DS220+ problem z transfererm

Ghost01
Amator
Posty: 15
Rejestracja: ndz sty 16, 2022 5:59 pm

DS220+ problem z transfererm

Post autor: Ghost01 »

Witam. Mam DS220+ 2xWD RED PLUS 8TB. Przy kopiowaniu transfer początkowy około 30MB/s. Przełączam się na inne okno, sprawdzam po 5 minutach, prędkość 20kB/s. Przy nieaktywnym oknie nasa transfer spada praktycznie do zera, nie można nic skopiować bo czas kopiowania 70GB to ponad tydzień. To samo przy kopiowaniu przez explorera. Nie mogę sprawdzić po RJ45 bo nie mam w laptopie. Co może być przyczyną?? Support chce logi, ale w nich nie ma żadnych błędów.
Przemuss
Godfather
Posty: 1303
Rejestracja: wt gru 15, 2015 12:19 pm
Lokalizacja: Żyrardów

Re: DS220+ problem z transfererm

Post autor: Przemuss »

W czasie transferu jakie są pingi do synka. Linia poleceń: ping adres_ip_synka -t
Jak pingi są na poziomie kilkunastu lub kilkuset to szukaj przyczyny w sieci wifi.
Administratorzy dzielą się na tych, którzy robią kopie zapasowe i tych, którzy będą je robili.

Serwery NAS:
Synology DS211j, DS1511+, RS2212RP+ DS1513+

"Zasłanianie się dysleksją, to jak chwalenie się małym fiu...."- by Pati
gg 2101676
Ghost01
Amator
Posty: 15
Rejestracja: ndz sty 16, 2022 5:59 pm

Re: DS220+ problem z transfererm

Post autor: Ghost01 »

Dziękuję za odpowiedź. Ping poniżej.
ping1.png
Transfer na nieaktywnym oknie 60kB/s na aktywnym oknie do 18MB/s. Spada od razu po przełączeniu na inne okno. Jakieś pomysły??
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ghost01
Amator
Posty: 15
Rejestracja: ndz sty 16, 2022 5:59 pm

Re: DS220+ problem z transfererm

Post autor: Ghost01 »

transfer1.png
ping2.png
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Przemuss
Godfather
Posty: 1303
Rejestracja: wt gru 15, 2015 12:19 pm
Lokalizacja: Żyrardów

Re: DS220+ problem z transfererm

Post autor: Przemuss »

Nie ustawiłeś jakieś limitu transferu? Limiter działa na wszystkich użytkowników poza adminem.

Jak wygląda prędkość zapisu przy kopiowaniu między folderami z poziomu dsm (poprzez przeglądarkę)?
Administratorzy dzielą się na tych, którzy robią kopie zapasowe i tych, którzy będą je robili.

Serwery NAS:
Synology DS211j, DS1511+, RS2212RP+ DS1513+

"Zasłanianie się dysleksją, to jak chwalenie się małym fiu...."- by Pati
gg 2101676
Ghost01
Amator
Posty: 15
Rejestracja: ndz sty 16, 2022 5:59 pm

Re: DS220+ problem z transfererm

Post autor: Ghost01 »

speedlimit1.png
Limitów żadnych nie ustawiałem. Mam tego nasa od niedawna i dopiero się uczę obsługi. Korzystam tylko przez przeglądarkę, więc tak właśnie wygląda prędkość transferu.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ghost01
Amator
Posty: 15
Rejestracja: ndz sty 16, 2022 5:59 pm

Re: DS220+ problem z transfererm

Post autor: Ghost01 »

Wygląda na to że dopóki okno jest aktywne, transfer utrzymuje się na poziomie 10-15MB/s, natomiast chwilę po przełączeniu na inne okno prędkość zaczyna spadać. Zapomniałem dodać że kopiuję z zewnętrznego HDD podpiętego na usb, laptop na zasilaniu. Nie mogę zrobić kopii zdjęć bo musiałbym cały tydzień klikać żeby okno było aktywne. Czy wina jest po stronie nasa, sieci, routera???
Przemuss
Godfather
Posty: 1303
Rejestracja: wt gru 15, 2015 12:19 pm
Lokalizacja: Żyrardów

Re: DS220+ problem z transfererm

Post autor: Przemuss »

Aaa to tylko przy pomocy przeglądarki wysyłasz dane.
Jak wygląda po protokole smb?

Jak wygląda kopiowanie z poziomu DSM? Jakiś duży plik lub jakiś cały katalog skopiować do innego?

15MB po wifi to i tak niezły wynik. Spróbuj w routerze wyłączyć tryb AC. U mnie on jest powodem. Na N dziala wszystko super a na AC same problemy.
Szkoda ze po kablu nie możesz zweryfikować.


Administratorzy dzielą się na tych, którzy robią kopie zapasowe i tych, którzy będą je robili.

Serwery NAS:
Synology DS211j, DS1511+, RS2212RP+ DS1513+

"Zasłanianie się dysleksją, to jak chwalenie się małym fiu...."- by Pati
gg 2101676
Ghost01
Amator
Posty: 15
Rejestracja: ndz sty 16, 2022 5:59 pm

Re: DS220+ problem z transfererm

Post autor: Ghost01 »

"Jak wygląda po protokole smb?" - nie umiem tego zrobić. Mógłbyś krótko odpowiedzieć, albo podesłać jakiś film?

"Jak wygląda kopiowanie z poziomu DSM? Jakiś duży plik lub jakiś cały katalog skopiować do do innego?" - nie wiem również jak skopiować za pomocą DSM. Kopiowanie zarówno jednego dużego pliku (film) jak i wiele plików (zdjęć) tak wygląda. Kopiuję w taki sposób że przeciągam ikonę katalogu na okno shared folder.

Sorry że tak mało mogę Ci odpowiedzieć ale tak jak pisałem dopiero zaczynam z nasami.
Ghost01
Amator
Posty: 15
Rejestracja: ndz sty 16, 2022 5:59 pm

Re: DS220+ problem z transfererm

Post autor: Ghost01 »

Włączyłem SMB w Windows. Rozumiem że chodziło Ci o kopiowanie przez explorera. Zobaczę i dam znać.
ODPOWIEDZ