RS2418+ i zgodność pamięci

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
BWaliszewski
Stały Bywalec
Posty: 351
Rejestracja: pt gru 18, 2015 2:55 pm
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

RS2418+ i zgodność pamięci

Post autor: BWaliszewski »

Temat, który ma zaspokoić w zasadzie wyłącznie moją ciekawość...

Do serwera RS2418+ kupiłem w EPA pamieci 2x8GB... żeby nie czekać i móc uruchomić maszyny wirtualne, do serwera wsadziłem pamięci 2x 8GB HYPERX o takich samych parametrach co dedykowane. Serwer się uruchomił - ale zasygnalizował, że pamięci nie są zgodne z tym modelem. Zaznaczam, że wszystko pracowało poprawnie i nie zaobserwowałem żadnej niestabilności...

Przyszły te dedykowane i okazało się, że są to "zwykłe" ADATA... oczywiście serwer się uruchamia już bez komunikatu.

Co ciekawe - pamięci łącznie nie chcą pracować.

PYTANIE: Jaka jest właściwie różnica między pamięciami DEDYKOWANYMI i "zwykłymi"... oczywiście poza ceną. Bo te dedykowane mają cenę wyliczoną... przy dobrym, ba - BARDZO dobrym winie.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
RT6600ax / SRM 1.3.1-9346 Update 8
Chwilo zostały mi same dyski bez serwera ;-) / 4x WDRed 3TB
APC Back-UPS ES 700G
Przemuss
Godfather
Posty: 1314
Rejestracja: wt gru 15, 2015 12:19 pm
Lokalizacja: Żyrardów

Re: RS2418+ i zgodność pamięci

Post autor: Przemuss »

Jest jakaś informacja zaszyta w samych pamięciach której oczekuje Synek.
Osobiście przez miesiąc współpracowałem z jednym ze sklepów by znaleźć mi pamięci do komputerów HP. Dopiero dedykowane Goodram zadziałały (były 2x droższe niż zwykle).
Tak samo jak z dyskami do serwerów od Della. Niby to samo co Seagate, ale FW Della +30% do ceny. Te zwykłe nie sygnowane też działają, ale zdarzają się problemy.
Miałem tez problem z serwerem HP. Kupiłem dysk sygnowany od HP ale do zastosowań non-hotplug (bez ramki). Kontroler wykrył dysk, RAID się odbudował ale na efekty uboczne nie musiałem długo czekać. Okazało się, że wydajność tego dysku w RAID była tragiczna. Testując go osobno śmigał aż miło. Więc kupiłem drugi ale już hotplug. Zdziwienie moje było wielkie gdyż przyszedł ten sam model dysku z ramką ale działał bez problemu w parze z innymi. Różniły się numerem seryjnym i zastosowaniem wg HP. Nawet FW był taki sam.
Później wykorzystałem w jakimś innym serwerze gdzie poległ po ok 6 latach pracy.

Wysłane z mojego HTC One M8s przy użyciu Tapatalka
Administratorzy dzielą się na tych, którzy robią kopie zapasowe i tych, którzy będą je robili.

Serwery NAS:
Synology DS211j, DS1511+, RS2212RP+ DS1513+

"Zasłanianie się dysleksją, to jak chwalenie się małym fiu...."- by Pati
gg 2101676
ODPOWIEDZ