DS214Play nie wstaje

Awatar użytkownika
SnejX
Uczeń Mistrza
Posty: 605
Rejestracja: czw mar 23, 2017 9:12 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: DS214Play nie wstaje

Post autor: SnejX »

Brawo Ty,
dziękuje(my) za chęci i wkład merytoryczny
stanley99
Zawsze On-Line
Posty: 429
Rejestracja: śr mar 30, 2016 7:22 am
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: DS214Play nie wstaje

Post autor: stanley99 »

Oj tam, wielki wkład merytoryczny, parę fotek i kilka prostych pytań do wujka Googla. A co do chęci - i tak przecież od pewnego czasu (no tak z 5 lat) zamierzałem wyczyścić ;-)

Przy okazji wyszła całkiem inna sprawa: zamieszczanie zdjęć na tym forum to jakaś mordęga :-( Musiałem po pierwsze primo przed wysłaniem przetwarzać w programie graficznym i ograniczać rozmiar plików do ok. 250KB. Być może da radę wrzucać trochę większe, ale już przy około 500KB dostawałem lakoniczny komunikat, że "Błąd- plik jest za duży". Nie ma żadnej informacji jaki może być maksymalny. Po drugie ilość plików w jednym poście jest (chyba?) ograniczona do trzech... Spojrzałem nawet do regulaminu, nie ma nic o takich ograniczeniach. Nie ma też żadnej informacji o restrykcjach po kliknięciu w "Załączniki" przy edycji posta - bo w ten sposób dodawałem fotki. Chyba, że można jakoś inaczej... (pomijam hostowanie z zewnątrz).

A skoro już piszę tego posta, na dokładkę dla potomnych fotka całej płyty DS214play, której nie mogłem dodać w poście poprzednim (4-ty plik). Niestety rozmiar pliku ograniczony do 250KB, co na pewno przekłada się na jakość (jpg wyjściowy ze smartfona miał ok 3MB). I jeszcze link z YT, którym posiłkowałem się przy rozbieraniu, bo po co wyważać otwarte drzwi, urwać jakiś zaczep, itp.:

https://www.youtube.com/watch?v=4lVCO1QxtFY

EDIT. Jeszcze jedno. Teraz dopiero na fotce widzę jakby drugi podobny fragment elektroniki: w prawej części mojej fotki elementy U33, U34, być może U31. Obok dosyć spora cewka L16,. Taka sama z wyglądu i oznaczenia jak przy U10 i U11. To mi też wygląda na przetwornicę DC/DC, na przykład - strzelam i gdybam - obniżającą napięcie z 12 do 5V (np. zasilanie portów USB), albo 3,3V (zasilanie procesorów, pamięci, etc). Niestety nawet na oryginalnym zdjęciu nie mogę odczytać symboli elementów U33,34 (robiąc fotkę nie skupiałem się na tym fragmencie płyty) , ale kto wie, może są takie same jak U10,U11. W każdym razie dobremu elektronikowi mogą pomóc w rozszyfrowaniu przeznaczenia uszkodzonych elementów (może dobraniu zamienników?) i naprawie tamtego uszkodzonego fragmentu.

DS214play mainboard all_250.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
DS214play | DSM 6.2.4-2556 Update 5
RT2600ac
Człowiek nabiera doświadczenia z wiekiem. Szkoda tylko, że jest to wieko od trumny.
jampan
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: śr gru 16, 2015 3:34 pm

Re: DS214Play nie wstaje

Post autor: jampan »

Dziękuję, że chciało Ci się.
Dam znać czy udało się mi coś wskórać.
ODPOWIEDZ