Problem z komunikacją pamięci USB

ODPOWIEDZ
LiVeD
Wtajemniczony
Posty: 199
Rejestracja: ndz cze 09, 2019 4:41 pm

Problem z komunikacją pamięci USB

Post autor: LiVeD »

Zakupiłem dzisiaj SANDSIK Extreme Pro 128GB USB 3.1, aby nie było to jakieś dziadostwo na backup. Jakież było moje rozczarowanie jak wszedłem w Panel Sterowania do programu USB Copy i program nie potrafi rozpoznać urządzenia (z innym pendrivem nie mam problemu). SANDISK jest sformatowany na typ plików exFAT czy to może być przyczyną (próbowałem również na NTFS - też nie pomogło) ?

Dodam tylko że SYNOLOGY widzi USB, ale program USB Copy nie potrafi go rozpoznać!
LiVeD
Wtajemniczony
Posty: 199
Rejestracja: ndz cze 09, 2019 4:41 pm

Re: Problem z komunikacją pamięci USB

Post autor: LiVeD »

Dzięki za podpowiedź, a więc chciałem zakupić exFAT, ale możliwość płatności jest tylko kartą (brak np. PayPal). Urządzenie było widoczne w urządzeniu, ale program usbCopy nie potrafił go rozpoznać, pomogło dopiero to jak napisałeś aby wejść w urządzenia zewnętrzne i dopiero z tego poziomu zrobiłem formatowanie pendrive na FAT32. Dzięki wielkie za szybką i pomocną odpowiedź. Życzę miłego dnia i do następnego
Awatar użytkownika
SnejX
Uczeń Mistrza
Posty: 614
Rejestracja: czw mar 23, 2017 9:12 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Problem z komunikacją pamięci USB

Post autor: SnejX »

Pamiętaj, że FAT32 ma ograniczenie na wielkość jednego pliku do 4GB. Jeśli nie masz takich dużych plików to będzie ok.
LiVeD
Wtajemniczony
Posty: 199
Rejestracja: ndz cze 09, 2019 4:41 pm

Re: Problem z komunikacją pamięci USB

Post autor: LiVeD »

Dziękuję bardzo będę miał to na uwadze, jak na razie baza ma skromne 1, 5GB (same pliki doc i exe) ale szybko się rozrasta
ODPOWIEDZ