DS718+ Dyski

ODPOWIEDZ
miszelo
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: śr maja 13, 2020 2:47 pm

DS718+ Dyski

Post autor: miszelo »

Witam serdecznie wszystkich jestem nowym użytkownikiem synology DS718 i mam pytanie odnośnie dysków. Posiadam synology DS214 są tam dwa dyski 1TB i 2TB, czy jest możliwość przełożenia tych dysków do DS718 żeby nie utracić plików ze zdjęciami itp., zakupiłem również dysk SSD 500GB i potrzebuję porady czy lepiej włożyć jeden dysk SSD a drugi zwykły czy lepiej dwa zwykłe, serwera głównie potrzebuję do przechowywania zdjęć, dokumentów i czy warto dołożyć więcej pamięci bo w oryginale mam 2GB proszę o poradę. z góry dziękuję za pomoc
j0seph
Trochę Wie
Posty: 126
Rejestracja: czw mar 31, 2016 1:45 pm
Lokalizacja: Gdańsk/Lublin

Re: DS718+ Dyski

Post autor: j0seph »

miszelo pisze: pn maja 18, 2020 12:43 pmWitam serdecznie wszystkich jestem nowym użytkownikiem synology DS718 i mam pytanie odnośnie dysków. Posiadam synology DS214 są tam dwa dyski 1TB i 2TB, czy jest możliwość przełożenia tych dysków do DS718 żeby nie utracić plików ze zdjęciami itp.
Teoretycznie: nie (https://www.synology.com/pl-pl/knowledg ... d_later#t2)
W praktyce u mnie migracja z DS415Play -> DS918+ przebiegła sprawnie przekładając dyski.
Oczywiście zakładałem że nie uda się płynna migracja, miałem kopię wszystkich na nośnikach zewnętrznych i Off-Site.

miszelo pisze: pn maja 18, 2020 12:43 pmzakupiłem również dysk SSD 500GB i potrzebuję porady czy lepiej włożyć jeden dysk SSD a drugi zwykły czy lepiej dwa zwykłe, serwera głównie potrzebuję do przechowywania zdjęć, dokumentów i czy warto dołożyć więcej pamięci bo w oryginale mam 2GB proszę o poradę. z góry dziękuję za pomoc
To już zależy od zastosowanie,
Przy RAID 0/1, SHR - nie ma sensu, macierz będzie pracować jak najwolniejszy dysk.
dwa niezależne dyski - nie ma dużego sensu, to mały serwer, i tak ograniczy Ciebie prędkość sieci.
DS1621xs+ | DS918+ | DS720+ | DS120j | DS119j | 22x DS115j
ODPOWIEDZ