DS115j + OpenVPN

Zablokowany
Kifar
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: czw kwie 25, 2019 12:58 pm

DS115j + OpenVPN

Post autor: Kifar »

Witam wszystkich
Mam problem z Synology DS115J i działaniem usługi OpenVPN. NAS stoi w domu gdzie mam stały zewnętrzny adres IP, na routerze przekierowałem port 6525 na Synology (postanowiłem dać nie standardowy inny niż 1194). Na synology zainstalowałem z centrum pakietów VPN SERWER, włączyłem OPEN VPN. Przy konfiguracji wybrałem ( AES-256-CBC, auth SHA512 oraz protokół UDP), zmieniłem wspomniany port na 6525. Zainstalowałem na komputerze OPEN VPN GUI. Do lokalizacji C:\Users\Kifar\OpenVPN\config wrzuciłem wyeksportowany z Synology plik VPNConfig.ovpn (wypakowując go z *.zip). W tym miejscu zaczynają się schody nie ważne czy łącze się z komputera czy z telefonu (na androida również pobrałem OpenVPN Client) VPN działa i mogę przeglądać pliki synology (nie używam quick connect, mój NAS jest tylko lokalnie + przez VPN) jak również logować się na niego, problem polega na tym że gdy sprawdzam z innej lokalizacji niż dom to IP wcale nie jest to które mam w domu (zewnętrzne) tylko lokalizacji z której się łącze. Co robię źle??


Ps. Przy łączeniu z komputera w logach OpenVPN GUI mam poniższe komunikaty:
Thu Apr 25 07:17:54 2019 WARNING: No server certificate verification method has been enabled.
Thu Apr 25 07:17:54 2019 WARNING: this configuration may cache passwords in memory -- use the auth-nocache option to prevent this
Kifar
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: czw kwie 25, 2019 12:58 pm

Re: DS115j + OpenVPN

Post autor: Kifar »

dziękuję bardzo serdecznie za pomoc - krótko zwięźle i na temat wszystko działa. W moim wypadku wystarczyło usunąć w configu "#" przed "redirect-gateway def1". Raz jeszcze dziękuje za pomoc działa zarówno na Android jak i PC. Aby nie zakładać nowego tematu czy mam się przejmować poniższymi dwoma komunikatami na PC:
WARNING: No server certificate verification method has been enabled.
WARNING: this configuration may cache passwords in memory -- use the auth-nocache option to prevent this
Zablokowany