DS218+ brak dostępu z zewnątrz przez QuickConnect

stanley99
Zawsze On-Line
Posty: 429
Rejestracja: śr mar 30, 2016 7:22 am
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: DS218+ brak dostępu z zewnątrz przez QuickConnect

Post autor: stanley99 »

dawidb33 pisze: pn lut 22, 2021 6:08 pm Orange zmienił automatycznie te ustawienia. <...>
Być może. Jak wspominałem, w zasadzie nigdy wcześniej w te ustawienia nie zaglądałem. Wiesz jak to jest - włożyłem kartę SIM do telefonu, coś tam sobie pobrał, ogólnie "net" zadziałał, więc nie wnikałem ;-)

Jednak na razie właśnie przełączyłem się z powrotem na APN IPv6. Dlaczego? Nie wiem czy to ma związek, ale zauważyłem od paru dni, właśnie mniej więcej od zmiany APN, spore rozbieżności w zużyciu danych wskazywanym systemowo przez telefon (oraz przez aplikację Internet Speed Meter Lite) a pokazywanym na moim koncie u operatora. Od początku mojego okresu rozliczeniowego minęło około 10 dni. Licznik danych w komórce/Internet Speed Meter Lite pokazują około 6GB, a na koncie w Nju mam w tej chwili już prawie 10GB (!). Nigdy wcześniej nie obserwowałem aż takich rozrzutów. Owszem pewne rozbieżności zawsze były, i zdaję sobie sprawę, że są nieuniknione, ale nigdy aż takie. Czytałem już jakiś czas temu na forum Nju, że ludzie się skarżą na takie "kwiatki". Byłem przekonany, że przesadzają, albo czegoś-tam nie uwzględniają w swoich kalkulacjach, dopóki sam nie zacząłem doświadczać...
Przy czym podkreślam jeszcze raz: nie wiem, czy przejście na APN IPv4 miało tutaj jakiś wpływ. W każdym razie gdybym bardzo chciał się połączyć przez QC (a mam jeszcze opcję przez VPN, jak wspominałem) wiem co robić. Dzięki za info.
DS214play | DSM 6.2.4-2556 Update 5
RT2600ac
Człowiek nabiera doświadczenia z wiekiem. Szkoda tylko, że jest to wieko od trumny.
stanley99
Zawsze On-Line
Posty: 429
Rejestracja: śr mar 30, 2016 7:22 am
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: DS218+ brak dostępu z zewnątrz przez QuickConnect

Post autor: stanley99 »

Zapomniałem napisać. Jeszcze jedna baaaardzo dziwna rzecz, która się zaczęła dziać po zmianie APN na IPv4. Mianowicie mam drugi telefon w Nju. Od momentu zmiany APN na moim tel., próba zlokalizowania tamtego telefonu aplikacją "Urządzenie" (funkcja Google "Znajdź urządzenie"), zaczęła generować... konieczność potwierdzenia tożsamości kodem, który trzeba wpisać na tamtym fonie! Bez sensu! Załóżmy tamten telefon zostałby zgubiony - jak wpisać na nim kod? Po przywróceniu APN IPv6 znajdowanie znów zaczęło działać bez żadnych potwierdzeń.
DS214play | DSM 6.2.4-2556 Update 5
RT2600ac
Człowiek nabiera doświadczenia z wiekiem. Szkoda tylko, że jest to wieko od trumny.
ZoRRo
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: śr kwie 14, 2021 9:58 am

Re: DS218+ brak dostępu z zewnątrz przez QuickConnect

Post autor: ZoRRo »

Cześć. Właśnie czytam o wolnym działaniu DS218+ na sieci Orange. Też działa mi wolno. Jaką mam wpisać konfigurację APN do telefonu, aby działało szybciej? Mam dodać całkiem nową konfigurację? W tej chwili wpisane są konfiguracje Orange Intermet, Orange Wap, Orange PL IMS, MMS Orange - wybrane jest Orange Internet. W sumie w konfiguracji Orange Internet wpisane jest IPv4 więc chyba wszystko jest ok?
dawidb33
Trochę Wie
Posty: 133
Rejestracja: czw gru 21, 2017 10:31 pm
Lokalizacja: Kielce

Re: DS218+ brak dostępu z zewnątrz przez QuickConnect

Post autor: dawidb33 »

Usuń te APN i ponownie skonfiguruj

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

ODPOWIEDZ