Dodanie DS215j w innej sieci

JimUSA
Trochę Wie
Posty: 63
Rejestracja: sob cze 16, 2018 2:52 pm

Dodanie DS215j w innej sieci

Post autor: JimUSA »

Witam, mam pytanie jak ustawic serwer by bym mogl dostac sie do plikow z innej sieci? Tzn. Serwer mam w domu a np. Bedac u znajomego chcialbym odpalic film na jego TV lub komputerze. Jak prawidlowo i co skonfigurowac w tym serwerze? Na razie to jedynie mam dostep z telefonu przez aplikacje po zalogowaniu sie na konto :/ a nie o to mi chodzi. Rowniez chcialem u siebie w pracy dodac ten dysk do eksplorera w windowsie.
Awatar użytkownika
mariuszsal
Amator
Posty: 21
Rejestracja: śr gru 16, 2015 10:50 pm

Re: Dodanie DS215j w innej sieci

Post autor: mariuszsal »

Najprościej będzie jak skorzystasz z funkcjonalności jaką dają prywatne tunele vpn, uruchamiając odpowiednią paczkę/usługę na DSM.
JimUSA
Trochę Wie
Posty: 63
Rejestracja: sob cze 16, 2018 2:52 pm

Re: Dodanie DS215j w innej sieci

Post autor: JimUSA »

mariuszsal pisze: sob sty 26, 2019 11:18 pm Najprościej będzie jak skorzystasz z funkcjonalności jaką dają prywatne tunele vpn, uruchamiając odpowiednią paczkę/usługę na DSM.
Powiedzialbys co i jak? Z serwerami to jestem zielony. Jest to moj pierwszy serwer. Takiego tunelu vpn uzyje rowniez na TV i innych urzadzeniach?
2451
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: czw paź 04, 2018 7:48 pm

Re: Dodanie DS215j w innej sieci

Post autor: 2451 »

Jeśli chcesz odtwarzać filmy w innej sieci to najprostsze rozwiązanie to DS Video. Ja bym zaczął od niego, konfiguracja jest prosta.
JimUSA
Trochę Wie
Posty: 63
Rejestracja: sob cze 16, 2018 2:52 pm

Re: Dodanie DS215j w innej sieci

Post autor: JimUSA »

2451 pisze: ndz sty 27, 2019 9:41 am Jeśli chcesz odtwarzać filmy w innej sieci to najprostsze rozwiązanie to DS Video. Ja bym zaczął od niego, konfiguracja jest prosta.
Ale na TV i na PC raczej aplikacji nie widzialem
2451
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: czw paź 04, 2018 7:48 pm

Re: Dodanie DS215j w innej sieci

Post autor: 2451 »

Na PC jest wersja WEBowa, działa sprawnie. W telewizorze mam androidTV gdzie aplikacja jest. Nie wiem jaki masz system w tv wiec trudno cos prostego podpowiedziec.
JimUSA
Trochę Wie
Posty: 63
Rejestracja: sob cze 16, 2018 2:52 pm

Re: Dodanie DS215j w innej sieci

Post autor: JimUSA »

2451 pisze: ndz sty 27, 2019 10:59 am Na PC jest wersja WEBowa, działa sprawnie. W telewizorze mam androidTV gdzie aplikacja jest. Nie wiem jaki masz system w tv wiec trudno cos prostego podpowiedziec.
No ja mam smartTV od samsunga

Edit

Nie wazne video mam ;) ale teraz pytanie bo widzialem wiele aplikacji na telefon takich jak DS File, drive, cloud. Ktora bedzie najlepsza? I czy da sie wgrywac pliki z telefonu na serwer po przez taka aplikacje? A na komputerze to bardziej mi zalezy na wersji w eksplorerze niz webowej :/
2451
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: czw paź 04, 2018 7:48 pm

Re: Dodanie DS215j w innej sieci

Post autor: 2451 »

DS Video poza odtwarzaniem plików video pobiera o nich informacje i w ładny sposób wszystko wyświetla.
Przez DS File możesz przeglądać pliki z serwera i je odtwarzać wybranym przez siebie odtwarzaczem np MX Player, także też spełni Twoje wymagania.
DS cloud moze synchronizować wybrany katalog z serwera z wybranym folderem na urządzeniu gdzie jest włączony. Np Ty nagrywasz film z urodzin cioci Stasi, wrzucasz do folderu. W tym czasie ds cloud na telewizorze czy komputerze kolegi widzi ten nowy plik i pobiera go na swój dysk. Potem możesz odtworzasz go w dowolnym programie. Plusem tego rozwiazania jest to, że nie ma przycinania filmu jakie może wystąpić przy wolniejszych łączach jak podczas streamowania, minusem jest to, że zajmuje dodatkowe miejsce na dysku. Jesli filmów jest nie dużo to nie problem, ale przy wiekszej bibliotece to może mieć znaczenie.
Drive to taki bardziej rozbudowany DS cloud.
To są najłatwiejsze rozwiązania, poinstaluj, potestuj, jakby nie spełniało to Twoich wymagań to zostaje VPN i np. Kodi.

Wysłane z mojego SM-T819 przy użyciu Tapatalka

JimUSA
Trochę Wie
Posty: 63
Rejestracja: sob cze 16, 2018 2:52 pm

Re: Dodanie DS215j w innej sieci

Post autor: JimUSA »

2451 pisze: ndz sty 27, 2019 3:07 pm DS Video poza odtwarzaniem plików video pobiera o nich informacje i w ładny sposób wszystko wyświetla.
Przez DS File możesz przeglądać pliki z serwera i je odtwarzać wybranym przez siebie odtwarzaczem np MX Player, także też spełni Twoje wymagania.
DS cloud moze synchronizować wybrany katalog z serwera z wybranym folderem na urządzeniu gdzie jest włączony. Np Ty nagrywasz film z urodzin cioci Stasi, wrzucasz do folderu. W tym czasie ds cloud na telewizorze czy komputerze kolegi widzi ten nowy plik i pobiera go na swój dysk. Potem możesz odtworzasz go w dowolnym programie. Plusem tego rozwiazania jest to, że nie ma przycinania filmu jakie może wystąpić przy wolniejszych łączach jak podczas streamowania, minusem jest to, że zajmuje dodatkowe miejsce na dysku. Jesli filmów jest nie dużo to nie problem, ale przy wiekszej bibliotece to może mieć znaczenie.
Drive to taki bardziej rozbudowany DS cloud.
To są najłatwiejsze rozwiązania, poinstaluj, potestuj, jakby nie spełniało to Twoich wymagań to zostaje VPN i np. Kodi.

Wysłane z mojego SM-T819 przy użyciu Tapatalka
Testowalem juz wszystkie aplikacje i na razie wygrywa DS File lecz minus taki ze nie moge dodawac plikow z telefonu (iPhone) ale jakos przezyje. Co do VPN i Kodi jak to zrobic? Na kompie wole miec stale podlaczenie np. Przez filezille lub eksplorer niz przez przegladarke
2451
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: czw paź 04, 2018 7:48 pm

Re: Dodanie DS215j w innej sieci

Post autor: 2451 »

Jeśli chcesz mieć dostęp do plików przez filezille to uruchom na synology serwer ftp.
ODPOWIEDZ