DS216play dodanie dysku

ODPOWIEDZ
grzegorzu78
Amator
Posty: 19
Rejestracja: ndz sty 03, 2021 7:02 pm

DS216play dodanie dysku

Post autor: grzegorzu78 »

Mam w serwerze Synology DS216play jeden dysk WD 2TB. Chciałbym dołożyć drugi dysk. Czy po dołożeniu dysku będę musiał wykonać dodatkowe czynności aby dysk był widoczny.
Jaki dysk najlepiej dołożyć do serwera czy można 2TB lub 4TB ?

Za informacje z góry dziękuję.
Przemuss
Godfather
Posty: 1303
Rejestracja: wt gru 15, 2015 12:19 pm
Lokalizacja: Żyrardów

Re: DS216play dodanie dysku

Post autor: Przemuss »

Dysk zostanie wykryty jako nie zainicjonowany. Sam będziesz musiał podjąć decyzję co z nim zrobić czy jako osobny wolumen czy może zabezpieczyć istniejące dane.
Co do wielkości dysku. Jeśli jako osobny wolumen to wybierz ten większy, chyba że zamierzasz zabezpieczyć dane a niebawem wymienić ten mniejszy.
Jeśli planów wymiany nie masz a chcesz jedynie zabezpieczyć dane to wybierz mniejszy gdyż kupując ten większy nie wykorzystasz pozostałej przestrzeni.

Wysłane z mojego MAR-LX1A przy użyciu Tapatalka

Administratorzy dzielą się na tych, którzy robią kopie zapasowe i tych, którzy będą je robili.

Serwery NAS:
Synology DS211j, DS1511+, RS2212RP+ DS1513+

"Zasłanianie się dysleksją, to jak chwalenie się małym fiu...."- by Pati
gg 2101676
grzegorzu78
Amator
Posty: 19
Rejestracja: ndz sty 03, 2021 7:02 pm

Re: DS216play dodanie dysku

Post autor: grzegorzu78 »

Drugi dysk będę używał jako przestrzeń na nowe dane - obecny dysk już trochę za mały. Mam dodatkowy dysk podłączony na USB - gdzie robiona jest kopia co jakiś czas. Więc pytanie czy mogę do obecnego dysku dodać dysk 4TB - dotyczy mojego modelu DS216play
Przemuss
Godfather
Posty: 1303
Rejestracja: wt gru 15, 2015 12:19 pm
Lokalizacja: Żyrardów

Re: DS216play dodanie dysku

Post autor: Przemuss »

Możesz zakupić i 16TB jak masz środki.
Nie ma to znaczenia że dyski będą różnej pojemności zważywszy że masz zamiar utworzyć osobny wolumen.

Wysłane z mojego MAR-LX1A przy użyciu Tapatalka
Administratorzy dzielą się na tych, którzy robią kopie zapasowe i tych, którzy będą je robili.

Serwery NAS:
Synology DS211j, DS1511+, RS2212RP+ DS1513+

"Zasłanianie się dysleksją, to jak chwalenie się małym fiu...."- by Pati
gg 2101676
ODPOWIEDZ