Kieszeń dysku HDD 3,5" w Synology nie zatrzaskuje się.

ODPOWIEDZ
debe
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: sob mar 03, 2018 9:35 am

Kieszeń dysku HDD 3,5" w Synology nie zatrzaskuje się.

Post autor: debe »

Dzień dobry,
To mój pierwszy post na forum.
Mam DS718+ ale myślę, że to nie ma znaczenia, ponieważ chodzi o problem z kieszeniami (zatokami) na dyski HDD, a te są identyczne w wielu modelach serwerów Synology.
Mam taki problem, że po wymianie dysków i wsunięciu ich do serwera te zewnętrzne elementy nie zatrzaskują się, nie mogę zapiąć (zatrzasnąć) kieszeni. Pojęcie nie mam co mogło się tutaj wydarzyć. Wsuwam dyski do końca (do oporu) i dopiero naciskam te uchwyty, w których na dole jest otwór do blokady ale te uchwyty nie zostają w pozycji dociśniętej. Nie chce mi się szukać kluczyka ale zastanawiam się czy przy montażu nowych dysków nie przekręciłem tych blokad niechcący. Bez kluczyka chyba nie mogłem przypadkowo ich przekręcić.
Zrobiłem coś źle? Nie robię tego pierwszy raz. Coś pękło w tym mechanizmie zatrzaskowym?
Tam nie ma niczego skomplikowanego w tych zatrzaskach a mi nic z tych kieszeni nie wypadło, nic nie grzechocze więc raczej nic tam się nie połamało.
Czy ktoś miał podobny problem z zapięciem blokady w tych kieszeniach?
Awatar użytkownika
mikhnal
Darth Vader
Posty: 2740
Rejestracja: pt gru 11, 2015 8:55 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kieszeń dysku HDD 3,5" w Synology nie zatrzaskuje się.

Post autor: mikhnal »

Niestety to nagminny problem wszystkich rodzajów kieszeni Syno. Pęka blokada w zamku szczególnie w przypadku siłowego zatrzaskiwania w pozycji zamkniętej, ale nadal działa zamknięcie kluczykiem. Ty masz nowszy model kieszeni, u mnie jest poprzedni i na 6 sztuk 3 się nie zatrzaskują. Na szczęście znalazłem sprawne za śmieszną cenę na znanym portalu aukcyjnym. Do czasu wymiany zamykałem je kluczykiem.
DS3018xs
DSM 7.2.1-69057 Update 5
32GB RAM 2x KSM24SED8/16ME DDR4 2400 CL17 ECC mod
6x 10TB WD Red WD100EFAX RAID5 btrfs
2x SNV3500-400G read/write SSD cache @ E10M20-T1 + 10GbE LAN
2x Noctua NF-A9 fan mod
RT6600ax + WRX560
SRM 1.3.1-9346 Update 9
debe
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: sob mar 03, 2018 9:35 am

Re: Kieszeń dysku HDD 3,5" w Synology nie zatrzaskuje się.

Post autor: debe »

Czyli jednak coś tam pękło. Obchodziłem się z tymi kieszeniami niezwykle delikatnie właśnie dlatego , że sprawiają wrażenie badziewnych.
Dziękuję za odpowiedź i pomoc. Idę do garażu odkopać kluczyk . Kieszenie już kupiłem.
ODPOWIEDZ