Pytanie całkowitego laika właściciela DS220+ od 5 dni

ODPOWIEDZ
OMK
Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: wt lut 16, 2021 12:26 pm

Pytanie całkowitego laika właściciela DS220+ od 5 dni

Post autor: OMK »

Witam wszystkich. Jestem tutaj pierwszy raz. Nie mam pojęcia nic o NAS. Uruchomiłem swojego na zasadzie dalej, dalej i jakoś zadziałał. Mam proste pytanie dla wtajemniczonych. Czy da się zrobić coś takiego że odpalam swój komputer, mam na nim katalogi z plikami Excela. Otwieram jakiś plik coś tam zmieniam, zapisuje i na moim Synology automatycznie też się to zmienia nadpisuje. Teraz robię tak że zmieniam coś na komputerze a potem wchodzę na DS-a i przeciągam ręcznie katalogi.
Proszę o wybaczenie za może proste i głupie pytanie ale na razie to dla mnie czarna magia. Pozdrawiam i dziękuję za wszelką pomoc.

[EDYTA]

Przepraszam ale nie wiem co jest ważne i jakie informacje są potrzebne.
Czyli po kolei. Mam komputer Windows 10 i Office. Na komputerze katalog a w nim katalogi z plikami Excela. Codziennie otwieram niektóre pliki zmieniam coś lub uzupełniam komórki i nadpisuje. Gdzie indziej mam DS220+ i dostęp do niego przez xxxx.quickconnect.to
Chciałbym aby na nim robiła się automatyczna kopia tego co mam na komputerze aby inni widzieli zawsze zaktualizowane pliki. Teraz po prostu po zmianach kopiuje wszystko na DS ręcznie na zasadzie przeciągnij, upuść i nadpisz. Czyli muszę wejść, zalogować się otworzyć odpowiedni katalog i go nadpisać. Myślałem że jest jakiś sposób automatyczny który jak coś zmienię u siebie i zapiszę to bez tych czynności zapisze sam na serwerze DS.
R70
Uczeń Mistrza
Posty: 661
Rejestracja: pn gru 18, 2017 12:53 am

Re: Pytanie całkowitego laika właściciela DS220+ od 5 dni

Post autor: R70 »

Musisz stworzyć konta użytkowników którzy będą mieli mieć dostęp do danych, zainstalować Drive, stworzyć folder zespołu i dać odpowiednim użytkownikom prawa dostępu do aplikacji i do tego folderu, zainstalować agentów Drive na kompach użytkowników i na Twoim. Połączyć możesz się przez wspomniany QC.
Polecam do tego skorzystać z wersjonowania.
Możesz także włączyć użytkownika domowego i wykorzystać Drive do backupów wybranych zasobów każdego klienta (uzytkownika)
Pozdrawiam,
Paweł
DS1819+, 32GB ECC, 10GbE, DX517 DS916+ 8GB, DX513, DS710+, DX213, DS119j, DS120j
RT2600ac + RT2200ac
ODPOWIEDZ