VPN Server Plus czy VPN Server - zewnętrzny dostęp do NAS'a

skowyrnie
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: ndz lip 25, 2021 3:30 pm

Re: VPN Server Plus czy VPN Server - zewnętrzny dostęp do NAS'a

Post autor: skowyrnie »

Nie mam zablokowanego adresu IP. Gdy próbuje połączyć się z adresem strony NAS czy routera mam komunikat jak przy braku połączenia "Safari nie może otworzyć strony". Natomiast wszystkie inne strony działają.

Dodam, że jak próbuje się zalogować poprzez aplikację DS Finder to otrzymuje komunikat "Nie można połączyć się z serwerem. Sprawdź poprawność adresu IP lub połączenie sieciowe".
rahiotom
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: pn maja 02, 2022 2:03 pm

Re: VPN Server Plus czy VPN Server - zewnętrzny dostęp do NAS'a

Post autor: rahiotom »

Mam taki sam problem i wierze, że znajdzie się osoba, która pomoże nam połączyć się z Synology NAS z wykorzystaniem przeglądarki Safari i lub narzędzia Finder, który przy próbie polaczenia z Synology NAS - wyświetla komunikat "zaloguj się jako", po czym pojawia się nazwa użytkownika i pole do wpisania hasła. Po wpisaniu hasła brak reakcji i pojawia się kolejna opcja skorzystania z haseł znajdujących się w systemie, które nie są hasłem do serwera.
look12
Zawsze On-Line
Posty: 514
Rejestracja: ndz sty 24, 2016 10:46 am

VPN Server Plus czy VPN Server - zewnętrzny dostęp do NAS'a

Post autor: look12 »

skowyrnie pisze:Nie mam zablokowanego adresu IP. Gdy próbuje połączyć się z adresem strony NAS czy routera mam komunikat jak przy braku połączenia "Safari nie może otworzyć strony". Natomiast wszystkie inne strony działają.

Dodam, że jak próbuje się zalogować poprzez aplikację DS Finder to otrzymuje komunikat "Nie można połączyć się z serwerem. Sprawdź poprawność adresu IP lub połączenie sieciowe".
Zapora NAS’a przypadkiem nie blokuje adresacji połączenia SSL VPN ?
DS916+ /7.1-42661/
DS112+ /6.2.4-25556/
RT2600ac /SRM 1.3-9193/
look12
Zawsze On-Line
Posty: 514
Rejestracja: ndz sty 24, 2016 10:46 am

Re: VPN Server Plus czy VPN Server - zewnętrzny dostęp do NAS'a

Post autor: look12 »

rahiotom pisze:Mam taki sam problem i wierze, że znajdzie się osoba, która pomoże nam połączyć się z Synology NAS z wykorzystaniem przeglądarki Safari i lub narzędzia Finder, który przy próbie polaczenia z Synology NAS - wyświetla komunikat "zaloguj się jako", po czym pojawia się nazwa użytkownika i pole do wpisania hasła. Po wpisaniu hasła brak reakcji i pojawia się kolejna opcja skorzystania z haseł znajdujących się w systemie, które nie są hasłem do serwera.
To po kolei, bo brak wyświetlania strony Safari i połączenie w Finder do serwera to dwie różne sprawy.
1. Co pokazuje command+k w Finderze ? Podpowiada jakiś serwer w ulubionych ?
2. Opisz co się dzieje w Safai.
DS916+ /7.1-42661/
DS112+ /6.2.4-25556/
RT2600ac /SRM 1.3-9193/
rahiotom
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: pn maja 02, 2022 2:03 pm

Re: VPN Server Plus czy VPN Server - zewnętrzny dostęp do NAS'a

Post autor: rahiotom »

Dzień dobry look12,
1. Command+k w Finderze po wpisaniu ip NAS wyświetla komunikat: "Podaj nazwę użytkownika oraz hasło do serwera".
2. Nazwa użytkownika jest wypełniona systemowo, pole hasło jest puste.
4. Po wpisaniu mojej nazwy użytkownika i hasła - system odrzuca połączenie.
5. Instaluje Synology assistant.
6. Wykonuje restart NAS.
7. Synology assistan odnajduje Nas i za pomocą tego narzędzia łącze się z serwerem.
8. Mogę się cieszyć interfejsem Synology i rejestruje hasło do serwera.
9. Zasoby dostepne.
Bardzo dziękuję za reakcje i wsparcie oraz pozdrawiam serdecznie :)
look12
Zawsze On-Line
Posty: 514
Rejestracja: ndz sty 24, 2016 10:46 am

VPN Server Plus czy VPN Server - zewnętrzny dostęp do NAS'a

Post autor: look12 »

4 - musisz wpisać hasło i nazwę użytkownika założonego na NAS’sie. MacOS podpowiada użytkownika, którym zalogowałeś się lokalnie do komputera.
Więc albo jest niezgodność nazwy i hasła, albo…. no ale pierwszy krok to sprawdzenie tego.

7 - połączenie z NAS za pomocą przeglądarki to https://ip_NAS:port

Domyślnym portem DSM jest 5001.
DS916+ /7.1-42661/
DS112+ /6.2.4-25556/
RT2600ac /SRM 1.3-9193/
rahiotom
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: pn maja 02, 2022 2:03 pm

Re: VPN Server Plus czy VPN Server - zewnętrzny dostęp do NAS'a

Post autor: rahiotom »

Dzień dobry look12,
Dziękuję serdecznie dobry Człowieku.
ODPOWIEDZ