DS216j - padł dysk i jest problem

Awatar użytkownika
SnejX
Uczeń Mistrza
Posty: 615
Rejestracja: czw mar 23, 2017 9:12 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: DS216j - padł dysk i jest problem

Post autor: SnejX »

w zasadzie wszędzie tak jest, że dysk (sprzęt) wymieniony kontynuuje gwarancję poprzedniego. Przecież producent gwarantuje X lat sprawności. Ile w tym czasie będzie to dysków to już go "nie interesuje" choć klient na tym cierpi (utrata danych, serwisy, wysyłki, przestoje w pracy, itp.)
W tym przypadku kolega dostał dysk z nową gwarancją a to tylko plus dla niego.

Natomiast jest coś dziwnego - bo wg WD (screen wkleiłem wcześniej) gwarancja na dysk o tym serial numver kończy się 23.10.2020 a powinna być do 06.02.2023 - ja bym to wyjaśnił.
Przyda ci się to w przyszłości, żeby dysk reklamować w serwisie WD wystarczy tylko serial number :)
Awatar użytkownika
michau
Wyrocznia
Posty: 1189
Rejestracja: pt gru 18, 2015 12:03 pm
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: DS216j - padł dysk i jest problem

Post autor: michau »

Na zakupy dokonane od któregoś roku (26 grudnia 2014) a które ulegną awarii i zostaną wymienione na nowe czas gwarancji biegnie od początku. Na Forum też o tym było już.

W tym przypadku wychodzi, że gwarancja jest udzielana przez Sklep a nie Producenta.

Źródło: Wymiana gwarancyjna sprzętu a bieg terminu gwarancji
NAS:
[ MASTER ] Synology DS1515+ | 16 GB RAM | DSM 7 | 5 x WD Red WD60EFRX Btrfs RAID 5
Awatar użytkownika
michau
Wyrocznia
Posty: 1189
Rejestracja: pt gru 18, 2015 12:03 pm
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: DS216j - padł dysk i jest problem

Post autor: michau »

Ja bym cisnął Sklep o wymianę na produkt wolny od wad. To oni sprzedali produkt, który uległ uszkodzeniu.

Rzecznik Praw Konsumenta może również pomóc.
NAS:
[ MASTER ] Synology DS1515+ | 16 GB RAM | DSM 7 | 5 x WD Red WD60EFRX Btrfs RAID 5
Awatar użytkownika
SnejX
Uczeń Mistrza
Posty: 615
Rejestracja: czw mar 23, 2017 9:12 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: DS216j - padł dysk i jest problem

Post autor: SnejX »

Przecież dokładnie to napisałem. A dziwne jest właśnie to, że x-kom twierdzi jedno a WD drugie.

Skoro 06.02.2020 dostał dysk od x-koma to do x-koma trzeba wrócić i cisnąć.
Awatar użytkownika
SnejX
Uczeń Mistrza
Posty: 615
Rejestracja: czw mar 23, 2017 9:12 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: DS216j - padł dysk i jest problem

Post autor: SnejX »

Jak założy RMA to na 100% dostanie refurba z czarną nalepką. I tam jest jasno podane data gwarancji przypisana do tego konkretnego SN.
IMHO trzeba iść do x-komu, niech oni się bujają z tym problemem. I nie są "grzecznościowym" pośrednikiem tylko mają swoje %% od sprzedaży. Na tym etapie storną dla klienta jest x-kom a nie WD.
Awatar użytkownika
SnejX
Uczeń Mistrza
Posty: 615
Rejestracja: czw mar 23, 2017 9:12 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: DS216j - padł dysk i jest problem

Post autor: SnejX »

dostałeś nowe bo było mniej niż rok od zakupu (czy jakoś tak) - mówili o tym na warsztatach Synology i chyba @R70 o tym pisał
supian
Amator
Posty: 14
Rejestracja: pt lut 16, 2018 5:11 pm

Re: DS216j - padł dysk i jest problem

Post autor: supian »

Dzień Dobry,
W sumie mały sukces , sklep zwróci mi pieniążki - teraz mam pytanie do Was
zaproponowano mi w tej samej cenie zakup dysku WD20EFAX , to jest inny model niż ten co miałem.
Niestety mojego modelu nie da się kupić , a jego cena poleciała mocno w górę.

Ten dysk ma pracować w tle - czy warto ten dysk nabyć i nic nie dopłacać , czy też wziąć pieniądze i poszukać innego dysku? jeśli tak to jakiego ?
R70
Uczeń Mistrza
Posty: 661
Rejestracja: pn gru 18, 2017 12:53 am

Re: DS216j - padł dysk i jest problem

Post autor: R70 »

Co to znaczy że ma pracować "w tle" ? Wg Synology (i logiki) ten dysk nie powinien pracować w RAID z dyskie o tradycyjnym zapisie.
Ja bym szukał Ironwolf 2TB - tak na wszelki wypadek, żeby nie ryzykować pracy w NAS z dyskiem SMR.
Pozdrawiam,
Paweł
DS1819+, 32GB ECC, 10GbE, DX517 DS916+ 8GB, DX513, DS710+, DX213, DS119j, DS120j
RT2600ac + RT2200ac
supian
Amator
Posty: 14
Rejestracja: pt lut 16, 2018 5:11 pm

Re: DS216j - padł dysk i jest problem

Post autor: supian »

OK, wiedziałem że tutaj znajdę pomoc i poradę - Dziękuję R70
Dałbym lajka,łapkę lub browarka gdyby tutaj była taka możliwość
o SMR czytałem - 50/50 jedni polecają ,drudzy nie - chyba chodziło o sposób zapisu i związane z tym problemy
Polecony dysk jest w pułapie cenowym więc jak najbardziej mnie odpowiada!

btw / ten dysk przeze mnie wspomniany polecił mi x-kom
supian
Amator
Posty: 14
Rejestracja: pt lut 16, 2018 5:11 pm

Re: DS216j - padł dysk i jest problem

Post autor: supian »

Nowy dysk doszedł, instalacja przebiegła prawidłowo i bezproblemowo. Wszystko działa jak należy

Dziękuję za pomoc / Temat do zamknięcia !
ODPOWIEDZ