DS212j - problem z wysokim zużyciem CPU

kukul
Amator
Posty: 13
Rejestracja: śr mar 25, 2020 12:52 pm

Re: DS212j - problem z wysokim zużyciem CPU

Post autor: kukul »

To jak rozwiązać ten temat? Co proponujesz?
stanley99
Zawsze On-Line
Posty: 430
Rejestracja: śr mar 30, 2016 7:22 am
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: DS212j - problem z wysokim zużyciem CPU

Post autor: stanley99 »

Czytałeś post #14? Podałem 2 propozycje.
DS214play | DSM 6.2.4-2556 Update 5
RT2600ac
Człowiek nabiera doświadczenia z wiekiem. Szkoda tylko, że jest to wieko od trumny.
kukul
Amator
Posty: 13
Rejestracja: śr mar 25, 2020 12:52 pm

Re: DS212j - problem z wysokim zużyciem CPU

Post autor: kukul »

ok, widziałem ten post - reasumując - poleciłeś nie wypuszczać Synka na świat.

Niestety muszę to zrobić :(

Które porty przekierować aby pracownicy mieli dostęp tylko z poziomu eksploratora windowsa?
kukul
Amator
Posty: 13
Rejestracja: śr mar 25, 2020 12:52 pm

Re: DS212j - problem z wysokim zużyciem CPU

Post autor: kukul »

czyli postawić VPN na synku?
kukul
Amator
Posty: 13
Rejestracja: śr mar 25, 2020 12:52 pm

Re: DS212j - problem z wysokim zużyciem CPU

Post autor: kukul »

Panowie nadal borykam się z wysokim zużyciem CPU jak przekierowuje porty za pomocą kreatora.

Pomóżcie bo jest to bardzo uciążliwe.

W momencie gdy wyłączam przekierowanie to zużycie CPU wynosi około 50%, RAM około 30%

Czy to normalne zużycie?

Potrzebuje żeby pracownicy mieli dostęp poprzez mapowanie dysku z sieci zewnętrznych.

Możecie wytłumaczyć jak krowie na rowie krok po kroku co zrobić?
stanley99
Zawsze On-Line
Posty: 430
Rejestracja: śr mar 30, 2016 7:22 am
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: DS212j - problem z wysokim zużyciem CPU

Post autor: stanley99 »

kukul pisze: ndz kwie 19, 2020 5:51 pm Panowie nadal borykam się z wysokim zużyciem CPU jak przekierowuje porty za pomocą kreatora.

Pomóżcie bo jest to bardzo uciążliwe.

W momencie gdy wyłączam przekierowanie to zużycie CPU wynosi około 50%, RAM około 30%

Czy to normalne zużycie?
W poście #14 pytałem, czy to zużycie spada, gdy odłączysz na chwilę router od internetu (można na początek po prostu na chwilę wyłączyć router). Nie odpowiedziałeś. A chodzi mi o to, czy to obciążenie zrobione przez kreatora na pewno ma związek z przekierowaniami. Kolokwialnie pisząc - czy ktoś Ci atakuje Synka. Otworzyłeś wszak praktycznie wszystkie newralgiczne porty na świat.
Potrzebuje żeby pracownicy mieli dostęp poprzez mapowanie dysku z sieci zewnętrznych.

Możecie wytłumaczyć jak krowie na rowie krok po kroku co zrobić?
Dostałeś już odpowiedź - najlepiej i najbezpieczniej przez VPN. Ale czy ktoś Ci wytłumaczy krok po kroku - wątpię. Ja się nie podejmuję... Poza tym temat wykracza uważam poza ten dział. Aczkolwiek w pomocy i bazy wiedzy Synology jest praktycznie wszystko potrzebne do konfiguracji (gdybyś chciał postawić serwer VPN na Synku, bo można też np. na routerze, o ile ma taką możliwość). Jeśli założysz temat w odpowiednim dziale, wykażesz inwencję (choćby zainstalujesz pakiet VPN server), myślę szansa uzykania pomocy od forumowiczów będzie większa. Ewentualnie możesz próbować prosić kogoś o pomoc odpłatnie (uprzedzając: też się nie podejmuję, mam inne źródła utrzymania, tutaj bywam tylko hobbystycznie).

Ewentualnie całkiem inna opcja, też wspominałem w #14, gdyby uważnie przeczytać. Pytanie tylko, czy te mapowania dysków są Ci naprawdę niezbędne? Może wystarczy przesyłanie-synchronizacja plików za pomocą Drive? Wówczas może wystarczy uruchomić QuickConnect i nie musisz otwierać portów, przekierowywać, konfigurować VPN-ów, etc. Przy typowej pracy na dokumentach być może wystarczy - ale to już musiałbyś sam stwierdzić, wypróbować.
DS214play | DSM 6.2.4-2556 Update 5
RT2600ac
Człowiek nabiera doświadczenia z wiekiem. Szkoda tylko, że jest to wieko od trumny.
ODPOWIEDZ