Samodzielne resetowanie hasła użytkownika

ODPOWIEDZ
karoljas96
Amator
Posty: 45
Rejestracja: ndz mar 15, 2020 10:21 pm

Samodzielne resetowanie hasła użytkownika

Post autor: karoljas96 »

Cześć,
Ostatnio próbuje zmierzyć się z opcją samodzielnego resetowania hasła użytkownikom w DSM. Jest checkbox w Panelu sterowania > Uzytkownik> Zaawansowane > Zezwalaj na resetowania haseł. Po zaznaczeniu pojawia się napis "Zapomniałeś hasła" na ekranie logowania do DSM. Wszystko działa i jest ok. No prawie...

Niestety w wersji mobilnej już tego napisu na stronie logowania nie ma. Nie jest to również możliwe z poziomu jakiejkolwiek aplikacji na Androida. Czy ktokolwiek przede mną próbował rozwiązać ten problem? Znacie jakiś sposób aby wymusić wyświetlenie formularza resetowania hasła w mobilnym DSM (albo wyłączyć w ogóle wersję mobilną) lub API pozwalające zmienić hasło do DSM?

Z góry dzięki
PawelTrier
Trochę Wie
Posty: 113
Rejestracja: czw sty 17, 2019 9:03 pm
Lokalizacja: Trier

Re: Samodzielne resetowanie hasła użytkownika

Post autor: PawelTrier »

W mobilnej wersji Chrome mam pod trzema kropkami możliwość przełączenia na wersję komputerową.
DS1621+ / 4x WDRed 4TB
DS214/2xWDRed 4TB
APC Back-UPS PRO 900
APC Back-UPS 950
karoljas96
Amator
Posty: 45
Rejestracja: ndz mar 15, 2020 10:21 pm

Re: Samodzielne resetowanie hasła użytkownika

Post autor: karoljas96 »

PawelTrier pisze: ndz sie 01, 2021 12:50 pm W mobilnej wersji Chrome mam pod trzema kropkami możliwość przełączenia na wersję komputerową.
Chciałbym uniknąć zmuszania użytkowników do grzebania w ustawieniach przeglądarki.
Przemuss
Godfather
Posty: 1303
Rejestracja: wt gru 15, 2015 12:19 pm
Lokalizacja: Żyrardów

Re: Samodzielne resetowanie hasła użytkownika

Post autor: Przemuss »

Wersja mobilna DSM w mojej ocenie jest co najmniej nie użyteczna. Bynajmniej z perspektywy administratora.

Wysłane z mojego MAR-LX1A przy użyciu Tapatalka

Administratorzy dzielą się na tych, którzy robią kopie zapasowe i tych, którzy będą je robili.

Serwery NAS:
Synology DS211j, DS1511+, RS2212RP+ DS1513+

"Zasłanianie się dysleksją, to jak chwalenie się małym fiu...."- by Pati
gg 2101676
ODPOWIEDZ