RS3617xs+ x2 i SHA

ODPOWIEDZ
alfi17
Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: pn kwie 18, 2016 10:30 pm

RS3617xs+ x2 i SHA

Post autor: alfi17 »

Witam,
Posiadam dwa identyczne serwery RS3617xs+ z jednostkami rozszerzającymi. Serwer nr 1 pracuje już produkcyjnie i podstawowym jego zadaniem to działanie aplikacji Surveillance Station z kamerami. Przekopałem już sporo internetów i nie mogę znaleźć nigdzie informacji jak dokładnie działa technologia SHA i jak będzie działała dla mnie.

Założenie jest takie. Na serwerze nr 1 jest już teraz aplikacja Surveillance Station z kamerami i danymi ok. 5 TB. Docelowo zajętość ok 60TB. Serwer nr 1 ma na LAN 1 - WAN, LAN 2, 3 i 4 sieć wewnętrzną, LAN 5 i 6 spięte w link agregation docelowo do połączenia heartbeep.

Wiem że jak polacze serwery poprzez SHA to powstanie klaster i będzie miał on osobny adres ale wytłumaczcie mi na którym serwerze tak naprawdę będę pracował nr 1, nr 2 czy klaster. Potrzebuję aby użytkownicy mogli się łączyć z ss po adresie zewnętrznym z LAN 1 na serwerze nr 1 i poprzez quickconnect z serwera nr 1.

Wszystkie poradniki ktore do tej pory znalazłem opierają się na tym że ludzie łącza w sha dwa serwery u przechowują pliki na klastrze. Czy do elowum miejscem pracy jest klaster czy dostęp realizowany jest do serwera nr 1 który będzie aktywny i jak się coś rozjedzie to klaster przekieruje to na serwer nr 2 pasywny??

Bardzo dziękuję że wszelkie informacje na ten temat.
Pinki
Trochę Wie
Posty: 101
Rejestracja: sob sty 02, 2016 2:06 am
Lokalizacja: Jelcz-Laskowice

Re: RS3617xs+ x2 i SHA

Post autor: Pinki »

W HA jeden pracuje jako aktywny a drugi jako pasywny. Kazdy z nich ma osobny ip, ale przy tworzeniu HA ustawiasz dodatkowo jeden ktory jest dostepny dla użytkowników i domyslnie obsluguje on serwer, ktory w danym momencie jest aktywny.

PS
Dla SS nie ustawiaj btrfs i jak to stacja monitoringu to wg. mnie nie warto robic HA, ale to jeszcze pytanie co te kamery obserwuja.

Ja bym te dwa polaczyl w jeden system monitoringu CMS i rozbil te kamery rownomiernie na kazde synology.
alfi17
Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: pn kwie 18, 2016 10:30 pm

Re: RS3617xs+ x2 i SHA

Post autor: alfi17 »

Dzięki Pinki.
Czyli rozumiem że jak teraz mam serwer 1 z danymi i SS i serwer 2 pusty. To jak je połączę w SHA to na klastrze pojawią mi się dane i SS i to na klastrze będę musiał ustawić dodatkowo na LAN1 zewnętrze IP i nowe Quickconnect?

PS. Dla danych mam wolumen BTRFS ale dla SS zrobiłem ext.
alfi17
Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: pn kwie 18, 2016 10:30 pm

Re: RS3617xs+ x2 i SHA

Post autor: alfi17 »

Dopytuję bo serwer 1 pracuje już produkcyjnie i nie chciał bym stracić z niego danych. Innymi słowy to na klastrze mam ustawić wyjście na świat. I po pozostałych łanach też się dostanę na klaster??
ODPOWIEDZ