RS2212RP+ - kto używa pliku

ODPOWIEDZ
Przemuss
Godfather
Posty: 1303
Rejestracja: wt gru 15, 2015 12:19 pm
Lokalizacja: Żyrardów

RS2212RP+ - kto używa pliku

Post autor: Przemuss »

W pracy mam serwer RS2212RP+ na którym są tysiące plików pracowników. Ale są też takie zasoby jak wspólne programy sieciowe. Czasem potrzebuję zaktualizować program który w tym czasie jest używany przez kilku pracowników. Z racji że do programu ma dostęp kilkanaście osób nie sposób jest na szybko zweryfikować kto jeszcze używa a nie raczy się przyznać. Niektóre programy mają limitu licencyjne co do ilości jednoczesnych sesji. A zdarzają się takie rodzynki co to ma uruchomiony program a nie raczy zwolnić slotu pomimo iż nie używa.
Czy w najnowszej wersji DSM 6.2.4-25556 jest możliwość sprawdzenia kto używa pliku? Ja takiej opcji nigdzie nie widzę.

W systemie windows było to proste "zarządzaj komputerem-> foldery udostępnione -> otwarte pliki"
Administratorzy dzielą się na tych, którzy robią kopie zapasowe i tych, którzy będą je robili.

Serwery NAS:
Synology DS211j, DS1511+, RS2212RP+ DS1513+

"Zasłanianie się dysleksją, to jak chwalenie się małym fiu...."- by Pati
gg 2101676
Pinki
Trochę Wie
Posty: 101
Rejestracja: sob sty 02, 2016 2:06 am
Lokalizacja: Jelcz-Laskowice

Re: RS2212RP+ - kto używa pliku

Post autor: Pinki »

ja to robie przez smbstatus po zalogowaniu do powloki przez ssh, ale to upierdliwe. na szczescie nie czesto musze :)
Przemuss
Godfather
Posty: 1303
Rejestracja: wt gru 15, 2015 12:19 pm
Lokalizacja: Żyrardów

Re: RS2212RP+ - kto używa pliku

Post autor: Przemuss »

Informacja dla potomnych.
Znalazłem tą opcję ale dopiero w DSM 7.0 już na nowym serwerze RS1221RP+.
Menu -> monitor -> połączenia -> zakładka u góry: Uzyskano dostęp do pliku.
Administratorzy dzielą się na tych, którzy robią kopie zapasowe i tych, którzy będą je robili.

Serwery NAS:
Synology DS211j, DS1511+, RS2212RP+ DS1513+

"Zasłanianie się dysleksją, to jak chwalenie się małym fiu...."- by Pati
gg 2101676
ODPOWIEDZ