posty: 2728
Rejestracja: pt gru 11, 2015 8:55 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: FTP w katalogu

Post autor: mikhnal »

Nie miałem okazji przetestować takiej konfiguracji. Może stwórz na Synku konkretnego użytkownika "skan" i nadaj prawa do tego zasobu.

skan.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
DS3018xs
DSM 7.2.1-69057 Update 4
32GB RAM 2x KSM24SED8/16ME DDR4 2400 CL17 ECC mod
6x 10TB WD Red WD100EFAX RAID5 btrfs
2x SNV3500-400G read/write SSD cache @ E10M20-T1 + 10GbE LAN
2x Noctua NF-A9 fan mod
RT6600ax + WRX560
SRM 1.3.1-9346 Update 9
Awatar użytkownika
adjustin
Wtajemniczony
Posty: 207
Rejestracja: pn lip 11, 2016 5:21 pm
Lokalizacja: Żory/Rybnik/Katowice

Re: FTP w katalogu

Post autor: adjustin »

Szkoda, że użytkownika można tylko przypisać do całego folderu współdzielonego, a nie do konkretnego podkatalogu...
Bo "dziad jeden" --> urządzenie wielofunkcyjne :) nie chce zapisywać do ścieżki typu "ogolne/skan", gdzie "ogólne" to folder współdzielony.
DS120j (1 x WD Red 4 TB, Ext 4, 512 MB RAM)
DS718+ (2 x WD Red Pro 2 TB, Btrfs, Raid 1, 6 GB RAM)
TheMario
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: sob mar 12, 2016 10:07 pm

FTP w katalogu

Post autor: TheMario »

A może utworzyć dodatkowy folder współdzielony (Skan) z uprawnieniami dla wszystkich (w tym użytkownika skany), a później w folderze „Ogólne” dodać link do tego folderu?


Sent from my iPad using Tapatalk
ODPOWIEDZ