DS220j - ucieka wolne miejsce

ODPOWIEDZ
michael98
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: pt mar 05, 2021 10:40 am

DS220j - ucieka wolne miejsce

Post autor: michael98 »

Witam, mam problem ze swoim DS220j - a mianowicie ucieka mi wolne miejsce, mam 2 dyski seagate iron wolf po 2TB spięte w RAD 1. Na dyskach wszystkie pliki łącznie zajmują ok. 470GB więc realnie powinno być ponad 1,2TB wolnego miejsca. Natomiast DSM pokazywało jeszcze miesiąc temu wolne 962GB, wcześniej było 1,1TB wolnego i nagle coś zaczęło się mielić na dyskach, kontrolki migały i miejsce uciekało i zatrzymało się na 962GB bo zrobiłem restart całej jednostki. Potem przez miesiąc pokazywało te 962GB dziś znowu ta sama akcja miganie kontrolek mielenie na dyskach przez godzinę i wolne miejsce spadło do 865GB. Nigdzie w plikach nie widzę żeby coś zajmowało więcej niż te 470GB, wszystkie inne foldery puste, mam tylko 3 apki zainstalowane - Serwer Multimediów (żadnych plików nie ma), Synology Drive i Note Station, co może powodować uciekanie miejsca? Może dzieje się coś o czym nie wiem, a wy wiecie i moglibyście coś podpowiedzieć?
Wersja DSM jaką mam to DSM 6.2.3-25426 Update 3. Pomóżcie bo ja sam już nie wiem co jest grane...
Jarol
Amator
Posty: 56
Rejestracja: czw kwie 06, 2017 6:36 pm
Lokalizacja: Opole

Re: DS220j - ucieka wolne miejsce

Post autor: Jarol »

Na mielenie dysków pomysłu nie mam, ale na pewno na ilość wolnego miejsca ma wpływ zawartość kosza i ilość wersji plików synchronizowanych przez Synology Drive.

Opróżnianie kosza: Panel sterowania->Folder współdzielony-> zaznacz folder->prawy klawisz myszy->Edytuj->Opróżnij kosz i przy okazji ustawienie harmonogramu opróżniania kosza lub Panel sterowania->Folder współdzielony-> zaznacz folder->przycisk Akcja->Opróżnij wszystkie Kosze.

Zmiana ilości wersji plików synchronizowanych przez Synology Drive: Konsola administratora Synology Drive->Folder zespołu->zaznacz folder->przycisk Obsługa wersji
ODPOWIEDZ